Első tekeréspróbálkozás😂

?Ezt nem értem​:slightly_smiling_face:

1 kedvelés

@Kabak köszi​:slightly_smiling_face:A harmadik azért olyan,mert nem tudom,hogy kell a segéddel csinálni​:joy:

1 kedvelés

Hello,ezt a be kötést befolyásolja,hogy felfelé vagy lefelé legyenek a lábak nem mindegy,hogy kötik be kérdezem?:thinking::slightly_smiling_face:most alulról vagy felülről kössem be inkább?:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Én alulról szoktam, mert így lehet jól pozíciónálni.

Ha felülről rakod be, akkor lehet nem marad hely az afc és a tekerés között, vagy ha feljebb akarod rakni nem fogod tudni a lábak miatt.

6 kedvelés

most hogy mondom igazad van mert én eddig felülről kötöttem be a tekerést elég nehezen tudtam feljebb rakni a levegőnél vagyis feljebb húzni be pozicionálni erre én nem is gondoltam de igazad van​:wink::grinning:

4 kedvelés

Több eshetőség is van, RTA-ja váltogatja. :slightly_smiling_face:

Van olyan RTA/RDTA ahol mindegy a lábak iránya, mert így is, úgy is le tudod fogatni, Pl: Brunhilde mtl:

IMG_20210527_132120

És vannak olyan RTA/RDTA-k, ahol oda kell figyelned, mert csak a lábak helye fix, és ha a a másik irányba van hajtva a coil, akkor nem tudod belefogatni.:slightly_smiling_face: Pl:
Kylin Mini v2:

IMG_20210527_131914

A Kizoku Limitnél teljesen mindegy, mert így és úgy is le tudod fogatni. Okozhat-e ez ízbeli eltérést? Ezt nem tudom, nem próbáltam még ki. Véleményem szerint okozhat, és ez már elég lehet ahhoz, hogy valakinek bejön/nem jön be egy adott RTA.:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

köszi mindenkinek vágom már ezt akkor.:+1::wink:

4 kedvelés

ma reggel próbáltam tekerni a coil masteren első 2 nem sikerült nekem sem csak 3. jött össze 1,5 magra csináltam meg kell még szokni ezt a tekerőt nekem.:slightly_smiling_face::wink:

9 kedvelés

Még kettő és rutinból menni fog Szabi!!! :+1: :+1: :+1: :+1: :+1: :wink:

7 kedvelés

be vallom a sima coil jigen jobban ment​:wink::joy:ez kacifántosabb de nem sokkal bele lehet rázódni​:wink:

5 kedvelés

Biztos árulnak ilyen célszerszámokat, csak néztem, miről beszéltek? Mester, inas, segéd? Fúrószár, kombi fogó meg a 2 ujjam közé fogott huzal, és kész van. Utána a bele dugott csipesszel tágítgatom. Mindig szorosra tekerem, majd egy kés pengéjével állítgatom egyformára a hézagokat. Mert a mániám az, ha nincs hézag, felizzik és szétég a vatta. Bár ne így lenne, de ha túl kemény a vatta, akkor is azonnal füstöl a dolog. Szerintem a vattázás nagyobb művészet, mint a tekerés. A fúrómat még sosem mértem, csak nikkelezett szemmértéket használok. De a kedvetekért megmértem: 3 mm vastag, az, amit a nyomtatópatron utántöltő készlethez adnak. Műanyag nyélből kihúztam, gépi fúrásra nem mertem még használni, mert lehet hogy nem elég kemény. Coil tekeréshez sablonnak viszont kiváló. Amit árulnak, a cipőfűzős vatta túl vastag bele. A lédiget meg ésszel kell szaggatni, hogy eltaláljam a vastagságot. egyébként a gyógyszertári steril vatta is príma bele, azt írják tiszta gyapot, nincs műanyag benne.

6 kedvelés

A második szép az első jól használható. Amúgy egy kérdés ön balkezes?( Ha jól látom fordítva van tekerve.) Ezért kérdezem.

2 kedvelés

@Attila_Gelencser szia.Tegezz légyszi​:slightly_smiling_face:
Csak úgy alakult…jobb kezes vagyok.Kizoku limithez lett volna.Azóta Kyfun-hoz tekerek.Ezeket nem használtam,csak próbálkoztam mikor még nem volt itt az rta tankom​:slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Ok akkor szia.
Ahogy előttem szóló is mondta 2-3 élesben aztán menni fog csuklóból csukott szemmel.

4 kedvelés