Kapar a nikotinos liquid, mitől lehet?

Sziasztok. Szeretnék átszokni a vape-re, mert egészségesebb és finomabb a ciginél. Korábban már próbálkoztam vele 0-ás folyadékkal, mondanom sem kell, hogy sikertelen volt az átállás, de az érzés/íz nagyon bejött. Most a napokban rávettem magam ismét, hogy megpróbáljam az átállást. Rendeltem alap folyadékot 50/50 arányosat 6mg-os nikotinnal, amit be is ízesítettem. A helyzet az, hogy rettentően kapar és köhögök tőle. Gondoltam laikusként ez normális és ez van, hogy kapar. Bosszantott a dolog, így rákerestem, hogy ez rendben van e így. Majd olvastam a tudástárban, hogy nem normális ha kapar. Segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy ezt hogyan tudom orvosolni, hogy ne kaparjon, illetve mi okozza ezt a kaparást?
0.45 ohm- os tekercs van benne, egy istick pico gép meg steam crave aromamizer lite rta tank, jelentsen ez bármit is, nem tudom, hogy ezek az adatok kellenek e, mert nem értek hozzá, így inkább leírtam mivel tapasztalom ezt a kaparást.

Szia,

0.45 az már dl, szóval lehet, hogy sok a 6mg nikotin, le kéne menni 3mg-ra. És/vagy szabadbázisú nikotiont használsz, ami kaparosabb, a nikotionsó, selymesebb nem kapar, de a 6mg így is sok lehet 0.45-ös porlsztóval. Magasabb ellenállással, 0.8, 1, 1.2 és kevesebb levegővel lehet jó lesz a magasabb nikotin is. Szóval vagy kevesebb nik, vagy kevesebb nik, de niksó, vagy magasabb ellenállás és kevesebb levegő.

4 kedvelés

áhh, oké, köszi a gyors választ! Azt, hogy milyen nikotinnal csinálták az alaplét az passz, de legközelebb majd veszek mellé nikotinsót. 250 ml alapfolyadékot rendeletem, ha veszek hozzá még ennyit csak 0-sat, akkor jó lehet, akkor a nikotin tartalom feleződik, ha jól gondolom?

Ezek általában 20mg-osak, szóval 250ml 0-ás és 250ml 20-as, az 500ml 10mg-os lesz.

Egyszerűbb kevesebbet keverni, a vapediy -al ki tudod számolni mennyi 20-as kell a nulláshoz a kívánt erősséghez. Legalább addig érdemes kevesebbet keverni, amíg nincs meg a tuti.

4 kedvelés

Most állsz át? 2 hét türelem, a zaklatott nyálkahártyát hagyni kell regenerálódni. Majd’ megnyúvadtam, kapart nekem is vagy 3 napig, aztán csitult. 2 hét után TH-t reggeliztem.
(Ha vegyesen szívod, cigivel, akkor is kaparászni fog).

Ezen többé-kevésbé átmentünk mindannyian. Ne add fel. Kis slukkok, sok folyadék, belejössz.

5 kedvelés

Ha jól veszem ki a szavaid, akkor ez javulni fog, lesz olyan, hogy ha megszokom akkor már nem is fogom érezni a a kaparást? Igyekszem szenvedni vele :smiley:

3 kedvelés

Persze, pár nap​:wink: de NE cigizz, és kortyolgass folyadékot.
A sima cigitől nonstop akut gyulladásban van a nyálkahártya. Az ecigi gőze ezért irritálhatja az első pár napon.

6 kedvelés

Oksa köszönöm szépen a tanácsot és a választ, akkor elhagyom teljesen a cigit, ha csak rontja a helyzetet és hátráltatja az átállást! Illetve hígítok majd az alapfolyadékon is.

3 kedvelés

Egyik napról a másikra már nem gyújtottam rá, de a gőzbe “kapaszkodva” meg volt az az érzés, a slukkolás és a nikotin is…no meg a krehácsolás.:kissing_smiling_eyes::dash::dash::dash:

Eleinte, reggelenként az első slukkokhoz, úgy rohantam csipássan az erkélyre a villanycigivel, mint nyugdíjjas törzsvásárló, ha nyit egy új pénztár. Gyorsan és ingerülten…:rage:

…aztán idővel lenyugodtam, beállt a rendszer. Sokat segített benne a Vaperina olvasgatás! :innocent:

Könnyíts magadon és engedd el a cigit teljesen!

6 kedvelés

Igyekszem, hogy a cigit elfeljetsem így 20 év után… :face_with_diagonal_mouth:

3 kedvelés

Köszönöm a válaszokat! Most így, hogy 3mg-os lett a folyadék, egyáltalán nem kapar és olyan átütő érzésben van részem, hogy innentől a cigit el is tudom felejteni könnyen, mert ez isteni :smiley: Most úgy érzem amikor szívom, mint ha 0-ás lenne a folyadék, nagyon köszönöm a válaszokat!!!

4 kedvelés

Pár nap után, ha kevesellni kezded mégis, akkor még mindig ott lesz a 4.5, 6 mg mint lehetőség (ha megszolod és már nem irritál az E).

1 kedvelés