Dupla 18650 vs. 21700 mod

Sziasztok!

Mod vásárláson gondolkozom, és hatalmas dilemma előtt állok! :thinking: :smiley:
Szóval, jelenleg egy egyaksis (18650) Innokin Coolfire Z80-at nyúzok. MTL ben tökéletesen elég volt a két akksi 1 napra, viszont DL-ban már vinni kell a töltőt magammal. Meghát az ARbiter 2-őt sem tudtam még dualba kipróbálni. Szegény mod is kapott bőven már, szóval megérett a dolog hogy vásároljak magamnak egy új modot :grin:

Mivel sokat cipelem, és sokat járok poros koszos helyeken is, így fő szempont lenne a por, víz, és valamennyire ütésállóság, valamint hogy kibírja a napot.

Amikre eddig fájt a fogam: :grin:
Lost Vape telema Solo
Lost Vape telema Solo
Oxva Unibox
Geekvape L200
Geekvape Max100

Mivel már egy éve intenzíven nyúzom a két 18650-es aksimat, lassan ők is megérnek a cserére, szóval mindehogy kellene vennem minimum 4 akksit (2 db 21700+2 db 18650, vagy 4db 18650)

Szóval szeretnék kérni véleményeket, ajánásokat tapasztalatokat akksi, illetve mod téren. Ti rutinos vaperek hogyan gondolkoznátok?

Előre is köszönöm! :slightly_smiling_face: :upside_down_face:

4 kedvelés

Amíg 2db 18650 több mAh mint 1db 21700 addig ez nem kérdés…inkább olyan mod-ot találj aminek kiváló az akkukezelése és bírja a strapát. Akkuválasztáshoz itt egy friss márkafüggetlen teszt:

5 kedvelés

Szia! Valamilyeln Asmodus pl

Akkor ha jól látom a Molicel a tuti akksi? :smiley:

Esetleg van itt valakinek tapasztalata erről a friss mod-ról: Voopoo argus GT2

4 kedvelés

Nem tudom mit veszel, de duál legyen.

3 kedvelés

A por, vízállóság miatt én valami “zártabb” aksi tartós mod-ban gondolkodnék. A Thelema szép, jó, simán elmegy egy napot egy db 21700-al de “csak” két db mágnes fogja az akku fedelet.

Nem volt Thelema-m, de nem jól emlékszem, hogy rengetegen fikázzák a konstrukciós hibája miatt?..(tűzgomb cseszteti a kijelző kábelét)
Mégis több ajánlást láttam rá mostanában itt :thinking:

3 kedvelés

Igen pont ezért néztem Geekvape vonalon a dolgokat:
Geekvape L200 – 2x18650
Geekvape Max100 --1x21700

Nekem van, én is olvastam arról a problémáról. Nálam még nem jelentkezett. Ez a két mágnes tartja az akku fedelet

Őöö Geekvape fanatik mondja hogy geekvape. Munkásnak kiváló solo, max, max 2 :+1: . Jelenleg egy solo TC 100 van nekem de egy nap egy akku rta-val 12 óra munka és amit azon kívül még használom sac 16 óra nyúzás

2 kedvelés

Csak melóba használom,igaz ez első szériás dupla 18650-el.


Hetvenpárezer klikkel,alúlról etetős akkukkal.
Nem egy nagy pukkantás de teszi a dolgát.

6 kedvelés

Én is ezek felé hajlok. :smiley:
Annyi hogy L200, vagy Max 2 100 között megy a vacila :thinking:

Kéréds hogy a Max 2 db 21700-al lehozná e a napot, illetve ha dualba építem az Arbiter 2-őt akkor 70W környékén bírná e a kiképzést. Jelenleg 30-40W között vapelek DL-ben, MTL-ben pedig 15-20W között.
Nem tervezek hatalmas gőzágyúkat venni a közeljövőben. Szeretnék egy masszív jól kinéző modot, amibe nem kell 2 óránként akksit cserélni

2 kedvelés

Akkor ne építs dual subohm tankot 80 watton. :sweat_smile:

Mondjuk erősen függ attól is, mennyi puff megy el nap, van akinek 2 napra is elég, van akinek meg félre.

Egyébként bírni azt fogja a dual akksi, csak arra kell figyelni, hogy párban kell használni az akksikat, hogy egyszerre fáradjanak el.

3 kedvelés

Szerintem a max 2 lehozná a napot. 30-40 w sima liba még a solo-nak is 550-690 puff 12 órában.

Ha 50-70 watt is szempont akkor a dual 21700 lenne a nyerő…de az már féltégla :slight_smile:

Szerintem az már engem is zavarna a 2 kg szerszám mellet :grin:

0.6 Ohm al is és felette is lehet DL-ezni 1ohm ig és kevés wattot kér. dl tankal is lehet mtl érzetet kelteni ugye @Zsolt68

2 kedvelés

Igen, de 2 napja nálam a top az, hogy a dl tankon a levegő minimumra van nyitva és mtl-ként szívom 810es drip-pel 16-17 watton, 0.6-0.7 ohm-on. Hangyapöcsnyit kevesebb TH, de a bőségesebb gőz feledteti…és nem kell, hogy horpadjon a homlokom hozzá :smiley: Dohány íz is megvan annyi bőven, hogy 7/24ben is bírjam.

3 kedvelés

Na ezt ki is próbálom :smiley:

2 kedvelés