Én már nemtudom itt mi segíthet

Aha mindig lefelejtek valamit. Ez a 4.5 ml es tank. Van egy tpd-s 2ml-es is ott ez kevésbé észlelhetö. Na de abba meg nemtudom 10-15 öt beleszívok azt már tölteni kell szinte. Úgyhogy nem járható út.

(5 féle porlasztós podot használok a vvc30-as a második legjobb a sorban. Mind ízvisszaadásban,mind tartósságban.)

2 kedvelés

Próbáld meg tűvel, ahogy írtad is. A porlasztókon nagyon más nem segít. Az a jó, ha bubizik, akkor szívja a vatta a liquidet. A száraz érzés a dry hit előszobája. Én általában teljesen leürítem a tankjaimat, a vattából is amennyit lehet kiszívok, és akkor érzem amit írsz amikor már üres a vatta. (Újratekerésnél hasznos számomra, hogy nem tocsog minden liquidben.)

6 kedvelés

És melyik az elsö? A 0.3 még csak csak de amugy nekem nincs jó véleményem föleg 0.9, 0.6, 1.2. A 0.15 meg nem viszia Rhino.

Rendben köszönöm a segítséged. Nagyon reméllem ez jó lesz. Ha nem akkor maximum annyit tudok csinálni hogy el pg-ítem a liquideket. Itthon számítógép elött ülve jó lehet végsö megoldásnak az is de valszeg, ha valahova megyek útközben megadná magát azt lenne zápor esö.

2 kedvelés

Én is rhinoval használom a 0,3-ast. A rhino alkalmatlan az mtl-re akárki akármit is mondjon róla. Nagy légbeömlő hosszú kémény. Ha mtl akkor 0,7 ohmos voopoo ito,ha dl akkor 0,16 ohmos rpm2 az első nálam. Hangsúly a nálamon van.

4 kedvelés

Köszi, igen igen mindenkinek más jön be, de több szem többet lát.

Abban tudnátok még segíteni, mert már hülyét kapok. Hogy hogyan kell kiszámolni pl. 28ga*3+38ga drótot hogyan tudom megnézni a tekerdében hogy hány tekerés kell bizonyos ohm-hoz. Mert próbáltam összeadni ga ban utana mm re váltani meg elötte és utána összeadni de olyanok jöttek ki hogy tekerjek 128-at.

vapetool program androidon

5 kedvelés

Huzal típusából válaszd a quad-ot. Utána majd lesz egy rész ahol azt kell megadnod, hogy milyen vastag a huzal. Ott kb azt lődd be, hogy átlagban milyen vastag a 4 huzal, de szerintem, ha 30ga-n marad az is jó kiindulási alap, akkor mind a 4 huzalt 30ga-nak számolja. Sok különbség nem lesz. Majd add meg a magátmérőt, persze akkor, ha nem 2.5mm vastag, mert az van alapértelmezetten a tekerdében. Amúgy nekem próbából 5 menet jött ki, fél ohmra, 40+ wattal. Ami szerintem reális is lehet.

4 kedvelés

Le is töltöttem, köszi.

A coil calculatornál kiválsztod, hogy clapton, hozzádsz még 2 magot, beállítod egyesével a belső és a külső madzagok tulajdonságait, utána a lábak méretét, mag számot és már köpi is.

4 kedvelés

Köszönöm neked is. Hát én magamtól nemtudom mikor jötte volna rá. Végre megvana megfejtés. Kár hogy ilyeneket nem tanítanak az iskolában csak 20 ismeretlenes egyenleteket meg hülyeségeket. Nem mindenki vapel de nem is csak itt lenne haszna. Jó hogy ti vagytok meg hogy ide találtam.

3 kedvelés

Mag szám alatt mire gondolsz? Tekerések száma coil átmérö vagy coilok darabszáma?

Coil átmérő

Ja, oké. Tuti kis app. Csak kiváncsiságból, rengeteg féle drót van itt ezeket lehet még manapság is kapni? Mert n80, ss316l, KA1 ezeken kívül nem nagyon találkozom semmivel nagy ritkán esetleg n200, n90, ti.

Még többet is :sweat_smile:

Nem tudom, én csak kanthal d-t használok. :man_shrugging: