Ez normális? Ti voltatok már így?

Sziasztok. A következő dolog történt velem: Ha kimegyek gőzölni, már nem az utántöltő flakonomat, hanem a másik 3 tankot viszem magammal dobozban. Már kezd kisebesedni a szájpadlásom. Mint egy gyerek az új játékkal. Csereberélgetem őket, kóstolgatom. Amikor kezdtem ezt az egészet, városi legendának hittem azt, amit írogatnak sokan, hogy egy szál drótnak, egy tartálynak milyen más íze van. Hát tényleg. Ahány kazán, annyi féle íz, pedig a tévedések kizárása végett mindegyikben ugyanaz a leves, és Ni80 clapton van. De már nem sokáig. Ha így kisebesedik a szám, lassacskán nem fogom érezni a különbségeket. Ti voltatok már így? Elmúlik, vagy így maradok?

3 kedvelés

Szia Ferenc.
Mióta kitetted ezt a témát azóta gondolkodom, hogy mi lehet az oka. A huzal nem hinném, mert eddig is ugyanezzel tekertél, igaz? De aztán lehet, hogy hirtelen mutatsz allergiás reakciót. Lappanghat is a tünet, erről írtam is valahol… Esetleg nem lett melegebb a gőz? Vagy talán több? Más tüneted nincs? (Gondolok itt allergiás tünetekre.)

3 kedvelés

Egyszerűen csak sok volt. Amikor magammal vittem 2 vagy 3 tankot, mindegyiket fenékig kiürítettem. Normál esetben, ha szívok egy fél tankkal maximum beérem. Most már választanom kell mindenképpen. A további tesztelgetésnek nincs értelme. Tudjuk, a Dvarw ízre a legjobb, de azt például egy erdőben nem merném utánatölteni. Mert mi volna, ha a talpa belegurulna egy kígyólyukba? A Sirent mindenképp magammal viszem, mert ahhoz tartalék üveg még mindig van 2. Annak a fedelét a számban tartom, amíg töltöm. Egyébként reggel óta már javult, hogy csak a Dwarv -ot szívom, 1 alkalomal max. fél tank. Volt már ilyen máskor, mert írtam is, a Siren gőze forró. De a Dvarw sem sokkal különb. Mivel az picike, gyorsan keresztülszalad rajta, hűlés nélkül. Fals levegőt kell mellettük szívni. Ez egy megoldás. A tesztelgetéskor az ember könnyen túlzásba esik. Nikotin csak 3 mg/ml van benne, nikotinmérgezéstől nem tartok. Amúgy egyik sem eléggé hideg gőzt ad.

3 kedvelés

Szia @Mefeca !
Mekkora afc-vel milyen tekeréssel hajtod a Dvarw-ot és hány watton?

3 kedvelés

De akkor ezek szerint múlik a tünet? :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Szia. A legnagyobb kétlyukú afc. Tekerés: 1,2 ohm 2mm-es magon 7 menet. 10,5 - 11 Watt. Drótot ne kérdezd, mert ezekkel a vastagságokkal még mindig nem vagyok tisztában. A legvékonyabb MTL clapton huzal annyit tudok róla. Miért neked is van Dvarw-od? Tutira nem az égette meg a számat. Ma délután szinte egyfolytában azt szívtam. Máskor is a Siren volt a ludas. Jó a levegőzése, de szinte nincs kéménye, majdnem a szádban van a katlan. Az a régi, eddigi kazánom az. Ahhoz hasonlítgattam, meg egymáshoz a többit.

2 kedvelés

Persze. Máskor is volt már ilyen. A tesztelgetés miatt. Amikor az összes kazánt üresre szívtam minden alkalomkor. Kicsit rücskös még az ajkam elöl. Meg a nyelvem hegye zsibbad. A pipával is jártam már így. Mondjuk annál a túl nagy nikotintartamú dohányra tippeltem a nyelvzsibbadás miatt. De a forró gőz is ugyanazt csinálja, mint a sok nikotin.

2 kedvelés

Jól van, akkor megnyugodtam. :blush: Nálam nincs ilyen, ha sokat szívok nikotinmérgezés a vége. :sweat_smile:

1 kedvelés

Nincsen Dvarw-om,de volt már pár hasonló kis kazánterű rta-m,nem a Dvarwra tipelnék a tüneteid kapcsán,csak írtad,hogy melegszik és érdeklődtem,hogy hogy használod,sztem a clapton az sok lessz abba,sima 28ga vagy 30ga huzalal próbállkoznék vele,kevésbé lessz melege​:v:És nem feltétlen a legnagyobb afc-vel használnám,bár ez ízlés függő is.:+1:

4 kedvelés