Fémszövet te áldott

Sziasztok!

Az elmúlt időszakban pangott a vapervilágom, különösebb esemény nélkül teltek a napok. :neutral_face: Rendezgetés közben kezembe akadt néhány fémszövet, ami inspirációt adott néhány kérdés megválaszolására. :thinking: Itt a Vaperinán is felvetődött a mesh lapok kompatibilitása. Sajnos a gyártók nem egyeztek meg általános méretben, így azok nem teljesen helyettesíthetők egymással. No de ezért vannak a fémszövetek.

Arra gondoltam, hogy mivel a fémszövet szabadon szabható, kiválthatja-e a mesh lapot? :nerd_face: Felleltároztam a készletemet, eszközeimet.

Bár ínycsiklandó a felhozatal, mégis első körben a Vandy Vape 150-es SS316L mesh wire-t választottam.

A tankhoz eredetileg gyártott Steam crave mesh lap méreteit vettem kiindulási alapul (18x6,2 mm). A gyártó a vattáját is ehhez méretezte, ezért megmaradtam a 18 mm hosszúságnál. Már tapasztalatból tudtam, hogy a szélessége miatt bizony (számomra) túl sok gőzt fog termelni az eredeti formáció. A szélességét „bevett szokás” szerint felezéssel alakítottam ki.

A beépítés és tisztítás a meshnél szokott rendben zajlott. Ami viszont feltűnt, hogy az első izzítás 5 watton a meshnél is gyorsabb volt, valóban csak egy röpke pillanatra lehetett tüzelni. Ennek oka a nagyon vékony huzalozás, a fémszövet sokkal vékonyabb szálakból áll, mint a mesh lapot alkotó huzalok.

Jöhet a tamponálás.

kép

A vattázás sem okozott fejtőrést, a szokott rutin szerint történt, kialakult a „tekerés” végső formája.

Megcsöpögtettem a bubiját, ráhelyeztem a tankot, komótosan feltöltöttem (RY4 dohányíz) és első körben 10 watton megpróbáltam. Szépen elindult, már visszaadta az ízeket, de még nem volt az igazi. A végső ellenállása 0,25 ohm lett, ami barátinak tekinthető.

Elővettem a továbbiakban szükséges kelléket: a fotelt, kényelmesen elhelyezkedtem, 20 watton már diadalittasan pöfékeltem. :kissing_heart:

Az első lórugásig. :nauseated_face: Pár slukk után ugyanis olyan dry hitet kaptam, hogy a füleimmel elefántként legyeztem magam, miközben bőszen fuldokoltam. Ez nem a fémszövet hibája volt, csupán izgalmamban elfelejtettem kinyitni a tank lébeömlő nyílását.

A problémát kiküszöböltem, és most már valóban önelégülten élveztem a selymes, telített, ízgazdag gőzöket. A gondolat viszont nem hagyott nyugodni. Ennyire még dry hit nem vágott mellbe, holott szívtam már nem egyszer „szárazat”. Huzal azért ilyenre nem képes, ott van egy sokkal lassabb előjel, nem ennyire mellbevágó és gyors.

Aztán beütött a kérdés. Ha már SS316 az anyaga, hogyan viselkedne TC módban? :thinking: Az eredeti mod nem mai gyerek – bár elvileg rendelkezik TC üzemmóddal, az csak olyan kezdetleges –, ezért elővettem egy „korszerűbbet.

Beállítottam a menüben az SS TC-t, rányomtam a teljesen kihűlt tankot. Az első tüzelésnél 0,23 ohmra mérte be az ellenállást és 50 wattra állította be a teljesítményt. Ha így akarod babám, akkor legyen! Kezdésként 170 °C-ról indultam, majd haladtam felfelé, és végül 200 °C-nál éreztem úgy, hogy ez kell nekem. :smiling_face_with_three_hearts:

Ezután már tényleg nem maradt más, mint az üde gőzölés megállás nélkül. Ezután nem okoz gondot a megfelelő mesh beszerzése, van fémszövetem, olyan méretűt szabok magamnak amilyet akarok. Végre nem vagyok kazánhoz kötve. Tényleg? Ehhez mesh befogadására alkalmas kazán kell. Mi van, ha nincs ilyen.

