Fogfájás és vape

Van egy rossz fogam. Vagyis a félreértések elkerülése végett, pontosabban : Sok fogam van, de az egyik nem a legjobb állapotban. Egyik este azt vettem észre, hogy fájogat. Nem az a fejet fallbaverős, pár csepp pisis fájdalom, hanem csak az épp nem tudsz tőle nyugodtan elaludni érzés. És csak lefekvés után vízszintes testhelyzetben. (Ennek oka a vérkeringés változás.) Éreztem , lassan itt az ideje a fogorvos meglátogatásának. Másnapra elmúlt. Utána nem fájt napokig. Egyszercsak megint, és megint csak este. Utána megint elműlt napokra. Természetesen nem rohantam vele a fogorvoshoz, mert annyira bátor azért nem vagyok. Tény: Ha menni kell, akkor menni kell! ,de még ez nem az az állapot volt. Aztán egyik este ismét elkezdett fájni de nem ugyanaz a fog, hanem jóval előrébb. Szintén csak este. Másnapra elmúlt. Utána egyszercsak a másik oldalon. Nem igazán találtam összefüggést a vándorló fogfájás és bármi között, de már szinte láttam magamat, ahogy árulom a lakást, és rá egy évre gyönyörű fogsoromat mutatom a világnak, a hátsó fogon " made in nasa" felirattal. Egyszercsak feltűnt , hogy az égett vattától van. Vagyis ami a vicc, nem is igazán @Ispy féle : tavaly is jó volt-idén is jó lesz, típusú használt tekerés, hanem ha már picit jobban elszíneződik a vatta, már az is produkálja a tüneteket. Az égett ízt még nem is érezni, azonban a fogaim már jeleznek. Különösebb íz veszteség sincsen még. Vatta és huzal típustól független a dolog, kipróbáltam rendesen. Évekig nem volt ilyen gondom, nem tudom mitől jött ez elő. Ha csak egy fogam reagálna így , amelyik rossz, akkor a megoldás, hogy megcsináltatom. (Amúgy is megfogom.) De mivel lassan az összes tudja random produkálni a tünetet, így aggasztó. Úgyhogy, már naponta vattázok, ha kell, ha nem. Esetleg valakinek van hasonló tapasztalata?

3 kedvelés

Nem te vagy az első, akitől olvasok ilyet. Volt 1-2 eset régen is, ott a pg-re fogták :thinking:nem vagyok benne biztos, hogy az alig használt vattához köze lenne.
De mivel nem velem történik, csak töprengeni tudok rajta.
Jobbulást!

5 kedvelés

Köszi. Tuti, hogy nem pg. Friss tekerésekkel fehér vattával semmi bajom. Amíg nem tudom mit kell keresni, addig valóban bambább tudok lenni az átlagnál, de ha már sejtem, akkor átesek a ló túloldalára. :joy: Ha vatta elszíneződés előtt, sikerül elkapnom a dolgot és cserélek, akkor semmi gond. Azonban vannak “nehéz napok” (nem a csajos fajta), mikor intenzívebb a használat keményen, akkor igencsak észnél kell lennem, hogy ne égjen meg picit sem.

4 kedvelés

Amikor kezd elszíneződni a vatta nehezeben jön a gőz, talán az okozza hogy erősebben kell szívni. :thinking:
Mindenesetre érdekes.

Fog’almam sincs mi lehet a gebasz…lehet semmi köze a vape-hez :thinking:

1 kedvelés

Nem túl szűk mtl-ezek. Nem hinném, hogy az a pici változás észrevehető lenne. Mindamellett, ha szűkítem a levegőállítást, az nem produkálja a fájogatást.

1 kedvelés

Mintha @Vaperina_Kinga írta volna hogy húzza a fogát ha szűk a levegő. Én csak ötletelek veled, a porcelánnak a számban már mindegy :sweat_smile:

2 kedvelés

Természetesen értem. És köszi az ötletelést. :hugs: Abból lesz előbb vagy utóbb megoldás.

1 kedvelés

Az első mondaton nagyon felnevettem, köszi​:joy:
Lehet, hogy túl sok fogad van és leszűkül a levegőáramlás, ami miatt csak a fogad mellett tud elszáguldani a hideg levegő?

Bocsi, viccet félretéve, kitartást és jobbulást!
Én ha tippelnék, lehet azt mondanám, hogy mégis csak a rossz fog lesz a ludas, nagyon szörnyű dolgokat tud okozni, nekem évekig foltokban hullott a hajam, rendbetettem a fogaimat (köztük volt egy rossz is amit húzni kellett) és azóta már nem kell vágnom nullásra géppel a hajam. :slight_smile:

2 kedvelés

Gondolkoztam ezen én is, mert a fog valóban tud extrém-sosem gondoltam volna , dolgokat csinálni. Mivel előbb-utóbb úgyis csináltatni kell, akkor majd kiderül, valóban ez volt-e a gond.

3 kedvelés

Ez így volt, igen. Legalábbis azt hittem a szűk mtl okozza. De nem, mert az SS volt a ludas. Most is olyan szűk 1-2 tankom, mint amikor fájt, sőt, a Dwarv most szűkebb. Amint kanthalra váltottam elmúlt. De egyébként nem minden fémet bírok. Aranytól viszketek, régi kanál meg hozzáért a fogamhoz olyan volt mint egy jéghideg villámcsapás. Nem tudom azok az evőeszközök 15-20 évvel ezelőtt miből voltak, de most nincs ilyen gondom szerencsére. Persze van rossz fogam, de nem fáj már. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Aluminiumból voltak/vannak.
Van amalgám fogtömésed? Az tud reakcióba lépni az alumíniummal.
Haraptál már rá esetleg alufóliára?
Na az ugyanaz. Brutál egy érzés amúgy…

Ezen elgondolkodva: ni80, meg néha ss huzalt használok. Ha algériás leszek az ss-re, az csodás. A mindennapi munkám szerves része. Max majd megmondom a kollégáknak: Nekem pihennem kell, még mielőtt elkezd fájni valamim. :joy::joy::joy::joy::joy:

SS drip tip-et használsz esetleg? Én mondjuk ki nem állhatom a fémet

1 kedvelés

Akkor csak a kantárral dolgozz :grin:

Lidocaint kell csepegtetni a liquidbe :roll_eyes:

1 kedvelés

Ha emlékszel​:thinking:Kingánál is valahogy így indult :smiling_face:

1 kedvelés

Nem. Műanyag. De semmi nem változott az elmúlt évekhez képest a használat módját illetően.

Van igen. Na erre nem is gondoltam. :thinking: Viszont most akkor miért nem ér ilyen “csapás”? :thinking::sweat_smile: Mindegy is igazából, vagy már eleve vigyázva eszek. :joy:

1 kedvelés

Jó ürügy lesz a többieket is dolgozni hagyni. :joy: Egyébként csak egy tipp. Nekem azóta nem fáj a fogam, meg a migrénem is enyhébb. Máshoz nem tudom kötni mert más nem változott.

3 kedvelés