Vg/Pg arány hogyan nem kapar?

Sziasztok!
Szeretném a véleményeiteket hallani és a tanácsaitokat!
Van itt köztetek, aki mtl vonalon több VG-t kever a liquid-hez?
Bekevertem a liquidet, de sajnos nagyobb arányú lett a PG, mert itthon csak 50/50 - es alaplevem van. Ma reggel bemegyek a gyógyszertárba, na mondom ott lennie kell glicerinnek. Hát 85%-os volt! :flushed: (nem is tudom, hogy ez jó e, nem vettem meg)
Szóval nagyon kaparja a torkom, a nyelvemet kiszáritja és olyan száraz a szám, mintha sütőport ettem volna.
Próbálkoztam többféle állitással a készüléken, de ugyanaz, nagyobb levegő picit jobb. Szóval most a tankos témákba ne menjünk bele​:grin:
A kérdés az lenne, hogy ha mondjuk 70-30 Vg/Pg keverek, akkor megszűnik ez a kaparás, vagy ugyanaz csak nagyobb füst lesz? Jah és a nikotinnak muszáj magasnak lennie, mert most teszem le a cigit!

5 kedvelés

Szia Ivett! :slight_smile:

A PG -nek minimális TH -ja van, a legtöbben nem is érzik, szóval én inkább a túlzott nikotinra gondolok ebben az esetben. Pontosan mennyire gondolsz a magas nikotinnál? Én úgy gondolom, hogy a magas nikotin nem függ össze azzal, hogy le tudod -e tenni a cigit. Attól független, hogy eleinte magasabb szükséges közel sem biztos, hogy a mostani amit használsz megfelelő számodra. Ezt te érzed, ha sok akkor lejjebb kell venni. Teljesen máshogy szívódik fel a cigiből a nikotin, mint a gőzből. Amiket leírtál, kiszáradás stb… abból a nikotinra is lehet következtetni vagy arra, hogy nem iszol eleget. A liquid dehidratáló hatású és ezért nagyon fontos a megfelelő folyadékbevitel (víz). :slight_smile:

Igen ez erre a célra nem jó. :slight_smile:

9 kedvelés

Szia Donat! Akkor lehet kevesebb nikotin kéne? 18%-os volt, lehet megfelezem és kiprobalom úgy. Az ivaszattal nincs gondom :laughing:. Köszi szépen a segítséget!

6 kedvelés

Nikotinnál is érdemes kicsiben próbálkozni először. :slight_smile: Amikor édesapám állt át szintén MTL akkor első körben kevertem neki 18mg, 12mg és 9mg -os 10ml liquideket. Az első néhány szívás után kihúzhattuk a 18mg -ost, pedig erős dohányos volt. Elmondta, hogy mit érez ami egyébként hasonló azokhoz amiket leírtál. Ez után a 12mg -os volt a következő, amivel kezdte, ennél már nem érezte ezeket a tüneteket. Viszont egy idő után már sok volt mert túl sokat is szívta, ami alapjáraton alacsony nikotinnál szerintem nem akkora probléma viszont ha magas akkor igen, könnyen túl lehet adagolni… Kb 1 hónap után már 9mg -os keverések is elegendőnek bizonyultak és azóta is azt szívja. Bepróbálkoztunk 6mg-ossal is, de az már vagy még kevéske volt, de annak is eljön az ideje előbb utóbb. :slight_smile:

Ez a jó a gőzölésben. Teljes mértékben kontrollálhatod a nikotinbeviteled. :slight_smile:

10 kedvelés

Ah értelek! Szóval mondjuk kevesebb nikotinnal is le lehet szokni a cigiről, csak mondjuk többször szívom az e-t. Érdekes amit mondasz. Sokan írták itt amiket olvasgattam, hogy magasabb nikotinnal érdemes leszokni. De akkor lehet az a verzió jobb, amit te mondasz, hogy ami, jól esik. Köszi szépen, mindenképp kipróbálom, amit javasoltál.

5 kedvelés

Régebben (5-6 +) éve volt inkább jellemző szerintem ez a (18mg +) átálláshoz. Akkor még inkább magasabb ellenállású (1.5ohm +) porlasztók miatt, mert az akkori szettekre az volt a jellemző. Mára ez változott, ahogy fejlődtek a készülékek és vele együtt a porlasztók is. Kisebb ellenállás a jellemzőbb manapság ezért a készülék is több liquidet porlaszt ami azt eredményezi, hogy kevesebb nikotin is elegendő lehet. Szóval nem szükséges a magas nikotin ha nem bírja a szervezeted és ezt ki is mutatja neked. :slight_smile:

Csak azt tedd ami jól esik! :slight_smile: Ne szívd azért a magas nikotint mert mások azt mondják. Tapasztald ki magad mennyi kell. :slight_smile: Én nem ajánlanám a 18mg-os felezését azonnal, ez túl nagy lépésnek tűnik. Próbáld meg 12mg -ossal először kicsiben, ha még soknak érzed akkor 9mg. Szépen lépcsőzetesen :slight_smile:

9 kedvelés

Oké, köszönöm szépen! :blush:

