Mtl vagy dl?

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Tank cserén gondolkodom. Szeptember óta mtl-s tankokkal próbálkoztam. Voopoo pnp,brunhilda,innokin area 2,eleaf Pesso tank. Sajnos gyümölcs aromák ízeket 50/50 alaplé 8mg nikotin, amiket használok, nem adja vissza ahogy kellene. Egyedül innokin area2 LE adja vissza úgy ahogy de csak tc módban.A másik gond a szívással van .Olyan érzésem van mintha egymás után 3-4 szer kell egy szíváshoz ami régen elég volt egy is. Mintha kitisztult volna a tüdőm 38 év dohányzás után. Brunhildát kezdtem 1,4afc.től 2,5-ig. az 1,4-nél olyan érzésem volt mintha nem kapnák levegőt. Szívtam gyengén erősen ugyan az volt az eredmény.2.5 nél süvitett a levegő, de ennyi. Ezért is adom el a brunhildát valamikor. Vajon, ha Dl-s rta vagy másfajta építős tankot vennék jobb ízeket tudnák elállítani és gőz mennyisége, ereje elég legyen? Milyen dl-es nézzek? Ami esetleg tc-ben is tudnám használni. Lehet az aromákkal van a gondom, íz világ miatt? Sajnos az utóbbi 2-3 hétben kezdek vissza kacsintani a rendes cigire. Napi 3-4 szállal le tudom az éhséget. De nem akarok vissza szokni. Akinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem. Köszönöm

4 kedvelés

Szia József! Én ezt nem teljesen értem. Nem elég sa nikotin mennyiség, amit beviszel? Torok hatásod nincsen? Vagy íz nincsen? Vagy nagyobb gőzt szeretnél?
Ne kövezz meg érte, szeretnék segíteni, csak számomra ez így nem tiszta, ezért kérdezek vissza. :slight_smile:

4 kedvelés

Szia! DL-ben nem fogsz jobb ízeket kapni mint a felsorolt MTL tankokból az biztos! Max gőzmennyiségben érhetsz el javulást! Ha íz problémáid vannak első körben aroma mennyiséget növeld, vagy próbálj ki más gyártót! A Brunhilda és Ares 2- vel íz, gőz szempontjából nem lehetnek problémák! Sokat számít milyen erős dohányos voltál! Napi 1,5-2 doboz után a 8-as nic kevés is lehet! Én napi 2doboz után 1hónapig 18-ast majd azután 6-8 hónap 12-est. 65-70VG/35-30Pg alapba nekem az elején kellett a 12-15% aroma tartalom mert ott jöttek át az ízek! Rengeteg aroma sajna köszönő viszonyba sincs azzal az ízzel ami fel van rajta tüntetve! És akkor még nem említettük, hogy milyen huzalt ill. vattát használsz! Ami megint nagyban befolyásolja a kinyert ízeket-gőzöket. Ráadásul nekem az első évben a gyümis aromák nem adták azt az élményt amit vártam. A mai napig dohányos ízeket használok rendszeresen napi szinten! Szerintem próbálkozz emeld az aromát ill. a Vg arányát első körben. Ni80, vagy MTL fused clapton, MTL clapton huzallal nem lőhetsz mellé! Zoli tett fel a vattákról jó anyagot azokból válassz!

6 kedvelés

@anon31274546 Sajnos torok hatás nincs meg. Íz sincs meg. De ha megszagolom a dripet nagyon jó gyümölcs illata van .Tc módban enyhén érzem az ízt .Pl: málna arománál ezt írta:

A recept 4-6% és 10ml utántöltőhöz szeretnék, akkor normál ízhez 0.4ml aroma és 9,6ml alap. Extra ízhez 0.6ml aroma és 9.4ml alap.

A recept 2-3% és 200ml utántöltőhöt szeretnék, akkor normál ízhez 4ml aroma és 196ml alap. Extra ízhez 6ml aroma és 194ml alap. Semmi íz nem volt. Mondom kipróbálom az édeset 10% keverem.Íz semmi viszont olyan utó íze lett mintha mosogatószert ittam volna. Ma enyhitettem rajta naturland tisztított vízzel.
Nikotin Evapor Booster 10ml/20mg szoktam használni.8mg-ra enyhittem

A legelső készülékem az volt a mennyország: Joyetech eGo AIO 1500

Huzalból több fajtát is próbáltam.

