Modok és módok TC és Swag2

Sziasztok! Használt már közületek Vaporesso Swag2 modot TC módban? Azért kérdezem, mert nem minden teljesen tiszta. Kicsit bonyolult neki a menüje, a leírása meg eléggé szűkszavú. Van ugye, a Smart TC mode, amiben nem ír ki sem huzal típust, sem teljesítményt, és a kjelzőn levő hőmérsékletet is hiába nyomkodom, semmi nem változik. Van még a DIY módban a DIY menüjén belül a VT (variable temperature) menü, abban ki lehet választani a huzalt, hogy például SS huzalt használok. De van benne egy hőmérséklet TCR néven, 50-250 Celsius fok közt álítható a menün belül, ez mit takar? Mert ha aktiválom, akkor is lehet a kijelzőn is a hőmérsékletet állítani, gondolom azt, hogy meddig fűtsön. De a menün belüli az a kiindulási hőmérséklet akarna lenni? A DIY módban be tudom állítani a teljesítményt is. Ha ezek után átlépek Smartba, akkor is ezt a teljesítményt használja, vagy akkor mindent a saját elgondolása szerint állít be? Ma megpróbáltam 2 tankomban is az SS huzalt, a Tesla Poker moddal már régóta tisztában vagyok, annál csak huzalt lehet választani, és a kanthal benne a Watt mód, a többi TC, de a Swag még nekem új. DIY -ben a dolog jónak tűnik, bár nem tudom, mit takar pontosan a kétféle hőmérséklet? Smart mode -ban meg még a huzal típust is ő magától ismeri fel? Lehetséges, csak kissé hihetetlen. Viszont ott 100 fokon és 300 -on is kb. ugyanúgy pöfög. Vagy akkor a képernyőn levő hőmérséklet se számít, csak mindent ő állít be, és amit kiír, az csak dísz? Bár nekem úgy tűnik, mintha oda átvinné a DIY menübe írt dolgokat. Kicsit túlbonyolították a dolgot, de a leírásból nem értettem meg egészen.

2 kedvelés

Szia!

Eléggé komplex kérdéseket vetettél fel, megpróbálok sorba menni, de nem ismerem a készülékedet, ezért tartózkodom a konkrétumoktól.

Általában a SMART módot néhány olyan gyártó vezette be, amelyik a modot porlasztós tankkal forgalmazza, és a tankhoz például 3 fajta porlasztót adnak. A mod chipjébe leprogramozták, ha például a 0,8 ohm-os porlasztót rakod be, arra adjon 15 W-ot, a 0,6 ohmosra 22 W-ot, a 0,2 ohmosra 30 W-ot. (Most nem néztem utána a konkrét típusnak és értékeknek, ezek csak példák, ne vedd figyelembe, mert csak a működési elvet akarom elmondani.) Ennek az üzemmódnak semmi köze a TC-hez, az esetleg előforduló kivétel is csak erősíti a főszabályt.

Egyes készülékeket felkészítik a TC üzemmódra, a chipbe előre beégetik az egyes huzaltipusok (szerintük jónak tartott) ellenállásváltozási együtthatóját. Az alapkészülékeknél simán csak SS-t, NI-t, vagy TI-t lehet kiválasztani. Ezek TC módban nem adnak igazi vape élményt.

Ugyanis a gyakorlatban ezen huzalok TCR értékei sem állandóak, alacsonyabb az SS316-nak és magasabb az SS430-nak (úgy emlékszem). Nos a precízebb készülékeknél már nem csak az SS-t, hanem konkrétan az SS316-ot lehet kiválasztani. Viszont gyártótól függően az SS316 huzal TCR értéke is (asszem) 92-105 között változik. A egyes készülékek esetében éppen ezért lehetőség van az SS316 huzaltipus kiválasztása után a felajánlott TCR értéket pontosítani, módosítani.

Ezt néhány gyártó továbbfejlesztette, külön menüpontot hozott létre a TCR üzemmódnak. A gyakorlatban mindegy, hogy milyen tipusú a huzal, ami fontos az a pontos TCR értéke. Ez alapján számolja ki a chip a hőmérsékletet és szabályozza a teljesítményt. Chiptől függően előfordul a kettő kombinációja is.

Ennyit a számolási módszerekről. Ha TC-zni akarsz, jó tudni a huzalod TCR értékét (a NET-en több ilyen táblázat kering). Vagy a TC, vagy a TCR üzemmódban állítsd be a kívánt hőfokot, a huzal típusát és/vagy a TCR értékét. Ha jófajta a modod, akkor majd teszi a dolgát és folyamatosan szabályozza a tekerésedre küldött teljesítményt.

Zanzásítva és csokorba szedve ennyit tudok válaszolni a kérdéseidre.

További szép estét és kellemes gőzölgést (TC módban is)!

13 kedvelés

0.00092 az SS316L TCR értéke…jelentsen is ez bármit :thinking:

3 kedvelés

Nem értem ezt a 0,00092-t! Nálam a TCR 50 foktól 250 -ig állítható Celsius fokban. Éppen ezért nem tudom, mit állítsak? Amúgy meg nem tetszik nekem sehogyan az SS316. Dvarwban, és Bykában soha többé. A Galaxiest még egy kicsit nyúzom vele, de úgy néz ki, nekem nem bejövős huzal. Kicsi az ellenállása, ezért túl vékony, rossz a hűtése. Friss tekerésnél erősebb ízt ad, mint a Ni80, ami a nap végére karcossá, torok kaparóssá változik. Ilyenkor dobom kifelé a tekerést vattástól együtt. Amióta megvettem a Ni80 28/40 claptont, annak vannak a leg lágyabb, legfinomabb ízei. Azóta már próbáltak róla lebeszélni itt százan. Nem tudnak. Mert nekem ez adja a leg-elviselhetőbb ízeket. Nem csak az ízek mennyisége nem mindegy nálam, de ami köhögtet, és karcos, az se jön be. Sorry.

6 kedvelés

Nem lebeszélni akartunk hanem azt írtuk kipróbálhatsz más huzalokat is.
Ha neked az a jó akkor használd azt de ne tc re.

3 kedvelés

talán ez segít megérteni mi a 0.00092 ha beírod a huzalod adatait.

2 kedvelés

A modba nem lehet ilyet beírni, akkor minek? Celsius - fok kellene, de mennyi? A Vaperina/DiY/tekerde számomra érthetőbb. Azt már amúgy is tudom, melyik huzalból hány tekerés kell az 1 ohmhoz. A TCR-ről nem látok én semmit itt sem.

Pedig sokmindenben segít mert sokféle huzal van és így tudsz számolni mennyi menet milyen huzallal.
Ha nem jó akkor maradj a ni80claptonnál.
Ja,nem a modba kell írni hanem az alkalmazásba,vannak kifejezetten tc re alkalmas huzalok benne​:blush:

1 kedvelés

Ez a Teslacigs Poker. Mutatja a tűzgomb benyomására az általa mérni vélt hőmérsékletet, de a nap végére huzal, vatta, minden mégis megég. Pedig szárazon még le is tilt,de az már késő.

A Vaporesso Swag az tudja. Egy 50 -250 közötti számot kér. Mértékegység nincs. Azt hittem, hőmérséklet, de nem az, a TCR kellene neki. Nem találok róla sehol semit. Nekem csak az SS316 kellene, másom úgysincs. Beállítottam neki 92 -őt, az jónak tűnik. De az a sok nulla miért van ott, azt egyáltalán nem értem! @Zsolt68

szerintem csak a mértékegység tér el…swag2-ben találtad ezt az 50-250ig állítási lehetőséget?

Ott írtam az előbb. 50 és 250 közötti számot kér. Ráadásul SS 316L a huzal. Fórumja válogatja, 84, 94, és 100 -as értékeket ajánlanak neki. De mindenhol mást írnak. De a 90 és 100 közötti érték jónak tűnik, mert működik. Amíg nem tudtam, mi az a TCR, beírtam először 180-at, majd 50-et, de csak a 100 -al lett jó. 92 is majdnem annyi, nagy különbség nincs, de nem tudom, melyik a pontos. https://www.planetofthevapes.co.uk/forums/advanced-pv-mod-making-and-diy-discussion/temperature-controlled-vaping/threads/tcr-values-for-ss316.108214/
https://www.fasttech.com/forums/3237600/t/1960852/what-tcr-has-this-ss-316-l/1

1 kedvelés

Én nem használok ízeket, de a th-ban érzésre nem találtam eltérést a pulse és a smart tc mód között. pontosabban a pulse mód jobb, de nem a th miatt…csak érzésre

Nos, a Teslacigs Pokeren nem a huzal típuson belül van a TCR, hanem azokon kívül: Így: kanth, SS316, Ni200, Ti, és TCR. Mintha az is egy huzaltípus lenne. Ezért nem vettem eddig észre. Még egy tűzgomb nyomásra bejön a kínálat: 0,00050 - 0,00700 között állítható. Így, sok nullával. Nem TC huzal esetén viszont fordítva működik. A 0,00050 esetén rettenetesen rotyog, majdnem 50 Watt lehet, hiába van beírva 10 W, ha feljebb állítom, annál gyengébb. Szóval itt nem számítanak a beírt Wattok. De tegnap a Bykában az SS huzalt szanaszét égette, kíváncsi vagyok, TCR mit csinál?

1 kedvelés

Teslacigs Pokerem nincs, ezért nem tudom lépésenként leírni a beállítást. Viszont az írásaidból úgy tűnik, hogy szinte mindenre rájöttél magadtól, már csak össze kell rakni a mozaikokat.

Először pár apróság:
A pontos TCR érték valóban (általában) 0,00092 az SS huzaloknál. Viszont sok készülék kijelzője (ahogy írtad a Vaporessodé is) egyszerűen nem tud megjeleníteni ennyi karaktert, ezért rövidített formában kezelik az értéket (tehát nem lehet 0,00092-t beírni, hanem csak 92-t). Az eredmény ugyan az.

Hát ez nem javallott. Mármint TC, vagy TCR módba kapcsolt modon olyan tankot használni, amelyikben nem SS, NI, TI huzal van. Ugyanis akkor TCR érték olyan alacsony, hogy a chip nem tudja kezelni/értelmezni. Ahogy tapasztaltad is, rosszul működik. Ugyan úgy összezavarja a chip-et az is, ha irreális TCR értéket írsz be az SS huzalhoz, és beégeti könnyedén, gyorsan és igen kulturáltan a tekerésedet.

Ha ki akarod próbálni a TCR üzemmódot a Tesládban, akkor a következőket javasolom.

Tekerd meg a tankhoz a tekerésedet az SS huzaloddal. Ha kész, akkor Watt módban mérd le a pontos hideg ellenállását (mert nagyon fontos, hogy a tekerés hideg legyen) és írd fel. Oxidáld le (izzítsd), majd vattázd be szokás szerint.

Tedd a Teslára. A modon válaszd ki a TCR “huzaltipust”. Ha beléptél az almenübe, állítsd be a TCR értéket (SS316 esetén 91, SS316L esetén 92). Utána állítsd be a tekerésed korábban mért hideg ellenállását, majd ezt lockold (olvastam a user manualban, hogy a Tesla alkalmas az ellenállás zárolására). Még mindig itt a menüben be kell állítani azt is, hogy hány watton próbálja/kezdje meg fűteni a tekerést (ha például 15 Watton szoktad hajtani az SS huzalból ilyen magátmérőre és menetszámmal készített tekerésedet, akkor ide érdemes +5 Wattot ráadni, tehát 20 Wattra beállítani).

Ha mindez megtörtént kiléphetsz a menüből. A főképernyőn már nem a wattokat látod, hanem a hőmérsékletet. Érdemes kb 160 celsius foktól próbálni és 5 fokonként emelve elmenni addig, amíg optimális nem lesz az ízvisszaadása. Viszont ne menj fel a dry-hit határán túlra, mert akkor a TCR üzemmód elveszíti az értelmét (azért találták ki, hogy a használó ne kapjon dry-hitet). Nem vagyunk egyformák, nekem 165-175 celsius fokon hozza az elvárt ízeket.

Ha mindent jól beállítottál, akkor ez nem fordulhat elő:

5 kedvelés

Ehhez még annyit tennék hozzá,hogy nagy általánosságban legtöbb modon tc modba vagy le kell fixálni a hideg(szoba hőmérséklet)tekerést egy kis lakat jelzi vagy újra kell vele méretni az ellenállást mikor hideg a huzal,különben nem tud mihez képest elindúlni hőfokban​:thinking:jah most nézem már írvan vagyon​:slightly_smiling_face:viszont ez a lépés igen fontos ebben a tc műfajban​:v:

3 kedvelés

Ma újra elolvastam végig, mindent, amit a huzalokról tudni kell, és csak arra jutottam, számomra a nikróm a legjobb. Amint a tapasztalataim is ezt mutatják. Nem vagyok rá allergiás, a legjobb ízek, a kanthal és SS már kipróbálva. Nekem nem annyira jönnek be. Akkor elfelejthetem a TC módot a vele járó összes nyűggel együtt. Nálam az összes tanknál 10 W a kezdés, és 11,5 -ig megyek fel, ha már kezd kokszolódni.

3 kedvelés

Én is szanaszét állítgattam ss316l-hez a swag2-t, de a gyári pulse mód a legjobban bejövős, pedig kivételesen ízesített löttyel is teszteltem. Bitang jó nekem az Ammit ízvisszaadása, ez kiderült…igaz rég nem szívtam ízeket, csak a th számított 5mg/ml-nél

1 kedvelés

Sziasztok! Nekem van még problémám a TC -vel. Ugyanis a Tesla Poker modom akárhányszor leteszem, akár egy fél percre, kiírja, hogy: “Temp Protect” Ilyenkor resetelni kell, de akkor meg éget, ha olyan a vatta, hogy rossz a lé szállítása. Pedig olyankor is tiltania kellene, ha égeti a vattát, nem csak amikor előveszem. A Swag2 ilyet sosem ír ki, és mintha az ízei is jobbak lennének. A Tesla Poker mod lehet, hogy beteg?

2 kedvelés

Szia!

A “Temp protect” üzenet azt jelenti, hogy a tekerés hőmérséklete magasabb, mint a felhasználó által beállított tüzelési hőmérsékletet. Például 175 celsius fokon szeretném használni a tekerésemet, de a chip úgy érzékeli, hogy alapból 180 fokos a tekerés. Tilt és nem engedi a tüzelést. Értelemszerűen az elektronika nem foglalkozik a hőfokkal, hanem a huzal anyagát (vagy üzemmódtól függően a TCR értékét) veti össze a tekerés aktuális ellenállásértékével. Ha itt irreális adatokat talál, akkor tilt. Ennek alapvető oka lehet a rossz beállítás (de meglazult, vagy nem kellően rögzített huzal, vagy a csatlakozásoknál oxidáció, egyéb szennyeződés is okozhat irreális ellenállásértékeket) . Persze nem zárható ki a chip meghibásodása sem.

Nekem is van olyan modom, ami nem küld üzenetet, egyszerűen nem ad naftát a tekerésre ha valami gondot észlel. Ebben a tekintetben a Tesla kommunikatívabb.

Többet lehetne mondani, ha mindent leírnál a tekerésedről és a beállított értékekről.

Szép estét!

3 kedvelés

Minden kazánnal ugyanazt csinálja. A Swag2- vel jól működnek. Annak a kijelzőjén nem látni semmi változást, csak érezni, hogy nem forralja fel őket. A Teslacigs Pokerren ugrálnak a hőmérséklet értékek, és az ellenállás is. Tehát látszólag mintha szabályozna. De mivel már melegen reseteltem, ehhez adja hozzá a beállított értéket, ezért éget. Kanthal, vagy Ni80 huzallal fixen 50 fokot mutat, tehát ha SS -nél ugrál, az akár reális is lehet.

Ez lehet a fő ok, hogy hidegen, ha előveszem, sokkal kisebb az ellenállás, mint a rögzített előző kiindulási érték. Talán azt még kipróbálom, hogy hidegen reseteléssel kezdek, mert ha már izzítottam, akkor egy magasabb értéket vesz kiindulónak, és ahhoz viszonyít. Ekkor ha leteszem, akár egy fél percre, utána tiltani fog a tűzgomb megnyomása után előbb, minthogy elérné a 180 fokot. De ekkor már állíthatom alár 300 fokra is, csak a resetelés oldja fel. De a melegen resetelés egy soha véget nem érő ördögi kört indít el. Ha leteszem, hidegebb lesz, mint amennyiről előzőleg indult, és ott a felirat: “Temp Protect”.

2 kedvelés