4 kedvelés

Van egy határ, ami alá lemégy, akkor már nem elégít ki, akármennyit szívod. Hanem lemész a trafikba… Erre érdemes odafigyelni. A felső határ, amikor már csípni kezd, a fölött meg már az ízeket sem érzed, csak azt, hogy kapar. De ez mindenkinél egyéni. Van aki a niksóra esküszik. Igaz, abból a 21 mg/ml sem mart, de a gyengébbnél meg semmit nem érzel, csak a sós ízt, atért álltam le vele. De ez is egyéni. Érdemes kipróbálni mindent, mindenhogy, mert mindenkinél más. Én a pipába a Club dohányt nem bírtam, mert szétmarta a nyelvem, ciginél nem nagyon éreztem, mennyi van benne. Még én sem tudom igazán, mennyi is lenne jó, pedig már évek óta vapelek. a 3mg/ml az biztosan kevés, a 10 az nekem sok, mert érzem, hogy mar. Valahol a kettő között. Most 1 dl 100 mg/ml koncentrátumot vettem, bekevertem egy a kilenchez arányban, de az még sok. hígítgatom, dúsítgatom, valahol 4-5 körül lenne jó nekem.

2 kedvelés

Ha vásárolgatsz akár kész liquideket, akár aromákat, a kiürült 10 és 30 ml-es ampullák nagyon jók utántöltőnek is, és kis adagban kísérletezgetni a keverésekkel. Előbb vagy utóbb úgyis annyi sok ilyen műanyag flakonod lesz, hogy nem győzöd őket kidobálni.

6 kedvelés

Köszi, értelek! Igen, mindenképp kicsiben akartam kiprobalni! :slightly_smiling_face:

Kicsiben egy baj van, nem bírod az érlelési időket kivárni. Ha nagyban keversz, mire elfogy, a vége már biztosan közel az előírt érlelési időhöz. De az csak arra vonatkozik, egyes bújtatott ízek, amiket eleinte nem érzel, később jönnek elő az aromákból. Úgyis mielőbb a VG-PG arányt és a nikotin erősségét kell eltalálni. Ha kevés az íz, eleinte lehet kicsit erősebb aromázással pótolni.

1 kedvelés

Szia @Ivett! Én 3mg-ossal álltam át, próbáltam a 6mg-osat is,de nekem borzasztóan kaparta a torkom és szárított rendesen.(napi 1,5 doboz kék camel) :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Aha, nekem is kaparja, meg száraz a nyelvem. (iszonyú idegesítő :laughing:) Hát nem tudom a mg-ot, azt hiszem mind ki kell próbálnom és kísérletezni. Mondjuk annak örülök, hogy nem csak én vagyok így vele, azt hittem már bennem van a hiba​:rofl:

3 kedvelés

én pl mindent vagy 6mg alappal vagy 9mg alappal tolok fel legyen az snv aroma de akár kimérős is lehet ugye bizonyos % ban kell azokat keverni,pl mikor dl eztem akkor már a 9mg erősnek bizonyult maradt a 6mg dl ben de mtl re meg jó a 6mg is és a 9mg is nekem ki érti ezt már​:blush::sweat_smile::wink:ki kell tapasztalni az tény.Ja és 70vg 30pg használok vagy sima vg alapot persze nikotinosat.Nekem pl az 50 50 alap híg hisz minden aroma ugye pg ben van alapból már.De tényleg ki kell kisérletezgetni kinek mi a jó.

6 kedvelés

Igen, ez is kérdés volt, hogy mennyire befolyásolja a vg/pg arány a kaparosságot mtl-ben!? Vagy semmi köze hozzá a vg, csak a füstért felel.

Én a VG-től nagyon köhögtem. Egy ideje csak ízbajnokot rendelek, ami 70 % PG. Plusz a nikotin, és az aromák is mind PG-ben vannak. Viszont van, aki meg épp arra allergiás. A PG többletet is idővel meg lehet szokni. Már nem szárít annyira, nem kapar. Inkább a nikotint érzem, régebben a garatban, most inkább az orromban csíp, ha sok benne.

5 kedvelés

a vg felel a gőzért a pg az ízért pl snv aromaknal sokszor sima vg fel toltam ugyan úgy volt íze csak kicsit sűrűbb levest kaptam annyi de ízzel nem volt bajom sosem vagy a 70vg 30pg használom az sem rossz igazából.:blush:

3 kedvelés

csak a sok pg vel az is baj valakinél,hogy ha híg a leves könnyebben meg is folyhat ugye a tankban a levegőzőnél de ugye itt a vatta is lényeges ki hogyan teker hogyan vattáz de ez már egy más téma​:blush::wink:de pl nekem nem kapart sosem a vg sem a pg.

2 kedvelés

Nem tudom feletek milyen a felhozatal kész liquidekbol,de ha az anyagiak engedik gyorsan ki tudnad tapasztalni ,hogy mi lenne neked a megfelelo(szerintem).Vegyel 2 10 milis 70/30-asat.Az egyik legyen nic so,a masik sima nic-es.Ezekkel,plusz az 50/50 alapoddal eltudsz játszani ,hogy milyen erosseg lenne az idealis.Nem lesz az ízuk olyan intenziv,ha mondjuk felezel,de szerintem a 70/30-as gyariakba tobb aroma van,mint az 50/50-esbe tehat meg szivhato lenne .Ja es a legerosebb 18-20-as legyen,igy minden erosseget ki tudsz probalni.

4 kedvelés

Köszi a tippet, sajnos itt csak dohánybolti van. Rendelnem kell majd Vg-t és a nic sót szeretném kiprobalni. Az lesz a következő lépés :slightly_smiling_face:

5 kedvelés