Geekvape Legend 2

Üdv. Most hogy felszereltem a Zeus ZX tankot gondoltam kipróbálam a TC-SS módot. Elsőre teljesen tökéletes volt, de utána nem működött megfelelően. Hol szinte semmi melegítés, hol meg hírtelen melegszik. Mi lehet a gond? 350F -en használnám. Ja és ezt nem lehet C-ra átállítani az F -ről?

1 kedvelés

A 350 F° elég kevés lesz ennyi levegő mellé, emelj rajta nyugodtan. Mondjuk ha nem közel állandó a kapott végeredmény, hanem ennyire hullámzó, akkor ott valami bibi van…Váltani úgy tudsz, ha végigpörgeted a hőfokot min vagy max irányba, és utána újra +/- (értelemszerűen)

SS TCR értéket meg tudod nézni?

…hidegen ellenállás mérés-rögzítés megvolt?(új legendet nem ismerem, a régi tán még így működött)

SS TCR értéket hogy nézem meg? Egyenlőre csináltam egy reset-et. Újra TC SS mod, hőfok beállítás, ellenállás mérés rögzítés, w beállítás. És most minden rendben van. Majd figyelem.

2 kedvelés

Én (is) csupán ismerkedem a TC mod-al és szintén tapasztaltam ezt a jelenséget, ami sokakat eltántorít a használatától. Annak idején @Mefeca Ferenc értekezése egy Swag2 TC mod-ról indította el bennem az érdeklődést.

A mérés, tulajdonképpen összehasonlítás, a TC mod, a huzalunk ellenállás-változását méri a hőmérséklet függvényében. Ehhez azonban meg kell határozni egy alap, hideg állapotot, amihez képest figyeli az ellenállást és annak változását. Éppen ezért a különböző életterekben (kint a napon v. klímatizált szobában) érdemes mindig egy kalibrálást indítani, hideg állapotot rögzíteni.

Mivel a határt akkor ismered meg, ha már átléptet, mindig kell lennie egy hiszterézisnek, egy túlnyúlásnak, ami után visszaszabályoz. Minnél precizebb a modunk, annál kisebb lesz ez a tulnyúlás érték, annál pontosabb lesz a beállított hőmérséklethez képest.

Jó lesz az! Nekem jók a tapasztalataim, de az biztos, hogy a mérés pontossága nagyban függ a chip-készlettől, a precíz sw-től…

Minden másra ott a Master Card. :wink:

4 kedvelés

Swag 2 TC-hez kell bizonyos fokú perverzió. Vagy mazohizmus. Az egy kalap sz… szenvedős istencsapása, nem jó semmire. És igen, kell hozzá a jó chip, ezt a budget modok nem szokták tudni, akármennyire is megy a marketing, h TC képes mod… Alapokra az új AS, Quest 2.0, Ant chipek jók lehetnek, de egyébként sajna ki kell fizetni az árát. Dicodes-DNA-Yihi, szubjektív véleményként ebben a sorrendben.

Ha tudod, próbáld meg kézi TCR módban, 105-re állítva(SS316L)

És más:
@Balazs_Samu_Nagy
Fiatalember, egy alapos értékelést ide lehetne?https://vaperina.cc/t/journey-10ml-es-aroma-tapasztalatok/7138
A tegnap de. bekevert Cohiba hatására majd földhöz csapkodtam a seggem a gyönyörűségtől, és még igen messze az érési idő vége​:grin::grin:

1 kedvelés

Swag2-höz: Mindenki abból “főz” amije van.

Minden kívánságod ilyen gyorsan teljesüljön!

2 kedvelés

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.