Geekvape L200 hiba, és modajánló

Akár az is lehet. Az Innokin minősége sok éve töretlen. Csak ajánlani tudom. Az L200as technikai részéhez nem tudok hozzá szólni, pontosabban nem akarok butaságot írni.

Szerk.: Feljebb írta Gumikacsa a Kroma kopását, amúgy szerintem a Z80 is király cucc, viszont a fém keret kb ugyanolyan tempóban mattul. Ha ez fontos számodra, akkor inkább Unibox.

4 kedvelés

Emlegetett VCT6. Ugyan csak gyorstesztet kapott, de ezennel átminősítem veszélyes hulladékká :disappointed_relieved:

Köszönöm a sok és igen hasznos segítséget, amit kaptam tőletek.

Korán reggel multiméter, nagyító, szemüveg, fejlámpa, csavarhúzó készlet, vatta, csipesz alkohol és hibafeltárás. Végül arra jutottam, hogy a hiba legalább 50 százaléka bennem van. Amit lehetett, szétszedtem a legapróbb részletekig és kimostam alkohollal, majd eltörölgettem vatta pamacsokkal. Az igazság az, hogy eddig ezzel nem törődtem igazán. Igyekeztem megvizsgálni minden olyan helyet, ami befolyásolhatja az ellenállást, ill. annak változását. Végülis arra jutottam, hogy a Kayfun x felépítéséből adódóan hajlamos lehet arra, hogy az áramfelvételét egy kevés szennyeződés is károsan befolyásolhassa. Ezt a változást a Geek nem képes kezelni. Külön kiemelendő a levegő állító csavar (Aerocon), ami ha túl kint van a nagy levegő igény miatt, akkor az eszköz koszolódása és a hőmérséklet változás hatására kialakuló hőtágulás együttes hatásaként változtatni fogja a látszólagos ellenállást a fűtőszálon, mert parazita áramok folyhatnak azon keresztül. Beljebb tekertem kb. 0,5-1 mm-rel. Kevésbé jön a levegő, de majd edződnek az arcizmaim. Arányosan lejjebb vettem a teljesítményt, így jól kikompenzálható lett. Az íz változatlanul jó, csak kissé kevesebb a gőz és erőteljesebb a szívás. Nem baj, az élet más területein is erről szól az ősz amúgy is, mert köztudott, aki nem nyal, az szív. Az általatok ajánlott modokat megnézegetem, kiválasztok egyet és beszerzem. Majd visszajelzek az előre remélt örömről. Azért lehet, hogy addig még kérdezek…

5 kedvelés

A Kf X kényes szerkezet, valami konstrukciós huncutság van a rendszerben, a lékontroll zárás-nyitás után mindig falsra méri az első ellenállás adatot- t.i. magasabb lesz, mint kéne​:flushed:. Egy minimális alápörkölés után viszont visszaugrik az eredeti értékre​:thinking:
Nem klón sajátosság, az eredeti is ezt csinálja és mivel elvileg nincs mozgó rész az érintett körben, ezért kissé rejtélyes is.
Részemről a probléma nem igazán probléma, mivel

  1. TC-vel használom, lezárt ellenállás mellett
  2. Nem használok lékontrollt, az azoknak való, akik nem tudnak egy rta-t tisztességesen bevattázni, hogy ne eresszen orrán-szájján, a gyengék utolsó mentsvára!:rofl: Próbálkoztam vele, de mindig elfelejtem kinyitni…csak összezavar​:rofl::rofl:
5 kedvelés

örülök hogy nem vagyok egyedül ezzel a lékontrol véleménnyel :smiley:

1 kedvelés

Hasznos tud az lenni, például feltöltésnél vagy ha az ember biztos nem akar liquides gatyában mászkálni, vagy több eszközt használsz párhzamosan, akkor elzárod és nem ázik szét a vatta, ha nem szívsz bele fél napig. Ha folyik alapból, akkor az szar, újra kell építeni, de olyan is volt már, hogy megfolyt, elzártam a levest és szárazra szívtam a vattát, majd utána kinyítottam és nem volt semmi baja. Szóval hasznos az, bát nem létfontosságú.

7 kedvelés

Nem létfontosságú, de osztom. Plusz hozzáteszem, normális tankban jól használva, valóban “kontroll”. Leves sűrűségéhez, környezeti hőmérséklethez igazítás, illetve tuti megfolyásvédelem és hurcolászádvédelem.
(Bonuszban feltöltésnél elzárva, nem nyomja tele a lötty a decket kupak visszarakása esetén).
Ilyen szempontból a Bykák és az Expromizerek szuperül helytállnak.

6 kedvelés

:grin:
Na jó, kit kell megölni egy Exp v4-ért? Byka nem kell, nem az én stílusom :sweat_smile:

1 kedvelés

Ismerek olyat,akinek sok van :grin:

2 kedvelés

Most, hogy alaposan kitakarítottam, nem csinálja. Normálisan eltelt vele a napom, pedig névnapokkal összekötött szülinapon voltam. Egyébként alátámasztom a megállapításod. Vigyázni kell a levegőállító csavarral, hogy a csatlakozó 510-es csavar síkjánál legalább 0,5-1 mm-rel beljebb álljon a csavar síkja. Ez biztos. Egyébként nem rossz elgondolás ez a megoldás, mert ha elcseszed a vattázást, akkor sem lesz folyás, amikor töltöd. Én már megszoktam, hogy két kattanást kell hallani a töltést megelőzően, utána pedig amikor visszanyomod, ugyanennyit. Ez nem gond. Az azonban külön érdekesség, hogy a liquiddel való töltés után időnként megváltozik a légzési ellenállás legalább az első néhány szívás időtartamáig. Nehezebb lehet. Fogalmam sincs, miért, de ez sem különösebb gond, legfeljebb időnként horpad egy kicsit az ember homloka.

Ha sok Bykám lenne, hívhatnám karámnak :grin:

Nem tudom, kapni-e még valahol… :roll_eyes: @Zolika segített venni nekem is, de már nem tudom hol vettük, pár hónapja.
Azóta is forog a 7 db.:+1:

1 kedvelés

Közben megoldódni látszik a fentiekben írt Geek dolog. Ez is olyan dolog, mint az autók. Másik moddal való összehasonlításban ugyanolyan teljesítmény mellett éppen kétszer annyit fogyaszt (energiából). Az egyik egy nap alatt közel 6000 mAh energiát igényel, míg a másik beéri 3000-rel. Ugyanazzal az RTA-val, ugyanolyan 12W-on. Kis sejtésem van, hová tűnik a többlet energia, de azt nem lesz egyszerű igazolni.

Közben az elvesző energiára végeztem még egy tesztet. Beáálítás 12 W, teljesítmény üzemmód. Előfűtés kiiktatva, nullázva. Az egyik RTA B3 0,8 ohm 30ga Ni80, a másik Kayfun X, 0,54 ohm 30 GA SS Klapton. Egymás után láncban 10 slukk. Először a Geeken, majd egy másik DNA csipes modon. Hőmérséklet mérés az RTA-nan.
Geek: 55 Celsius a B3-on, 50 a Kayfunon.
DNA: 34 a B3-on, 31 a Kayfunon.
A gőz kb. ugyanúgy jön mindkettőn, így elképzelhetetlen, hogy a wattot jelezné rosszul a Geek. Jelentős a valószínűsége annak, hogy chip hiba van benne, ennek eredményeként a fire gomb megnyomásakor egy pillanatig extra áramfelvétele van a fűtőszálnak. Ez becslésem szerint legalább 150W, vagy több.