Kayfun Prime, Taifun GT One huzal

Sziasztok!

Milyen tekerést érdemes tenni a címben említett 2 kazánba?
28GA Ni80-ra gondoltam. Van itthon 6 fajta anyagminőség, mind 28-29GA, de indulásképpen ez adja a legjobb ízeket talán és tudom VW módban használni.
Mekkora magátmérővel és menetszámmal dolgozzak szerintetek?
Általában 2-es magon szoktam 6-7 menetet csinálni, viszont van amibe 2.5 mag kell, hogy a több vatta miatt ne legyen folyás.
Super Sorb vattával tudok dolgozni, most az van csak itthon.

En a kayfun prime- t 2,5 magon tekerem. 6-7 menet. 0,9-1,5 ohm. 28ga. Mondjuk en mindent igy tekerek. :grinning: gt one nem tudom mennyiben kulonbozik a gtr- tol. En abba is ilyet tekerek.

2 kedvelés

nekem taifun gt one van pl én 2,5 magon rakok bele ni80 28ga coilt tökéletes nekem.:blush::wink:ja és 7 menettel.

5 kedvelés

Én primbeba kanthal 2,5 mag, 5 tekercs, 28 ga, 1 ohm. Meg a bykákba, atamanba, dvarwba, gtrbe… :rofl:

5 kedvelés

Köszi szépen mindegyikőtöknek.
Megpróbálom akkor a 2,5 magot.
Mennyin hajtjátok általában?
Én viszonylag kis levegővel szoktam használni a kazánokat, 1,2 a Dvarw, Kayfun is 2-3 fokozatban volt régen.

En kb 10-15 watt kozott. Most mindenem 12w- on van. Most igy jok az izzek.

4 kedvelés

Fixen 14.5, minek variálni. :sweat_smile:

Prime-ot 2,5 re tekertem vertikálba páromnak párszor. Felettébb elégedett volt vele. Ni 80-as 28ga-s huzallal, asszem 6-7 kanyar. Mondjuk hagyományosba is így tekerem, csak talán 2-es magra néha.

2 kedvelés

Sose tekertem vertikálisan (ok, hazudok, anno a Qzit fémszövetre). Annyira jó?

Vertikál? 🫨

Függőleges pozícionálása a tekercsnek.
Alapból a legtöbb tank vízszintes, de vannak eredetileg vertikális felépítésűek.

2 kedvelés

Felállítjátok a tekerést? És abba hogy megy vatta? Na megnézem yt-on mindjárt.

Pedig küldtem neked videót róla, mikor @Peva71 -től megkaptad a prime,-t. :wink:

Másabb szerintem. Ízesebbnek mondanám, meg valahogy selymesebb a göz.

1 kedvelés

https://youtu.be/0VmIvsPVveI Ez mondjuk lite de az eljárást ez nem befolyásolja.

A lényeg: a tekerés álljon vertikálisan, ne én tekerjem fekve :grin:

Az a vertikális állás olyan fiús dolog, de azért kipróbálom​:sweat_smile:

Fél 6 előtt puhábbak a Kan-thalok :roll_eyes:

Ez erdekes lehet. A kovetkezo epitesnel en is kiprobalom.

1 kedvelés

Emlékszem már, megnéztem. Rájöttem mennyire béna vagyok​:sweat_smile:
A vattázás részt nem látom jól. Hosszú csík, körbe tekerem vele mint egy sál-sál vége a lukba.
Aztán a másik felén ugyanígy?