Érdeklődés

Sziasztok. Még eléggé kezdő vagyok, lehet hogy a kérdés amit fel rakok az másnak teljesen egyértelmű. Adott egy Eleaf istick t80 2 féle porlasztóval. (6mg nikotin tartalmú 50/50es és 30vg/70pg alappal használom jelenleg.) DL-ben használom mind a kettő porit. A 0.6-os pori 20-22watton eléggé kaparó érzetet ad, és szinte minden szívásnál köhögök tőle. Lehetséges hogy azért mert nem DL használatra van és azért? Vagy hogy gyümis-mentolos liquid is volt benne? A 0.3as porit 30-35watton kezdtem el hajtani. De ez viszont nagyon zabálja az akksit is és a liquidet is. (3000mAh akksi van benne). Napi 10-15ml szerintem elfogy így belőle és olyan 200-300 közötti slukkot szívok bele.És még az lenne a problémám vele hogy hiába van “gyerekzár” rajta akkor is néha ha kabát zsebre rakom pad percre akkor mintha folyna belőle a liquid. Előre is köszönöm a válaszokat. Szép napot nektek. :smiling_face::dash:

7 kedvelés

Szia,Köszöntünk a közösségben.ha DL-be használod a készüléket próbáld meg a VG-töbletü legyen a folyadékod.nem fog meg folyni.a 0,3 as az szerintem a DL porlasztó a a 0,6-os lehet csak szűk DL-re jó.Az hogy zabálja a folyadékod a természetes főleg ha nagy a légáramlás.de mindjárt a pro társak írnak okosabbat mint én.de az is lehet PG allergia és attól köhögsz…nem tudom csak tipp

6 kedvelés


Szia, nem hanem ő lenne az amiről szó van

4 kedvelés

Szia Zsanett!
Attila leírta a valószínű megoldást. Ha a Pesso tank van a modon, a kondenzáció eleve erősebb lesz, legalábbis ami nálam járt, szemmel látható mennyiséget dobott ki magából, össze is gyűlt szépen a tank aljában. Ilyenkor érdemes szétszedni és alaposan át- illetve kitörölgetni. A tankot és a porlasztót egyaránt. Egy darabig megint jó lesz.
Nálam 50/50 pg/vg aránnyal működött a dolog, extra folyást nem tapasztaltam.
A kaparó érzés lehet a nikotin mennyiségétől is, nekem a 6mg sok, kapar és jön a köhögés… 3mg az ami bejött.
A teljesítmények határértéken belüliek, azzal nem hiszem, hogy gond lenne.

5 kedvelés

Most néztem meg a 0,6-os az MTL porlasztó amit 18-35w-között kellene használni.a DL porlasztó a 0,3-as.

5 kedvelés

Szia. Köszönöm szépen a választ, a 0.3as pori az nem kapar, remélem nem allergia lesz a baj :smirk:

7 kedvelés

Legközelebb ha rendelek akkor 70/30as alapot fogok venni hátha a folyás megoldódik

7 kedvelés

így van.nekem van hogy a 100%vg megfolyik.ja még a hőmérséklettől is megfolyhat.ha meleg a kazán akkor is meg folyik.de a 70/30 vg/pg az jó őtlet.és ha most kezdted használni az e-cigit akkor biztos köhögtetni fog az elején.engem is köhögtetett de csak hozzá kell szokni.nem allergia elvileg.

5 kedvelés

Igen azt hiszem Pesso. Nálam sem annyira vészes a folyás, de mikor kiveszem zsebből akkor érzem hogy csúszós tőle a kezem is és a tank rész is. Én is gondoltam rá, hogy lehet sok a 6mgos nikotin tartalom, de viszonylag sokat szívtam cigit (napi 1 doboz kb) és le szerettem volna tenni a cigit (hál istennek sikerült is :smiling_face:)és úgy voltam vele hogy nem akarom azt se hogy gyenge legyen de azt se hogy erős, azért választottam a 6mg-ost, de legközelebb a 3mg-ost rendelem hátha az is elég lesz.

5 kedvelés

A likvidváltás és az alapos áttörölgetés (kívül-belül) megoldja a gondot. :wink:
Jó gőzölgetést és persze likvidszivárgás mentes napokat a géppel! :wink:

6 kedvelés

Szia, és üdv a Vaperinán! Ha jól olvasom amit írsz, akkor készre kevert alaplevet vásárolsz, ha igen akkor azt is vedd figyelembe, hogy minden aroma Pg-ben van áztatva, tehát ha 70-30 al töltöd fel akkor az aroma mennyiségétől függően fog higulni a kész liqvid, az én javaslatom, hogy külön vedd a vg-pg-t és a nikotint, és akkor olyanra tudod keverni amilyenre szeretnéd! Én mondjuk Dl-re már 80/20-ra keverem a kész liqvidet 3-mas nikotin tartalommal!

5 kedvelés

Köszönöm szépen :smiling_face: Viszont neked is :dash::dash:

5 kedvelés

Szia,

DL-ben mindig kevesebb nic kell, mint MTL-ben, ha nagyon levegős DL, akkor a 3-as is elég kell, hogy legyen.

4 kedvelés

Szia. Igen készre kevert alapot vásároltam. Olvasgattam róla, hogy a Flóravita oldalon lehet venni külön külön és abba rakom bele a nikotint és hígítom vele a 36mgos nikotint. És hogy jobban meg is éri. De személy én lehet úgy el cseszném ezt az egész össze keverős dolgot hogy öröm lenne nézni. :joy::face_with_hand_over_mouth:

4 kedvelés

Értem, köszi

3 kedvelés

Nem csesznéd el tuti mert vannak liqvid kalkulátorok amik egészen pontosan megmutatják neked, hogy miből hány ml kell a kész liqvid elérésehez! Ajánlom neked a The liqvid city oldlaon található kalkulátort én azt használom pofon egyszerű! :wink:

2 kedvelés

A nikotin booster nem tudom hogy mi :roll_eyes:

1 kedvelés

Itt a Vaperinán van a legjobb keverde.

6 kedvelés

Hú, ezt én is köszönöm, csak éppen a szemem nem szúrta ki! :handshake:

6 kedvelés

Szia @Zsanett_Dudas !

Először is Üdv, a Vaperinán! :slight_smile:
Másodszor Gratulálok az átszokáshoz! :slight_smile:
Harmadszor pedig a többiek nagyon jól össze foglalták már a dolgokat. :slight_smile: DL, és sok esetben MTL felhasználáshoz is a 70VG/30PG arány a javasolt. Ez nem az alap lére vonatkozik, hanem a kész bekevert liquidre. Ahhoz, hogy ezt minél jobban ki tudd számolni, vannak a különböző kalkulátork, pl.:https://diy.vaperina.cc/keverde/index.html .
A kaparó érzés sok mindentől elő fordulhat, az elején legvalószínűbb a nikotin erősség. Ha a 6-os sok, attól még lehet, hogy a 3-as kevés lesz, ezért is jobb, ha magadnak kevered. A keverés témakörében nagyon sok információt találsz itt a Vaperinán, ezek közül a @Vaperina_Kinga sorozatát ajánlanám figyelmedbe, amelyben rengeteg hasznos infót találsz. Link: Keverés módszertan 1. óra - Az alaplé és a Shake and Vape

Minden másra itt a Vaperina Közösség! :slight_smile: Ha kérdésed van, tedd fel, és jönni fognak a válaszok. :slight_smile:

Gőzöléssel teli szép napot kívánok! :slight_smile:

8 kedvelés