Egy újabb ötlet kezdett el csiklandozni. Mi lenne, ha coilos deckbe is fémszövetet építenék. Megint elővettem a készletet és ezek közül a 300-asat néztem ki magamnak.

Levágtam belőle egy (precíziós-ahogy sikerül) 2-3 mm széles csíkot és 1,5 menetet hajtottam 3 mm-es magra. A végeit összesodortam (drótszerűvé formáltam), azokat rögzítettem az oszlopokba. Nem egy egyszerű művelet, első tekerésnek semmiféleképpen nem javasolom az elkészítését. A fémszövet annyira tartja a formáját, mint egy ruhaszövet.

Íme törekvéseim egy kiterített félresikerült példánya. :no_mouth:

kép

Kellett vagy fél óra és több próbálkozás, mire sikerült az eredeti forma „elvi” megőrzése mellett vattázott coil formát kialakítani belőle. Még nem állt rá a kezem, ismét átéltem a kezdők első tekerési próbálkozását. :grimacing:

Végül elfogyott a türelmem és ezt a verziót beépítettem a tankba. A végső ellenállása 0,74 ohm lett, és 16 wattot kért az optimális működéshez.

Végeredményben ezt is sikerült kivitelezni, a fémszövet meshként duruzsolt a tankban. Adta a gőzt rendesen az ízzel sem volt kifogásolni valóm. Így az első (pár) építés után azonban macerásnak tartom a kivitelezést, igen sokat kell vele babrálni. Rendkívül könnyen eldeformálódik, összeugrik, torzul. Viszont örülök, hogy ezt sem hagytam ki az életemből.

Közben folyamatosan fogyasztottam a likvidet a másik fémszövetes tankból.

kép

Ugyanis kíváncsi voltam, hogy a fémszövet TC üzemmódban hogyan viselkedik. Nem kis munka árán sikerült teljesen kiszárítani a vattázását. A korábbiakkal ellentétben csak lassan csökkent a gőz mennyisége és halványultak el az ízek. Addig szívtam, amíg már kevesebb gőz jött belőle, mint egy gagyi MTL tekerésből. Már majdnem porzott a tekerés.

Viszont ismét nagyon pozitív tapasztalatokat szereztem. Elmaradt a dry hit, sőt még arra utaló jeleket sem észleltem TC üzemmódban. Nem volt kesernyés íz, kaparó érzés, szóval semmi baljós érzés. Egyszerűen lecsökkent a gőz mennyisége, megszűnt gőzölni.

Mindez felkeltette az érdeklődésemet a TC iránt, de arról majd egy későbbi szösszenetben irkálok némi tapasztalati okosságot.

Végül de nem utolsó sorban köszönet @anon31274546 -nak a fémszövetekért :smiling_face_with_three_hearts:, amelyeket teljesen költségmentesen bocsátott rendelkezésemre (vigyázni kell vele, mert a szíve ugyan hatalmas és ingyen ad sok dolgot, de cserébe kér egy tapasztalatokról szóló írást :wink: a Vaperinára és komolyan is gondolja :rofl:).

További szép napot, kellemes gőzölést!

16 kedvelés

Jó kis cikk,mindig jó tőled olvasni.Dl témához nem tudok hozzászólni, a dryhit-hez igen.Különösebben sose hatott meg ha itt-ott véletlen megesett.Azt kijelenthetem tömör huzal esetében sem!! mindig lehet elore tudni hogy jön .Ma egészen pontosan 68 W 1.2 ohm-on slukkoltam egy óriási elsőt az elállitodott mod-nak köszönhetően :heart_eyes::rofl:Volt szédülés mint kamaszkorban az elsőktől​:+1:

6 kedvelés

Uhh, részvétem, az a dryhit ütős lehetett. Az írás jó, csak a szokásos, hibátlan, mint mindig. :+1:

image

5 kedvelés

Megértelek elhiheted :smiley:! Más körülmények között a dry hitet fel sem veszem. De ez letaglózott engem is! :nauseated_face:

De ettől erősödünk :heart_eyes:!

5 kedvelés

Köszönöm véleményedet! Érdemes vele kísérletezni, a fémszövet nagyon sokoldalú. Eddigi tapasztalatom szerint akkora a különbség a huzal és a mesh között, mint az MTL és a DL között.

Ínyenceknek csak ajánlani tudom a kipróbálást, a kísérletezgetést!

6 kedvelés

Köszönöm a jókívánságokat :rofl:, szerencsére azért nem küldött a padlóra. Ez olyan mint sok baleset: nagyobb az ijedtség, mint a sérelem :slight_smile:

3 kedvelés

@Kabak nagyon szépen köszönöm az újabb jól sikerült szösszenetet, és a felém intézett kedves szavaidat! :slightly_smiling_face: Sok-sok Dry-Hit mentes gőzben, és kísérletezésben gazdag szép napot kívánok! :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Köszi Kabakom! Nagy császárság ez, kénytelen leszek lenyúlni a Profile-t és a Zeust a véremtől, mert ezen kísérletek ismétlésért kiáltanak! De okosan csak nem a saját cuccaimmal kezdem a kísérletezést… :upside_down_face: “Köcsi a nép ha beiszik” :rofl:

8 kedvelés

Hátha sikerül kedvet hozni a kísérletezgetésekhez, próbálkozásokhoz. A korlátok azért vannak, hogy lebontsuk őket. :rofl: :rofl:

4 kedvelés

Óóóó Kedves Viktor, örülök ha kedvet kaptál a vapelés akadályainak bontogatásához. Egy régebbi beszélgetésünkre hivatkozva érdeklődök: hogyan is áll az egy szál egyenes drótból készült coil megvalósítása? :rofl: :rofl: :hugs:

5 kedvelés

Épp tárgyalásban állunk egy menetes vattát gyártó céggel :grinning: :grinning:

4 kedvelés

Remek írás lett,csak egy problémám adódott mire a végére értem​:thinking:
Újra elkezdett motoszkálni a fejembe a Profile rda:joy:

3 kedvelés

Igen, az pont olyan tank, amin minden hasonló kísérletezést végre lehet hajtani :smiling_face_with_three_hearts: ! Sőt a korábbi írások alapján a fémsodronyt, ki lehet váltani fémszövettel. :kissing_heart:

A Profil RDTA hosszabb használata során egy picike negatívum merült fel, a feltöltése azon a picike lukon. De ez minden RDTA jellemzője, nem specifikus megoldás.

3 kedvelés

Engem azóta is türelmesen vár a genesis tank, még nem mertem nekiállni, nyuszi vagyok. :rofl: Ha már fémszövet a téma.

3 kedvelés

Rda-ról beszélek nem rdta-ról,mert ugye felhoztad ezt a tc fémszövet kombót és mindjárt beugrott,na nesze neked dry hit mehetne akkor régi iskola szerint csepegtetve​:thinking::slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Értem. A fémszövet és a sokoldalúsága attól még igaz. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Csak bátorítani tudlak. :+1: A fémszövetből a coil - mint írtam is - sokadjára jött össze. :pleading_face: Na és? Mit veszítettem? Semmit. Csak tapasztalatot szereztem, gazdagodtak ismereteim. :face_with_thermometer:

A próbálkozás a vapelés sava-borsa! A sikerélmény megéri akkor is, ha az eredmény nem lesz a mindennapok gyümölcse. :v:

8 kedvelés

Oda ért a mesh?

2 kedvelés

Ma reggelig nem, most nem vagyok otthon, de délután meglesem.:slightly_smiling_face: Előre is köszönöm szépen! Írni fogok, ha nálam lesz. :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Nagyon szépen köszönöm! Megérkezett! :slightly_smiling_face::kissing_heart:

5 kedvelés