Csalodas :(

Sziasztok!

Par napja kertem a rendelesemmel kapcsolatban tanacsot, ajanlast es meg is vasaroltam az uj modomat es kazanomat.


Megjott a gaur 21, sajna nem orvosolhato problemaval, de ez a kisebbik gond, meg az aromamizer v3 advanced kit szamomra nagyobb gonddal, de ez remelem a segitsegetekkel orvosolhato :slight_smile:

Gaur 21: azert ezt rendeltem mert 21700 as mod, meg tetszett benne a bluetooth funkcio hogy onnan lehet allitani par dolgot. Mint utolag kiderult ami a bolt leirasaban nem szerepelt, az uj keszulekekben mar nincs BT funkcio igy nem lehet az elofutest es egyeb dolgokat allitani. Tulelem, ugyis watt uzem modban hasznalom.

Aromamizer v3: ezzel viszont nagyobb a gondom mert bena vagyok tuti, vagy valamit nem jol csinalok. Ezt azert valasztottam, mert a mesh vonalat is ki szerettem volna probalni az jo izek nagy gozok es elvileg kevesebb watt szuksege miatt. Elso tekeres a gyari cuccaival video alapjan megcsinaltam. Ize valami brutal, goz is volt, majd fel ora pihi utan a tank ures lett. Nem azert mert elszivtam, hanem azert mert mig pihent az egesz tank kifolyt a levegozteton. Masodik tekeres, nem ritkitottam annyira, meg szebb trapez formara vagtam, hogy a vatta ne erjen hozza a levegonyilashoz a ket oldalan. Teszt, ismet tokeletes minden viszont 10-12 slukk utan egett iz. Ss316 gyari mesh 40watt gyari vatta. Kicsi pihi utan megint proba es megint olyan 10 kornyeken egett vatta iz. Meg a pihi alatt pici csopp is megjelent a levegoztetonel. Nahh johet a 3. Tekeres a kepen lathato ni80al ami nem belevalo de ollo megoldja :slight_smile: , meg minosegi vattaval, ritkitas, de azert alul annyit hagyva hogy kitoltse a felszivo nyilast. 40 w 0.08 ohm, Izek nagyon jok, meg jobb mint ss316-al, goz is, folyas nmegszunt, viszont ha egy normalisat akartam beleszivni megegett megint a vatta :frowning: nahh itt adtam fel es vissza dualcoilos epitesre :slight_smile:

Osszegezve csalodas eddig a mesh lapos story :slight_smile: amikre en gondolok: mivel a gaur meri a szivasidot, megfigyeltem, hogy 2masodpercnel hosszabb szivas megegeti a vattat, nekem 2.5 mp az atlagos szivasom. Mesht nem lehet akkor szivni csak roviden? Vagy vastagabb vatta kene bele, hogy legyen puffer liquid mert a mesh sokat parologtat el rovid ido alatt? Vagy a max levegozesen felul meg az afc vagy mi a neve a kemenynek csereljem ki a szukitot a nagyobb nyilasura? Bar igy is brutal a levegozese a zeus x rta tankomhoz kepest.

Tanacstalan vagyok, ebben mernem a segitsegeteket, hogy akinek ilyen tankja van es a mesh builddal hasznalja, vagy aki mesht hasznal, hogy hasznalja, milyen epitessel es milyen modbeallitassal.

Elore is koszonom.


2 kedvelés

Szia,

Erről a BT funkció elhagyasrol most hallok először. Köszi, hogy leírtad. Neten egyszer találtam (most nem sikerült ezért nem tudom csatolni a képet) egy képet, hogy a hőfok emeléssel hogyan égeti meg a huzal a vattat. Következő nekifutásra próbáld meg a mesh építésed TC üzemmódban max 205 foknál. A vattazast gyakorolni kell sajnos, de ha az sikerül akkor TC-ben kizárt, hogy legközelebb égett vatta ízt kapj.

1 kedvelés

Milyen mesh lapokat lehet tczni? Ss316-ot lehet, de annak furi volt az ize, ni80al finom volt, neha mar tul intenziv is, de azt mintha nem lehetne tczni. Van meg kanthal A1. Annak milyen lehet az ize?

2 kedvelés

Tc-nel az acelra gondoltam, igen. Ni80-at valóban Nem ajánlott.

2 kedvelés

Szia.
Ha túl vattázod akkor is égetheti a vattát pár slukk után.
Nekem más fajta tankom van de én is jártam így.Ha túl vastag a vatta vagy nagyon megtömöd azt az alsó részt ahonnan fel szívja a liquidet akkor égetheti a vattát.Nem tud annyi liquidet felszívni amennyit a tekerés vagy a mesh elporlasztana,főleg ha magas watt-on nyomod.De ez csak 1 tipp,lehet hogy más a gond.

1 kedvelés

Úgy tudom a Kanthal-t sem lehet TC-vel

2 kedvelés

Igen, mashol is ezt olvastam, most ujraepitettem igy, meg kozben rengeteget olvastam itt a vaperinan es remelem rajottem a megoldasra :slight_smile: mivel dl ben tolom, szeretem a hosszu slukkokat, igy tuti vv modban a hosszu slukk miatt nagyon felizzott es az egette meg, most tc modban probalgatom, eddig nem egett meg viszont tul huvos szamomra a goz meg nem olyan izletes. Jelenleg 200 celsiuson tolom, nem tudom meddig lehet emelni, hogy a beliquidezett vatta ne egjen meg. Csak az ss-t lehet tczni? Klapton es ni80 kilove azt mar megtalaltam. Mit lehet meg?

Jahh es koszonom a segitsegedet.