Vandy Vape nichrome drót Superfine MTL Fused Clapton Ni80, 3,04m - 30 * 2 + 38GA 3,5ohm.,

SS316L - Coilology rozsdamentes acél huzal,

Coilology előcsévélt spirálok MTL 0,9Ω SS316L-hez.

Vattából Titanium Fiber Cotton Elite V2,

Muji 4 rétegű vatta cubix tankhoz.

Lehetséges ezeket az olcsó 800-1200ft -os /10ml aromákat elkell felejteni és venni valami normálisat ? pl: pj empire,. K Flavour Company Kipróbáltam az Antimatter családot, nem jött be vagy kipróbálnák valami dohányost, tudtok valami jót?

1 kedvelés

Szia József!
Hasonló tüneteim voltak a “gőzhasználat” kezdetekor. Egyik napról a másikra kellett átállnom. Szerencsém volt, mert azt hiszem, a legjobb eszközt nyomták a kezembe akkor (Vaporesso Podstick). Az MTL használat tökéletes volt, de gyakran jelentkezett az a bizonyos megmagyarázhatatlan “füstharapási kényszer”. Ami nem torokhatás, nem nikotinhiány, szimplán csak kellett volna az kis plusz, amikor feszül a tüdőszövet :wink:. Egy valami segített rajta, a DL podfej. Szinte minden maradt ugyanaz, de a gőz mennyiség pont ideálissá vált (nálam ez lehet a nagyon szűk DL :wink:). Az ízeket jó darabig nem éreztem igazán, csak annyit tudtam megmondani a liquidekről, hogy édes vagy épp mentolos. Egyetlen dolog jött át teljesen, a mogyoró, viszont az irgalmatlan intenzitással (szerintem már ott is, ahol nem volt). Ennek megfelelően erre a vonalra álltam-állítottak rá, és amikor már elegem volt, akkor jött a mentol, vagy a kaktusz. A gyümölcsös ízek olyanok voltak mint a Francia drazsé :wink:, gyakorlatilag bármilyen ízt bele tudtam magyarázni… “Kísértetízű” volt mind. Próbaként szigorúan egy-egy slukk becsúszott az analógból, olyankor a javuló ízérzékelés azonnal visszaesett. Az aromákat lényegesen töményebben kellett keverni, akadt amit bőven 10% felé.

9 kedvelés

@Andras_Barton Köszönöm szépen a kimerítő válaszodat. Kipróbálom, amiket írtál. Lehet hogy anyagilag jobban járnák Omertával vagy a K Flavour Companyval. Amennyit elszórtam más ízre ,nem biztos hogy akkor jól csináltam.

Amiket kiprobáltam:

Zöldalma FlavorWest e-cigaretta aroma 10ml

Pêche blanche - Őszibarack Solub e-cigaretta aroma 10ml

Frutie - Jablko / Piros és zöld alma - 10ml

Frutie - Alma / Piros és Zöld Alma - 10ml

IMPERIA Black Label Green Apple 10ml

Emporio - Banilla 10ml

Frutie - sárga dinnye / dinnye 10ml

Funky Monkey-almás pite

Christmas Special 50ml

Ice Strawberry Deluxe

Goembott

Kimi

Anoki

MJ Raspberry Original

TPA Berry Mix 5ml

TPA DX Peach (Juicy)

TPA Berry Mix 5ml

TPA DX Peach (Juicy) 5ml

TPA Energy Drink 5ml

AL Cantaloupe Melon 10ml

FM Blue 10ml

AM Xenon

AM Deuterium

@Viktor_Hajdu Köszönöm. Na ez egy szakszerű leírás volt. Ugyan azt leírtad két mondatban amit érzek és nem tudtam normálisan leírni 20 mondatba. Ráadásul elmondtad mit csináljak. Ezer köszönet érte. Azt hittem csak én vagyok ilyen hülye béna ,de láttom más is szenvedett eleinte. Köszönöm még egyszer

4 kedvelés

Sok sikert és sok örömet a gőzöléshez!

3 kedvelés

Hali
Nem rég tévedtem ide én is, abszolút kezdő vagyok, de sztem ugyanaz volt nálam is, mint nálad. Szívtam, csak szívtam, szinte már fájt, de nem éreztem a gőzt!:joy: Ekkor váltottam DL-re és minden jobb lett. Mostanában építem meg első kazánom is.
Én Dandy Puff Revolut High Endet tolok, meg VAPE MODZ CUSTOMS cuccokat, de sok mindent ki fogok még próbálni.
Ja, amióta DLezek, nem kívánom a cigit, pedig 13 éves korom óta szívtam(most leszek 40). Tegnap haverom rágyújtott, beleszívtam, de kurva szarul esett​:face_vomiting:
Szóval sztem próbáld ki DLbe! Mit veszíthetsz?

8 kedvelés

Én is pont ezen hezitálok most, MTL tankjaim vannak (Ares 2, Dvarw), de nem olyan intenzívek az ízek, mint amit sokan megosztanak a liquides webshopokban az aromák alatt. Kb. minden ötödik slukknál jön elő az édes íz, de az sem annyira erősen, mint ahogy szeretném. Többféle huzalt kipróbáltam, most talán Kanthal A1 hozza azt, amit elvárnék, de az is csak extrém magas teljesítményen (24W-on hajtom), viszont így nagyon hamar bekokszolódik a vatta.
Többféle aromám is van itthon, gyümölcsösek és desszertek, ezeket a gyári ajánlás szerint keverve nagyon lightos az ízélmény. Túlaromázva meg szappan ízük van. De a prémiumtól (Omerta Don Pietro, KFlavor Grace’s Secret) se dobtam el a hajam.
Azon agyalok, hogy lehet, DL-ben kellene megpróbálnom, ott az alacsonyabb ellenállású tekercseket lehet magasabb teljesítményen hajtani, de nem biztos, hogy magával a vapelési technikával meg tudnék barátkozni. Ares 2-ből nagyon levegősen próbáltam egyből tüdőre szívni, de az MTL most még valahogy természetesebb.

2 kedvelés

Ahogy írtam, én is szívesebben maradnék az MTL vonalon, szerintem pl. az MTL-es driptipet is sokkal természetesebb bevenni a szájba, az analóg ciginek a formájára is az emlékeztet inkább. A DL tankok bumszli cső fromájú driptip-jétől is eléggé idegenkedem.
Nálam nagyobb hőfokon kezdenek jönni az ízek, igaz, jobban melegszik a tank, és a driptip, viszont ha két slukk között nem hagyok elég időt, hogy visszahűljön a huzal, könnyen beégeti a vattát.
Mivel én a hosszabb slukkokat szeretem, az alacsonyabb rámpaidő miatt a kanthal huzal jelenleg a legszimpibb, viszont csak kevés tekerésszámmal tudom elérni az alacsonyabb ellenállást, és ez is ízvesztéshez vezethet.
Az a baj, hogy nehéz megtalálni az arany középutat, egyelőre még keresem, mi lenne nekem az ideális.

2 kedvelés

Szia Norbi!
Megrögzött MTL felhasználóként most kezdtem belenyalni, bocs beleszippantgatni a DL világába. Több ízt nem ad, más élményt viszont igen. És ezt kifejezetten tudom értékelni. Engem is zavar a kályhacső az arcomban, de miután lett hozzá tüdőkapacitásom, hajlandó vagyok tudomást sem venni róla. :rofl: A kis öröm is öröm. :wink:
Az Ares 2 esetében kanthalt használva az alacsony ellenállás és a magas(abb) teljesítmény erős ízvesztéshez vezet nálam. Számomra a legalacsonyabb ellenállás ahol még nem romlik az élvezeti érték az a 0,8, és teljesítményben 15-16W. Előbbi alatt és utóbbi felett már pont azok az ízjegyek erősödnek fel amelyeknek nem kellene és azok tűnnek el, amelyekért megvettem a szent löttyöket.
A DL “légzési technikájával” megbarátkozni nem nehéz, bár nekem kellett majd egy év, mire szenes tüdőszöveteim :rofl: alkalmasak lettek a megnövekedett gözmennyiség befogadására. :wink:

7 kedvelés

Köszi Viktor a megerősítést, hogy ízben nem leszek előrébb, ha kipróbálom a DL-t, így viszont nem is nagyon izgat a dolog. Én elsősorban az ízélményt keresem a vapelésben, a nagy gőz nem mérvadó.
Próbálom egyenlőre az MTL-ből kihozni, amit lehet. Most be is rendeltem egy Pioneer tankot, kiváncsi leszek rá. Bár ez már off-topik, de a kanthal huzalból 0.8 ohm-ot csak 3 menettel lehet kicsikarni, az meg már elég kis felület, amin keresztül el tud gőzölögni a liquid. Most a Dvarw-ot 6 menettel tekertem meg 2.5 magon, így olyan 1.45 ohm-on van, 14-16W között nem rossz, de csak kb. az ötödik slukk után lesz elfogadható íze, amikor már eléggé átmelegedett a kazán.
Még van itthon SS316L ás Ni80 clapton huzal, ezekkel is kísérletezek, de egyenlőre a kanthal hozza a legjobb ízeket.

5 kedvelés

30GA kanthalt használsz?

3 kedvelés

Nem, 0.3-as huzalt, 28GA.

1 kedvelés

Ha már dvarw…én ss316l-t használok, 28ga, 7 menettel olyan .7ohm lesz 2.5 magon, 9-10 menettel lesz 1 ohm. Általában 12 watt környékén hajtom, itt nekem már van íze és még hüvös a gőz. És lehet hosszúkat is slukkolni.

A pioneert is hasonlóan használom, mint a dvarwot, most épp .8 ohmon van és 12.5 watton. Ha az ízek nem jönnek keverj erősebb levest, vagy vegyel valami longfillt, azok eleve nagyobb koncentrátumok.

Na meg a vatta, az is mind más, én japán mujit használok, 2.5-es maghoz 1 cm széles csíkot vágok, leszedem az alsó, felső vékony rétegek, így pont elég szoros lesz.

Érdemes lenne egy vampire vape heisenberget vagy t juice red astairt beszerezni, mert a mentolos ízek regenerálják az ízlelőbimbókat, nehezebben alakul ki ízvakság, természetesen folyamatosan cserélgetni kell az ízeket.

3 kedvelés

A Dvarw-ot próbáltam már SS huzallal is, most úgy tapasztalom, hogy a kanthal mintha jobb ízt adna. Vattából Kendo és Cotton Bacon v2-őt használok, ezek szerintem elég jók.

Van itthon egyébként longfill, most a GoBears és Dinner Lady-ből aromákból van pár flakonnal, ezeket váltogatom. Heisenberg is van itthon, be is van keverve egy jó adag, de nekem nagyon tömény a menthol benne, csak ritkán szipákolom.

Mostanában akarok összerakni egy mágneses keverőt, még pár dolog kell hozzá, ami Kínából érkezik. Ettől elég sokat várok, hogy meghozza az ízeket, van jó pár aromám, ami rázogatva és érlelve nem hozta azt, amit szerettem volna.

Igen a heisenberg az odab*** :smiley:

Akkor még érdemes a red astairt megpróbálni, az is elég ánizsos, én például a red berries-zel keverem felesbe, így kellemes piros bogyós mentolos. 10%-ban ha nem elég, akkor feljebb kell menni, az ízlelés teljesen szubjektív, valakinek az 5% is sok, valakinek a 15% is kevés. Illetve a vatta is közre tud játszani, meg a vattázás is, a tekerés pozíciónálása, a tekercsek távolsága és még a jó isten tudja mi. A lényeg, hogyha az íz a fontos, akkor inkább mtl, mint dl. És nem kell ahhoz melegnek lennie a gőznek, hogy legyen íze, attól én pölö hányni tudnék, a hűvös gőz is tud ízes lenni. Persze, ha a meleget szereted, akkor lehet menni feljebb. És az az igazság, hogy nem számít ki mit mond, kinek milyen vatta/húzal kombó jön be, mert simán lehet, hogy neked az a kombó nem jön be vagy igen, akármi lehet. Próbálgatni kell, ha elsőre nem hozza az elvártat. Na meg ha közben analóg is megy, az tudja rombolni az ízlelést rendesen.

De a pioneer tényleg, mintha jobb ízek csinálna, ezt én is rögtön észrevettem.

1 kedvelés