Építés, segítség!

Nekem pár hete minden mtl-be ez :+1:

6 kedvelés

ezt a vattát én is be rendeltettem kíváncsi leszek mtl ben milyen is lesz​:blush::grinning:

3 kedvelés

A Titanium fiber igen jó anyag, nem véletlenül baromi drága. Egyébként amióta ellustultam, azóta én is BP Mods 2.5 felhasználó vagyok. Kb. annyi gondoskodást igényel, hogy elvágod a kívánatos hossznál és a végén kis borzolás. Huzalból Ni80/316L/430 28ga. A1 27-28ga. Ez a viszonylag legegyszerűbb, elég tartása van, könnyű vele dolgozni és értelmezhető ellenállást ad a végére. És ha nem mecházol(gondolom nem​:grin:, egyébként milyen gépen hajtod??) akkor engedd el a legalább 1 ohm kell és egyéb ellenállás-fétiseket. Levegőlyuk mérete után tekerj, azt szépen fedje le, pici túllógással.

4 kedvelés

lost vape thelema 250dna c és egy sxmini sl class 2 a mostani befutók, “játszósnak” van még egy aegis max, igazából a két drágára próbálok vigyázni aztán minden másra ott az aegis max. Tervben van még egy thelema solo, de abból is a dna chipes mert a másikon (szerintem) nagyon gáz, hogy a gunmetal/barna bőrszerű anyag opciónál konkrétan valami narancssárga a színe az akksifedélnek. Először azt nézegettem majd megláttam képen…elméletileg a dna chipes az normális csak még/már nem kapni egyelőre…

Akkor a szarul mért ellenállás, mint opció, kilőve.
OFF-*szaladgálósra egy Thelema Solo(quest) classic black van befogva nálam. Ez élőben sokkal pofásabb,mint képeken/ OK,a gunmetal elég…érdekes :face_with_raised_eyebrow: / Chip felől nézve nagyon eltalált darab már ez is, még értelmezhető TC-t is tud, az egyik legjobb olcsó mod, amivel találkoztam. Ez pozitív csalódás volt. Összeszerelében korrekt, masszív jószág lenne, de az akkufedél lötyög kb. fél mm-t, kézbe véve pedig kicsit csalódás volt. 21700-as modból még mindig a Foxy One az etalon ergonómia terén(-nálam, azt piszkosul szeretem), ez ahhoz képest nagyobb-nehezebb-olcsóbb érzetet ad, a Foxy megeszi reggelire. Remélem, a DNA változathoz ezen is reszelnek egy picit, mert mostanában valahogy mindegyik Lost Vape egy picit elcsúszik valamin-OFF

3 kedvelés

Igen, igen gondolkodtam is azon, hogy na jó akkor más szín viszont arra jutottam, hogy az meg végső soron nem tetszene. Van akinek nem számít, hogy hogyan néz ki a mod vagy nem ennyire de én ha ránézek és nem azt érzem, hogy hú de szép baszki akkor nem fogom szeretni​:joy::joy: a szép definícioja nálam meg ez a stainless steel/fekete és valami barnás, kb az összes modomat így válogattam
Sokat olvastam arról, hogy valami kicsi dolog mindig van a lost vape termékekkel, megmondom őszintén én nekem mákom volt szerintem mert a thelema tökéletes, azthittem elromlott aztán kiderült, hogy csak akksik voltak szarok tehát patika, viszont volt egy orion Q vagy valami ilyesmi podkészülékem kb 1-1,5 éve, na az minőségügyileg egy retek volt. Főleg az OG orion után ami minőségi volt szerintem.

1 kedvelés

Ja hozzátartozik, az orion Q-val úgy váltak el útjaink, hogy egyik nap reggel lett egy hatalmas pocsolya alatta, kb zsír új porlasztó volt benne, de gondolt egyet és átengedte a lötyit az egész készüléken. Érthető okokból utána eszembe se jutott bekapcsolni.

Nekem a gyári 1,2 es szűkítővel az Ni80 30ga 2-es magon 6 menet jött be a legjobban Bp Mods Cotton Pro 2,5mm vattával. A vattából kell leszedni valamennyit, hogy jó legyen, illetve csak simán szoktam betűrni a léellátó nyílás elé. Próbáltam az athuzos módszert, de úgy azt vettem észre, hogy hamarabb kell cserélni a tekerést. Ezt a bajuszost majd kipróbálom, de a fentiek működnek és kiváló íze van. :slight_smile:

1 kedvelés

@Zolika
Köszi a képet.
Én eddig nem bajusz formában, hanem pont ellentétesen hajtottam be a vattát.
Gondoltam, hogy kérdezek a tekerésről, mert nekem sem az igazi, pedig tekerek egy ideje már.
A coilt azt hova pozícionálod?
Az jó, ha a tekerősegéddel lenyomom a széléig? Mármint a deck széléig lenyomom a segédet.
Na, nekifutok mégegyszer, mert ezt csak én értem. :grinning:
A képen kicsit magasabban van, nálam éppen egy picit van feljebb, mint a behúzott lefogató csavarok.
Oldalról éppen a tekerés teteje látszik. 2mm magátmérőről van szó.

2 kedvelés

Igen elvileg ha nem szeretnél nagy th-t

2 kedvelés

OFF
Szeretem a TH-t, viszont szerintem az okozza néha a csuklást. :grinning:
Pl. étkezés után, de van hogy bármikor előjön, volt időszak amikor folyamatosan szórakozott velem.
Néha mostanában is.
Az kizárt, hogy a túl sok nikotin lenne a ludas, mivel van hogy több óra után az első slukknál csuklok.
Maximum a TH a túl erős szabadbázisú nik miatt.

2 kedvelés

Én is terveztem egy Dwarv MTL vásárlást de ha ennyi gond van vele inkább kihagyom. :smiley: Egy bő hónapja gőzölök egy Taifun gtr-el és teljesen mindegy hogy 3 mm mag átmérőjű vagy 2.5 mm mag átmérőjű tekerést rakok bele működik. Mindegy hogy lazábban vattázom vagy több a vatta nincs sok változás. Nem fő a tank nem forró a gőz. Féltem az építős tanktól egy kicsit hogy egyből ezzel kezdek de úgy látszik szerencsém van ezzel a tankkal. Szálhuzallal hásználom egyébként semmi claptone, de tervezem azt is kipróbálni.

3 kedvelés

én is taifunt hajtok most tekertem meg a gt one ni80 28 ga val 2,5 mag 6 menet,de most össze nyomott tekerést raktam bele nem a szét húzottat így sem rosszak ezek a taifunok ja meg super sorb cotton van benne.Én pl claptonokat bele sem raknák csak kanthal vagy ni80 de volt már benne ss316 is mind 28 ga vagy 30ga coilok de a 30ga coilok nem annyira adják vissza mint a 28 ga sek​:blush::grin:

1 kedvelés

Én mindig összenyomott tekerést használok. Min változtat ha széthúzom?

ízben vannak különbségek próbáld ki majd a kicsit szét húzott tekerést​:wink::blush:

5 kedvelés

itt van már ahol én anno kérdezősködtem a szét húzott tekerés iránt​:blush::grin:

1 kedvelés

Na itt megnéztem: https://www.youtube.com/watch?v=ecQAo8tmMOs Gyötri a vattával a coilt a fazon rendesen, én nem szoktam ennyire megtömni. Ebben a kazánban van hely bőven, azért bírja a nagyobb átmérőjű tekeréseket. A vatta a lét meg oldalról kapja, azért nem kényes rá annyira. A videóban már eléggé széthúzottnak látom a tekerést, ennél jobban nem is kell. Jót választottál, high-end kazánnak írják, az én életemből kimaradtak a taifun-kaifunok, kis mütyűr 16 mm átmérőjű dvarwom van, nálam az a legjobb ízű, a nagyobb Dvarwokat nem annyira dicsérik, viszont nem tudom, miért? A vattázása annak is könnyű, és nem kényes a vattára az sem.

A clapton kicsit több gőzt ad ugyanannyi Wattal, és kb. dupla annyi idő után muszáj újra vattázni a koksz miatt. Mivel annak hűvösebb a felszíne a sodrat miatt, nem égeti annyira a glicerint. Nem tudom, itt miért fújjolnak rá annyian, ha a szálhuzalra is 10 Wattot adok, és a claptonra is, az sem igaz, hogy forróbb. Nem igaz az se, hogy több Wattot kér. annyit kér, amennyit beállítok, és ha 5 Wattal hajtom, akkor az a leghidegebb, pont. Ki kell próbálni, mert annak is a megítélése egyéni, mint mindené. Aki a bő levegőzésű mtl-t szereti, ami már majdnem dl, annak ajánlott a clapton, aki homlokhorpasztósan, annak inkább a szálhuzal. A fused, staple, és bonyolultabb claptonok viszont már nekem is túl sokak. Isszák a levest, eszik az akkut, mert azokból már nincsen olyan vékonyságú, amiből 1 ohm körülire lehetne megtekerni.

Akkor a huzalt oldalról nem a másik menet melegíti, hanem kicsit körbeveszi a leves. Én inkább akkor tapasztalom hasznát, amikor az összenyomott tekerésen már egybefüggő a koksz, a széthúzotton még nem ér össze. De olyankor már hamarosan felújítani kell ezt is, amazt is.

3 kedvelés

Köszönöm a képet! Bár nekem egy VV B3-am van, szerkezetben, felépítésben nagyrészben azonos a Dwarval, így a kép után építve ez is tökéletes lett! :grin:

3 kedvelés

Pont azzal a tankkal szemezek épp, a dvarw mellé de egyelőre nem látom webshopokban. (Hunvapor oldalán egyedül, arról pedig nincs tapasztalatom) Tudnál esetleg valami tapasztalatot mondani a tankról?
Milyen huzalt használsz, hány watt, hogyan muzsikál stb… Kb. csak jót olvastam róla és bevallom nagyon tetszik a nagy palásttal…

Közben kicsit eltűntem, mindenkinek köszi a hozzászólásokat, tippeket, mihelyst van időm a dvarw megszelídítése a következő terv. De előtte a vizsgák rácsapnak a kezemre…de már nincsen sok hátra:)

2 kedvelés