Érdeklődöm. Tekerések kozti különbség

Modot kell most odatenni :grin:

2 kedvelés

Örülök hogy még nem lezárt a téma így nem kell újat nyitnom. Kayfun Prime klón az alany:
egyszerűen nem sikerül azt az ízt kihoznom belőle mint a berserker 3-ból. Elsőre úgyanúgy tekertem meg mint a b3-at (2.5 es mag 6 tekerés ss 028-as huzal) és gondoltam (az alapján amit írtatok) hogy azért nem jó mert nagy a mag. Most megtekertem 2-es magra 8 (talán 9) tekerésre de így még kisebb az íz. Hellwape organic cotton vattám van. Próbáltam a levegőzéssel meg wattal is variálni de egyelőre semmi

2 kedvelés

Szia! Pedig a Primenál a 2-es mag tökéletes Ni80 28Ga-s huzallal 6 menettel hoznia kell az elvártat. Hellwape vattát nem ismerem de ha B3-ba működik akkor a Kayfunba is működnie kell!

4 kedvelés

Holnap este újratekerem ezekkel a paraméterekkel aztan írom majd mi lett. Amúgy a kazán iszonyat mód tetszik,nem szeretném félre tenni

3 kedvelés

Hajrá! Jó lesz az!

3 kedvelés

no amíg aludtak a gyerekek megtekertem újra. 0.3 as nikkel (ez van itthon) 6 tekerés. nem érzek változást. a vattázást viszont tuti elszúrtam mert rendesen megfolyott :frowning: ami nagyon meglepett hogy 0.11 ohm ot mér a mod :open_mouth: ez lehetséges?

1 kedvelés

Tutira 0.11 ???
Nem lehet hogy inkább 1.1 ohm ? :thinking:6 karika az ott körül szokott lenni :grin:
A vattát a felső gumitömítésig szoktam kb vágni.Ritkítom kicsit aztán a helyére.
Feltöltés után fejrefordítom és úgy nyitom a léellátást.:blush:

6 kedvelés

Szia! Zolika írja a tuttót! 0,85-1,1 ohm körül kéne mutatni ezekkel a paraméterekkel. Teljesen elzárt léellátásnál feltöltöd. Utána 2,5 nyitás!

2 kedvelés

Így jártam én a BY-kával (V8). Azelőtt olyan kazánjaim voltak, amikhez 2 vagy 3 lyukú AFC - t használtam 6-nál több menetnél mindenkép ajánlott, mert a 8 menet az hosszabb tekerés, és nem éri a szélein a levegő. Az egy lyukúnál a legszűkebb adta a legtöbb ízt, de az már homlokhorpasztós, és nekem kevés gőzt adott. Ezért én készítettem hozzá AFC -t sajátot. Nem mindegy a coil és a levegő nyílás közti távolság sem. Max. 1 mm ha ízesre akarod. Szóval kíváncsi vagyok, azon a Kayfunon hány milliméteres nyíláson jön be a levegő? Ezek hasonlóak a By-kához, ezért valószínűleg szintén csak egy lyukú levegőzőkkel jönnek. De ha adtak hozzá legalább 3 darabot, akkor ajánlom, próbáld ki benne mindet. Különbségnek már akkor is kell lennie.

2 kedvelés

https://www.svoemesto.de/en/kayfun-prime.html
Azt hiszem itt mindenre fény derül :grin:

1 kedvelés


na ez alapján írtam nektek a 0.11 et :slight_smile: elképzelhetőnek tartom hogy a beszereléssel van gond mert borzasztóan küzdök mindig mire a csavar alá tudom szorítani a coilt. :frowning: az original-nál is ilyen a lefogatás? @Viktor_Hajdu írt közben egy privit ahol a vattára gyanakodva javasolta hogy cseréljem mert ez igen lassú vatta. és most bár nem tudom placebo érzés e de mintha kezdene megjönni az íz. (Köszi Viktor!) Amúgy minden tanácsot köszönök és legközelebb igyekszem fejre is állítani mielőtt nyitok meg minden amit leírtatok. @Zolika arra utalsz a linkkel hogy az eredetivel minden oké lenne? :slight_smile: Gyanítom hogy igazad van és tervezem is a jövőben eredeti tankok beszerzését (picit nyerni kéne a lottón) de valszeg a byka v9 -el fogom kezdeni.
@Mefeca köszönöm hogy hozzászóltál! Nagyon sok kommentedet olvastam és mélyen meghajlok a tudásod és türelmed előtt! Sajnos én egyikkel sem rendelkezem még :slight_smile: Ennél a tanknál nem adtak extra levegőző betéteket, nem tudom az eredetinél vannak e. Nem nagyon emeltem meg a huzalt, szerintem mm alatt van.

2 kedvelés

Ha a SOFT üzemmódot át álitod NORMAL üzem módba akkor lehet hogy változik az íz.
:blush:

2 kedvelés

Szia. Prime-ba 2es magon 5-6 menetet szoktam, nem túl sok vattával, de arra azért figyelj, hogy terítse be rendesen a vájatot. Ez 0.7 ohm körül lesz, vagy 0.8, nagyjából… KB közép levegőn, vagy még az utolsó előttin (asszem az 5 lyuk) már kéne, hogy érezz ízt, illetve a 11 watt szerintem kevés, mivel ez elég levegős tank. A vattát nem ismerem, de ha HellVape akkor az inkább DL vatta lesz úgy gondolom, mert a gyártó abban jobban jeleskedik. De ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne úgy bevattázni, hogy ne hozzon ízt, csupán a ritkításra kell figyelni, ha nehezen tudod beszuszakolni a vájatba a vattát az sok. Van nálam is egy klón, ami állandóan folyik, bármit csinálok vele, néha sikerült eltaláni hogy ne follyon, azon kísérleteztem, és a fent írtak azért hozták amit kellett. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Ni 80-nál semmi esetre sem. Megnéztem a tekerdében a Ni200 -nak van olyan iszonyatosan kicsi ellenállása.De ha nem mindig annyi, akkor zárlat is lehet. Akkor nem ártana még egy kicsit gyakorolni.

1 kedvelés

Megpróbáltam de nem lett jobb tőle sajnos

1 kedvelés

Én a prime-ba is 2.5-es magon rakok 7 tekerés ss316l-t, 28ga, titanium fiber, super sorb vatta, 14 watt, nem volt még gondom az ízével. Ízvakság? :thinking:

De az is szokott ilyet okozni, ha nem jó a vattázás…

3 kedvelés

Meg fogom próbálni kevésbé szorosra tekert vattával és remélem a tekerés is jobban fog sikerülni. Hány wattra menjek fel? 15-17? Mennyin szoktad meghajtani?

szerintem is szar a vatta és valami zárlat is van…ki van nyitva a lé ellátás? :slightly_smiling_face:

Fixen ennyi, nem mozdul. Viszont perceken belül indul az újabb gyakorló kör :slight_smile:

1 kedvelés

Igen, az kinyitva. :slight_smile: Nagyon szép gőzök vannak csak kicsi az íz