Fejlődni szeretnék MTL

Sziasztok! Szeretnék egy “kis” segítséget kérni. Megint nekiálltam nézelődni és most már szeretnék horgonyt vetni és bizalmat építeni.
Egy pár éve próbálkozom a liquid elektromos cigaretták használatával, de valahogy mindig kevésnek bizonyul a kielégülés és ismét a cigaretta útjára léptem. (mondjuk az is vissza taszított, hogy jól esett elszívni egy szálat).
Első gépem egy Aspire Zelos 50W kit volt, majd jött egy Joyetech Exceed Box(1,2ohm), ami még mindig húzza a szolgálati idejét és teljesít rendesen, de nem érzem a megfelelő támogatást. Aztán idén beszereztem egy Aspire Zelos Nano-t(1,8 ohm) de őszintén szólva még nem barátkoztunk össze.
Ezekben közre játszhat a liquid is, ami nem biztos, hogy a megfelelő minőséget és ízt tudja. Maximum Smoke liquid-eket használok, próbálkoztam keveréssel is, kevesebb sikerrel. (PG30\VG70, 18mg)

A következőek a problémáim:
A készülékeim gyakran megfolynak, bár az utóbbi időben kivételesen viselkednek.
A készülékeim kiidegelnek azzal, hogy állandó segédeszközöket kell alkalmaznom, ha szét szeretném csavarni vagy porlasztót akarok cserélni.

Jelenleg Voopoo Drag H40 POD Kit 1500mAh szemezgetek a mágnes megoldás miatt, így a kellemetlen károkat és szenvedést is talán meg tudnám kerülni.
A második amit nézegetek az a Hellvape Dead Rabbit MTL RTA, bár készüléket még nem találtam mellé és megpróbálnék építeni, hátha jobb ízt tudnék elérni és hatást.

Köszönöm a támogatást és segítségeket előre is.
Szép napot! :slight_smile:

Ha nem építettél még, tökéletes lesz a dead rabbit. Nem mondom, hogy nincs tőle jobb ízre, de építeni nagyon könnyű, és folyni se fog.

1 kedvelés

és milyen gépet kéne mellé nézzek, amivel a megfelelő értéket tudnák kihozni? :thinking:

Igazából amit a pénztárcád elbír :slightly_smiling_face:
Mivel egy (azt hiszem) 23mm-es mtl tankról beszélünk, szinte barmilyen modra ráfér. Nekem egy ütött kopott pico pluson van, az pl. örök mint a szegénység. Ha meg mégse, fillérekért lehet venni belőle másikat.

1 kedvelés

őszintén szólva nem 100 ezres nagyságokban gondolkodom, de ha szükséges a megfelelő összegért egy megbízható és fix készüléket végre hosszútávra beszerezni, akkor megéri a befektetést. No persze ott vannak a részletek is az építésnél…milyen coil, milyen vatta ezekbe még nem ástam be magam, aztán a liquid pedig a másik, amiknél úgyszint tesztelgetnem kell, de jó lenne egy útírány :grin:

ráadásul valószínűleg, most is elfogok tapsolni egy kis összeget a tesztelések végett :face_with_peeking_eye:

A legolcsóbb ha megveszed a drótot és magadnak tekered. Vattából kinek mi jött be, millió féle létezik belőle :slightly_smiling_face:
A likvidek? Nos az simán lesz 100 ezer mire rájössz mi az ami neked megfelelő :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Akkor most csak a folyás a gond?

Azt írtad kevésnek bizonyult…ez mit jelent?

a folyás is problémát okoz, de ebben nekem is volt részem, hiszen nem mindig tesz jót a készülékeknek, ha eszközök segítségével próbálom letekerni a tetejét avagy a kazánt cserélem, de sajnos kézzel lehetetlenné válik néha…ezért gondolkoztam egy egyszerűbb kezelhetőségben, mint a mágneses verziók, ha megbízhatóak.

a kevésnek bizonyultnál azt értem, hogy nincs meg a megfelelő íz élmény, ami a liquid minőségén is múlhat, de mint tudjuk ez sok mindenen múlik. a másik, hogy a cigaretta élményt sem mindig adja át, de erre kevésbé panaszkodom szerintem, mert ha meglenne a megfelelő készülék és a megfelelő liquid + tapasztalatok, megtalálnám a saját igényeim kielégítését.

Spórolj kicsit még és vegyél egy jobb készüléket +kazánt ha komolyan gondolod Ha pár éve próbálkozol,akkor még nincs meg az igazi mert egyik sem volt megfelelő.
Bármilyen bekevert aroma működik akármelyik modban ha jól van keverve szerintem,csak más ízt tol előtérbe mindegyik rta.

1 kedvelés

most tervezek befektetést, szóval most kell lépnem :wink:

az ízeket és liquideket azt tudom, hogy sok idő és tapasztalat övezi, de rajta vagyok a dolgon

El kell, hogy szomorítsalak. Kizárólag az akaraton múlik, és nem az eszközön. Persze megkönnyíti az átállást egy stabil megbízható eszköz, de hogy nyúlsz- e még analóghoz, kizárólag rajtad múlik.
Saját tapasztalásból írom.
Megbízható, mondhatom dicsekvés nélkül, hogy remek eszközeim vannak. Mégis volt, hogy elszivtam egy doboz cigit,mert éppen az esett jól.
Ha agyban eldöntöd, majdnem mindegy milyen készüléked van. Lehet az akár egy jó POD is

3 kedvelés

Nem tudjuk mit és mennyit keversz,talán az arányokkal is gond lehet :smiling_face:
Persze mindenkinek más az íz érzékelése.
Ami neked jó 3 %-ban az nekem lehet 5-ben ízlik :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 kedvelés

ha jól emlékszem én is 5%ban próbálkoztam 50PG\50VG 18mg alap folyadékkal
de ez is függhet minőségtől és ahogy olvastam még elég sok mindentől :smiley:

Első a Nic második egy marha jó íz . Mert Nic meg van ami kell de az íz olyan mint valami halovány mismás az nem fogja meg az embert .
Egyébként fent láttam nagy töblető vg a leves ahoz már kell 10% fix

1 kedvelés

Azt hiszem itt olvastam:
“Az élet túl rövid ahhoz, hogy szar likvideket szívjunk”
Én mindig ennek tudatában engedtem le azt a néhány litert a wc-be. És mindig el is mondom előtte…nehogy a szar likvidek poklába kerüljek :laughing:

2 kedvelés

Az aroma százaléka függ az aromától is. A gyártók mindig megadják hány százalékban érdemes keverni. Ez elég tág határokon belül mozog. 2-től akár 30 százalék is lehet

1 kedvelés

Aromáról még nem írt olvasataimban így nem tudjuk hogy elég-e az a bizonyos 5 % :grin:

Jap Don Cristo 20% :sweat_smile:

1 kedvelés

Annál elég :smiling_face: inaweránál elég csak 5 :grin:

2 kedvelés

Na ha itt lenne hozzá megjegyző imodzsi az így nézne ki :nauseated_face: