Én már nemtudom itt mi segíthet

Le lehet azt tömöríteni, a kérdésekre válaszolj, addig nem tudunk segíteni.

Mod
Tank
Kép
Watt
Ohm
Liquid gyártója, típusa
Vatta
Huzal
Még több kép
Ennyi

1 kedvelés

Na most már 2 ször leírtam mind jóváhagyasra vár.

Megpróbálom érthetöbben röviden a lényeget.
Kezdtem eldobhatóval Elfbar, Hcow azoknak erös íze volt, és eddig még semmi sem tudta hozni rendesen azt amit azok nyújtottak.
Próbáltam a porlasztósbol 3 félét de fele tankot elszívtam másik fele kifolyt a vvc coilok meg nagyon gyenge minöségüek de legalább nem eresztenek nagyon.
Tehát nem hozták amire vártam, egyrészt mert eresztettek másrészt ízben se hüsítésben se.
Ezért vettem MTL Brunhilde-t, a mechát csak azért írtam mert az a színe tudom hogy nem mecha a mod.
De ez se hozza azt amit én megismertem a fent említett eldobhatókban mint vapelés.
Az akksival az volt hogy elsöre 15A-es Sanyo-t tudtam bele tenni, a leírásában szereplö 25A-es helyett. De mikor kicseréltem kb. 2 hét után a gyenge helyett bele került a bele való de a teljesítménye nem változott a modnak ugyan azon a watton ugyan azt produkálja. Ezt nem hiszem hogy normális. Golish 25A Theliquidcity-röl rendeltem.
Coil elsöre gyári, most Vandy vape Super fine 30ga*2+38ga 0.7 2.5-ös.
Vatta Bp mods 2.5 mm.
Tekerések: 1. gyári 1 ohm afc 1.2mm nem volt úgy rossz de az igazi se 20-30w kb. Itt 0,87 ohm körül mutatott de valtozó.
2. Vandy vape 0,7ohm 6 tekerés afc 1,2mm hát itt álítottam 20-50 wattig mindenhova. Nem nagyon jó íz. Itt 0,7 ohm ot mutatott szinte konstans.
3. Ezt ma csináltam afc 0,9mm Vandy vape 7 tekerés kb 1 ohm de ugrál 0,92 töl 1,01 közt nagyjából 0,95 ön álldogál meg. ez is nemtudom mi miatt van néha magától is de leginkább ha letekerem vissza tekerem. Az elsö tekerésnél is csinálta. És rosszab élmény mint az elözö.
Másik modom tankom nincs. De már annyi pénz elment ezekre a semmibe 3 porlasztós azokhoz mindhez 6-10 tank vagy podfej + porlasztók. Mert ha jók lettek volna nem bánnám de így.
Liquid: hát ezt nehez leírni a porlasztósokkal is volt hogy valamelyiknek szinte nem volt íze jellemzöen az angolok hüsítés csak ráírva volt kivéve az elfliknél az nekem az etalon nikotin sónál.
Régebben kevertem vampirvap strawbery burstot meg bananat ott is az epresnek volt íze a banánosnak nem. Chill pill two melon bigmouth apple pear nek is volt ezek aromák voltak.
Dozy vape golden elixir nagyon jó, de dozy ból is a nikotin sók hát szörnyüek.
Amit a vandy Vape Rhinoban és a brunhildében is próbáltam az az elfliq cherry 20mg/ml.
És a Dinner lady bubble trouble ice lonfill 4 db Zap 18/ml es nikotinsóval felhúzva valahol 13-15 mg körül alakul. Elöbbi a brunhildában tünt jobbnak utóbbi határozottan a vandy vapben.
Amit szeretnek elérni hogy adjon olyan élményt minimum mint az eldobhatósak.
Meg a porlasztósokkal is mi lehetett a baj én csináltam valamit rosszúl?

3 kedvelés

Le írtam egy adag szöveget megint olyan sok hogy jóváhagyásra vár.
Meg hanyom azt is mert vannak abban is talán értékes információk.
Wismec reuleaux rx g
Beunhilde MTL RTA
1 ohm gyári 20-30w, vandy vape fused clapton ni80 0.7 20-50, vandy vape fused clapton ni80 kb. 1 ohm ezt ma csináltam nemtudom még de nem jó lehet a 0.9 es afc is közre játszik elözö 2 1.2 afc
Elfbar nics 20mg, Antimatter nics 20mg, dampflion nics 20mg Dinner lady longfill 4 zap nicsaltal felöntve kb 13-15mg így
Bp mods 2,5mm
ni80
És a probléma, nemhogy jobb nem hozzák a szintjét se az eldobhatós vapeknek. Se ez se a porlasztós elödök.


3 kedvelés

Porisokkal sokan szenvednek, brüncivel még többen :sweat_smile:
Vagyunk páran akik használtuk, talán (biztos) tudunk valamit segíteni. Elfes ízélményed nem lesz tőle, de tényleg kellene amit Ispy kért.

1 kedvelés

0.9-es afc az kevés lesz 20w-hoz. A 20w meg sok neki 1ohm-hoz.
Sima szálhuzal ni80, 1 ohm környéke, 1.2-s afc, 12.5-13w. Én így használtam. A brünci szerintem szép de nem túl ízletes kazán. De szép :rofl:
Elég hepciás a tekerésre vattázásra is.
Amivel talán a legjobb ízt adta az a super sorb vatta nem nagyon megtömve. Ezzel dryhitem se sűrűn volt.

1 kedvelés

Ha nem akarsz gondot akkor a porlasztót és a brünhildát is elengeded…szerintem

Na most már jó. Bár segíteni nem tudok, brünhilde szerintem nem egy jó konstukció, nagyon el kell találni, hogy jó legyen. Elfbart nem fogja hozni kb semmi sem, mert úgy van túlédesítőzve és ízfokozózva, hogy rögtön üssön, és cuppanjon rá mindenki. 20-50 watthoz levegő is kell, mert túlhevül és ízvesztés. Talán jönnek majd a brünci tulajok és mondják a tutit.

Tudom ez most szívás, de tényleg a legjobb, amit Zsolt írt, elengeded. Vagy felkötöd a nadrágot, veszel többféle huzalt, és elkezdesz vele kisérletezni. Mtlben nagyjából 0.8-2 ohm között tekerünk és 9-20 watt között használjuk, de mindez a tank levegőzésének a függvénye.

1 kedvelés

Na ez is probléma, és ezmiatt említettem azt hogy hogy jártam az akksival is. Nekem ilyen alacsony vatton kb élvezhetetlen, jó amugy is de így ize sincs csak göz. Dry hit nekem ezzel a vattával sincs szerencsére. És tényleg gyönyörü. A másik, sok helyen pl videóban azt mondták milyen fasza könnyü épiteni ezért is mertem megvenni… Meg van aki szerint ízletes is hát most igazodjon ki az ember.
Persze rosszat is hallottam róla, de miröl nem lehet.

Már az eddigiekkel is segítettél.

Biztos van akinek finom is lett. 1 év szenvedés után ajándékoztam el. Nagyon tetszett amúgy de a többi kazánomat meg se közelíti ízben.
A könnyű építeni…hát kinek. 3 idegbaj meg egy csomó füstölődés árán jöttem rá hogy mikor nem az égett vatta jön a fejembe.
Nem kezdőbarát,aki meg már tapasztalt,annak van jobb. Szerintem.

1 kedvelés

Illetve azt is jó tudni, hogy az ízérzékelés teljesen egyedi mindenkinél. Igaz ez az intenzitásra és az összhatásra is. Ha a gyártó 10%-ban ajánlja az van akinek elég 8-ban, van akinek 12 kell. Ha vg többletes az alap, akkor eleve lehet fejjebb menni pár százalékot vele. És persze ott a tank is, mint változó.

Igen ezért is próbáltam az eldoobhatóhoz hasonlítani az talán mérvadó.
Ami érdekes visszatérve hogy azok túlvannak édesítözve meg ízfokozózva én egyszer az egyik böl kiszedtem és beletettem a nem eldobhatósba. Na de már úgy se produkálta azt mint amit a saját kis legyártott rendszerükben. Ez miért lehet mert a gondolatmeneted alapjan akkor azzal kellet volna azt hoznia vagy nem?

Már watt, huzal, vatta, levegő…setup.
Az eldobhatósban mindent úgy kísérleteztek ki hogy pont azt az élményt hozza, amit csak ki lehet hozni egy aromából.

1 kedvelés

Nagyon szép tekerés! :heart_eyes: De kissé szorosnak tűnik a vatta. Nem nagyon, csak éppenhogy… A huzal mellett látszik, mert ott sárgás a vatta, a vájatban lévő rész pedig szép fehér. :slightly_smiling_face: Nem tudom milyen lehetett az amit több ideig használtál, de némi koksznak kéne/kellett volna rajta lennie. Ez azért lényeges mert, ha nem adja le az akku a megfelelő teljesítményt, akkor túlhűl a huzal, ezért nem lesz ízes. Ez meg olyan szép, hogy leteszem a hajamat! :heart_eyes: De valami az output-al lesz, véleményem szerint. Vagy a moddal. :thinking: Amit szerintem megpróbálhatsz, az a saját tekerés. Úgy olvastam ez gyári előretekert. 7 menetet látok, de ennek az 5 is elég. Én 2es magra szoktam tekerni 5 menetet, de a 4 menet sem volt ritka. A huzal pedig ugyanez volt :arrow_down:

Röviden, szerintem sok a fém. Kevesebb menet, 4 vagy 5, es 2es mag is elég ennek. Jelenleg én is a BP Mods vattáját használom. Szerintem hosszú a betörési ideje, főleg akkor, ha sok van a vájatba tömve. Brünci nagyon háklis, ezért csak érzéssel. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Nem ma kezdtem és biztosan még sokat tudnék tanulni, de én a Brunhilde-t nem, hogy elengedtem, de meg se fogtam :slight_smile: Sokkal egyszerübb, jobban kezelhető konstrukciók vannak a piacon amik már rengeteg teszttel bizonyítottak. Persze, gondolom mint mindent ezt is lehet használni és élvezni úgy, ahogy kéne, de ha ezt könnyebb úton is megteheti az ember akkor miért választaná a nehezebbet? Volt egyszer a hajnalok hajnalán egy Big German-em, óvtak is tőle, de hát én megvettem, mert szép nagy volt és mutatós. Aztán azzal is csak a cumi volt. Vagy csak én voltam béna, ki tudja már :smiley:

Nekem ez a huzal nem jött be Brünhildába. Csakis vékony szálhuzallal jó nekem, különben forrósodik. Vattából ez van benne most:

Használható, és nekem elég ízes, de jelenleg inkább a Dvarwot használom, sokkal egyszerűbb.

2 kedvelés

Köszönöm! A szorosat az nem értem mit tegyek? Mert az átmérö az ugye adott. Gyárilag 6 ugy 0.7 ohm most én tettem rá 1 menetet igy kb. 1ohm. A 4-5 menetnél nem lesz túl kicsi az ellenállás? Afc mi lenne ideális?
A vatta elszokott hát így barnulni, feketedni eddig 2 napnál egy vatta nem nagyon volt tovabb bent.
Az output alatt mit értesz? Meg írtam ezt is mint kérdés meg lehet baj hogy 2 hétig csak 15A folyamatos kisülési áramu akku volt bent csak utána tudtam rendelni 25A eset amit írnak is a hasznalatiutmutatójában. Lehet hogy ez elrontotta a modot? Mer mikor kicseréltem ugyan azt produkalta ugyan azon a watton. Erre nagyon jó lenne rájönni mert akkor vehetek másikat. Mennyi az a hoszzú betörési idö?

Meg nem konstans beáll egy ohmra van hogy lese kell tekernem de ha letekerem akkor 98% hogy nem ugyan azt az értéket mutATJA UTÁNA VALAMENNYIT UGRÁL EGY TARTOMÁNYON BELLÜL EZ NORMÁLIS AMUGY? Nem igaz ez a capslock

Meg még azt felejtettem le hogy most amit le is fotóztam a 0.9mm es afc van benne de ahelyett hogy szívni lehetne feljön a liquid azt szívom fel valahogy az 1,2mm essel ilyet nemcsinál ez is mi?