Zeus X RTA & Berserker V2

Szép napot kedves vaperek! :wind_face::dash:

Sok olvasgatás után erre a két tankra esett a választásom.
Kérdéseim a következők lennének (mert erről mindenfélét olvastam már):

  • Zeushoz milyen huzalt ajánlanátok?
  • Berserkerhez milyen huzalt ajánlanátok? Ehhez jó lehet Fumytech A1 28ga 0.32mm kanthal?

Nagyon szépen köszönöm, ha segítesz! :grin::innocent:

5 kedvelés

Szia ,igen az jó hozzá :blush: zeushoz 26 -ga abból is Ss
vált be nekem

7 kedvelés

Ezer hálám uram! :grin: Biztos nekem is jó lesz. Dupla vag single tekerést használsz? Hanyas magon, hány szál? Szorosan vagy hézagosan? Esetleg kaphatnék majd képet, ha épp látható állapotban lesz a coil? Csak hogy milyen irányba is induljak majd :blush:
Bocsi, de muszáj vagyok letámadni az idióta kérdéseimmel​:pensive:

7 kedvelés

Szia, én zeusokban kanthal alien claptont (32G+0,30,8 flat-et) és NI80 alien claptont(26GA2+32GA) használok. Igazából jelentős ízkülönbség nálam nem jött elő, bár az én ízlelésem lehet hogy nem az igazi. Használok mesh decket is, jelenleg abban is NI80 lap van, de ugyanúgy megy bele a kanthal is. Sokszor kiégethető a kanthal, a NI80-at nem régóta használom, így azt még csak 1x égettem ki. Berserem nem volt soha.Van itthon kanthal fused clapton is 28 GA*2+32Ga, de ez kicsit macerásabb. Nagyobb ellenállást ad ugyanakkora coil és ahogy Kinga is írta nehezebb vele bánni, mert rúgózik a coil.De most az van egy dvarw klónban 0,6 ohm-ra tekerve 32W-on hajtva szép hűvös gőzöket ad.Sok sikert hozzájuk.

5 kedvelés

Sziasztok! Nekem is csak Zeusom van/volt, NI80 26²+36 fused clapton, 3-as mag, 5-6 tekerés, 0.3-0.4 Ohm, 35 Watton, singleben. Számomra tökéletes ízt/gőzt biztosít. :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Szia!
Berserkerbe azthiszem gyári ajánlás a 28ga sima ni80 clapton,de bármilyen 28ga huzal jó lehet bele 2.5magon 6-8 menet között,nekem minim van,de volt sima V2 is mindkettőbe 28ga ss használtam/ok 2.5 magon 7-8 menet.

7 kedvelés

Amit tudok minden ajánlatot kipróbálok, amint megérkeztek a tankok! Ezer hála mindenkinek a gyors tanácsadásért, még mindig szuperek vagytok! :blush::innocent:

2 kedvelés

Sziasztok! :slightly_smiling_face:
Úgy gondolom teljesen felesleges új témát indítanom.Itt @blini80 már le írta a választ,ami az első kérdésem lett volna. :slightly_smiling_face:
A második kérdésem arra vonatkozik,hogy milyen vattát tegyek bele?
Innen választanék:

Előre is köszönöm a segítséget. :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szép napot! Ha jól sejtem a Berserkerhez szól a kérdés​:grin:
Én a szokásos Cotton Bacont (pontosabban a prime-ot) használom. Ezt szinte mindenki próbálta már és nagyon sokan ezt használják. Szerintem kezdésnek jó választás, aztán meg lehet nézelődni​:innocent: A lényeg szerintem annyi, hogy ne a ‘leggagyibb’ legyen.

Ha szeretnél bővebb információt a tankról, a tekeréséről vagy bármivel kapcsolatban, nyugodtan írj, már kitapasztaltam :grin:

3 kedvelés

Szia!@john
Nálam a v2 mini van napi használatba,2es magra tekerem manapság 28ga ss huzalal 9menet néha 10 és az 1.4 es afc betét van benne,9.5 watton hajtom nekem így megfelel ízre is és én egy ideje a Rayon nevezetű vattával használom,mert ebbe a tankba nekem ez vált be leginkább,vagy néha Super Sorb,de a Rayonal adja számomra a legtisztább ízeket(szubjektív):v:

6 kedvelés

Így van. :slightly_smiling_face:

@blini80 ez a véleményed még aktuális?

Ami azt illeti,igen egy kis segítség elkelne. :wink:
A héten érkezett a tank.
Miután elmostam,beletettem a hozzá kapott tekercset,és a vattát.


Aztán a várva várt hatás elmaradt. :neutral_face:
Jelen pillanatban,a porlasztós tankom,jobb ízt és gőzt produkál.Megmondom őszintén most nem kicsit vagyok csalódott. :neutral_face:
Gyanítom,a tekerés,és a vatta minőségtelensége okozza ezt.
A vatta szélességét,kapásból ~ felére csökkentettem,a tekerést pedig kicsit széthúztam.
Most így néz ki:

Talán egy kis ízt érzek már,de ez még korántsem az igazi.
A tekercs ellenállása 0,79 Ohm,a 0,75 helyett.
egyenlőre 10-13 watt-on próbálgatom.

3 kedvelés

A szálhuzal szerintem jobb lenne az a büszme huzal helyett amit mellékeltél és azt a fajta cipőfűzős vattát a végeknél jól ritkítsd meg úgy alakítsd,hogy éppenhogy bele érjen a vattatartó nyílásokba,nem kell megtömni.

3 kedvelés

És próbálld meg rendesen a levegőlyuk fölé pozícionálni a tekerést,középre​:v:

4 kedvelés

Rendben,azt a “böszme” :slightly_smiling_face:huzalt mindenképpen ki akarom cserélni,az általad írt 28ga ss huzalra.De egyenlőre csak a böszme van itthon. :joy:
A vattával,illetve a pozicionálással,még futok pár kört.

1 kedvelés

Tekerd fel legalább 18W-ra.
És igen, ahogy @blini80 kolléga írta, a szokásosnál picit jobban érdemes megritkítani a vattát (bár nálam anélkül is működik, csak horpasztosabb és hajlamosabb a dry hitre), illetve lent kb 1mm-t lógjon be a teknőbe.

3 kedvelés

A 18 watt egész ígéretesnek tűnik. :slightly_smiling_face:
A bumszli (most csak ez van) tekerés maradhat összenyomva,vagy kicsit húzzam szét?

1 kedvelés

Szépnek nem szép, de sztem működnie kell :laughing:
Meg ahogy nézem, olyan nagyon nincs hova széthúzni.
Watt számolgatáshoz ajánlom ezt:

3 kedvelés

Uraim! :slightly_smiling_face:
Köszönöm szépen a hozzászólásaitokat,segítséget.
18 watt,~1/3 szélességű vatta, tökéletes gőz,és íz élmény. :slightly_smiling_face:
(még a bumszli :wink:tekercsel is)
A következő lépés,az általatok ajánlott huzal,illetve vatta beszerzése.

6 kedvelés

Huzal kérdésbe annyit pontosítanék,hogy igazából attól is függ melyik afc-vel használod sztem a 2 legnagyobbal akár még jól működhet ezzel az általam nagynak vélt claptonnal is,az én ajánlásom az 1.6-os és alatta lévő afc betétekre értendő,szval ez attól is függni fog,hogy mennyire szereted majd szűken ill. levegősebben a tankocskát​:slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Most,hogy sikerült belőni a vattázást,ès a megfelelő teljesítmènyt,próbálgatom az afc betèteket.Van egy jelöletlen,szerintem az az 1.4-es,illetve van mèg az általad említett 1.6-os.Ez a kettő maradt már csak versenyben. :slightly_smiling_face:
A gyűrűn egyenlőre 4 lyuk van nyitva,nekem ez eddig tökèletes. :slightly_smiling_face:
Szinte le sem tudom tenni,teljesen rabul ejtett. :smiley:

5 kedvelés