1 kedvelés

210-et szokták javasolni a legtöbb helyen felső határnak. A vendy menüjét nem ismerem, TC módban a wattot is tudod állítani. Ha hűvösnek érzed akkor emelj a watton. És ajánlott lock-olni is a wattot. Tc-rol itt a Vaperinan is van infó, milyen anyagot lehet stb.

4 kedvelés

Haat most egyenlore feladom megint par napig :slight_smile: 200-tol 240fokig-ig 50 watton semmi iz, keves goz hideg, 250fokon meg megint megegett. Vissza a dual build, abban nem csalodtam meg soha :slight_smile: csak az megeszi az akkut, bar a 21700al nehezen bir el :slight_smile: kwll neki masfel nap :wink:

210-15 fölött ég a vatta…

4 kedvelés

Hatha ir valaki aki mesht hasznal es ilyen vagy ehhez hasonlo tankja van, hogy hogy kell ezt hasznalni. Mert eddig sz.r :slight_smile: es elmarad a hype, hogy nagyobb goz jobb iz kevesebb akkuhasznalat…

Szia, koszi a kepeket, hasonlo volt nekem is, es tc ben hideg volt es nem melegedett es se goze se ize. Ha nem tcben hasznaltam, akkor meg 2masodperc feletti slukkolasnal megegett a 0.15ohmos meshlappal 40 watton.
Viszont dualban meg finom langyos a goze es hatalmas. Csak hat itt 85-90watt 0.10-0.13 ohmmal es van hogy 3-4 masodperces slukkokkal.
Te hogy hasznalod ha nem tc-ben? Sima wattbeallitassal? Mekkora ohmot mekkora wattal? Ni80as halom van mar csak itthon azt ha meretre vagom akkir 0.08 ohm lesz, vagy esetleg meg a kanthal a1 van, az 0.15 ohmos. Mekkora watt kell nekik?
Alul ne jojjon ki a vatta azt mondod? En meg direkt kihuztam, hogy beleerjen jobban :slight_smile: nahh majd tesztelek meg :slight_smile:
Meg annyi, hogy en jobban trapezosabbra nyirtam, mert ha hozzaert a levegonyilashoz, akkor kifolyt.
Meshez a szukebb vagy a tagabb palast-afc kell?

Nahh akkor hazajon baratnom es nekiallok megint epiteni :slight_smile: vagok lapot, meg megprobalom a vattazast ugy ahigy a tied es alul visszadugom :slight_smile: ne logjon ki.

1 kedvelés

Szia nekem egy steam crave ragnar om van és tényleg a vattázás a lényeg ha nagyon eltömíted a 2 lyukat folyik mert nem veszi fel a vatta ha kevés akkor keresztül folyik rajta de ha egyszer eltalálod akkor nagyon jó lesz :slight_smile:

1 kedvelés

Nahh a kepek apjan nekialltam megin :slight_smile:
Eddig popec :slight_smile: 50w-on kellemes szobahomersekletu a goz, izek is jok es meg nem egett meg a vatta, pedig probaltam 2.5 sec slukkot :slight_smile:
Koszi megegyszer a kepeket, itt vannak az enyeimek, hogy sikerult leutanozni :smiley:




Kicsereltem az afc a tagabbra, viszont kozepesre tekertem alul mert nagyon jott :slight_smile: most meg tesztelem, hogy az oldalso levegozesnel fog e folyni.

2 kedvelés

le tudnád csavarni és alulról küldeni egy képet ? az a lényege nagyon !

Ott nem jott ki a vatta, epphogy leert a nyilasig, csipesszel meg egy picit visszabb is tomkodtem.

2 kedvelés

akkor ha elég sűrű és pont elég hosszú sehol nem kéne neki folynia:) egyszer eltalálod és utána menni fog egyből

1 kedvelés

Remelem, mert vagy minimum 20cm vatta elment erre :slight_smile:

2 kedvelés

Szia @InsigniaSport!

Ha TC modban 200 celsius fokra állítod, akkor az élvezeti értéke a vapelésnek egyenlő lesz a nullával. Ahogy írod is: túl hüvös a gőz, nem ízletes".
Azon csodálkozom, hogy egyáltalán van gőz, nemhogy íz…

Nem tudom miért írja mindenki úton útfélen ezt a “215 celsius foktól már ég a vatta” - ez nettó nemigaz.
Ha önmagában a tekerésbe fűzött vattát ízzítjuk TC modban úgy-ahogy igaz ez az állítás.
Dohány kivonatokat (ja és hűsítőseket) 235-240 Celsius fokon, minden egyéb liquidet 240-250 Celsius fokra állítok, nekem úgy hozza a legjobb ízeket. De aromája válogatja, hogy milyen hőfokon finom nekem. Meglepődnél, hogy egy-egy összetetteb aroma teljesen más ízt mutat magából különböző hőmérsékleten. Ha csak a Wattot emeled, attól nem lesz melegebb a gőz!
Hisz azért hívják TC-nek mert a hőmérsékletet szabályozod. A Watt azért kell, hogy a modnak legyen elég energiája a beállított hőmérsékletre felhevítenie és folyamatosan ott tartania az értéket.

Tapasztalatból mondom, hogy a mesh lapokkal nem érdemes TC -ni (persze itt SS anyagra gondolok ), mert nagyon gyorsan izzik fel és csak olyan modon érdemes alkalmazni, amelyik hibátlanul kezeli a TC - t. Ha meg nem jól vattázza meg az ember fia, akkor eleve nem nyújt plusz élvezeti értéket a mesh, csak liquid pazarlás és égett vatta miatti bosszankodás az eredmény. Ezért nem is értem egy-egy jutuber megmondónak a véleményét: “hát mesh - t építeni pofon egyszerű”. Megépíteni pofon egyszerű, de jól megépíteni, hogy ne csak néhány percig élvezd…na az már nem olyan 1xű.

3 kedvelés