Tekercsépítésre fel?

Sziasztok!

Ha egyszer megjön a tankom valaha az eliq-től (vagy ha visszautalják a pénzem) akkor elkezdek majd építeni, tekerni. Egyszer majd.

Coiloknál ugye könnyű a helyzet mert kb az előretekert bemért ohmikus ellenállásra kell figyelni ha jól értem, ez lehetőleg MTL-nél 0,5 fölött, inkább 0,8-1,2 körüli érték legyen.
Viszont ha tekerek akkor a vezeték ellenállása lábra vagy méterre van leírva.
Ha én kb 0,8-asat akarok tekerni milyen méterellenállású / lábellenállású drótot keressek single coilhoz?

Illetve a vastagság. Ugye van magának a vezetőnek a vastagsága illetve van a tekercselésnél az a belső átmérő amibe a vattát dugom. Itt gondolom elég ha egyszer megveszek egy megfelelő vastagságú huzal tekerő segédet és ha arra tekerem fel akkor az mindig pontos lesz.

Ezek az értékek, a tekercs szerkezeti felépítése minden bizonnyal befolyásolják a hőleadás időbeli dinamikáját, görbéjét, ezen keresztül az ízt, és a felhőt is. Továbbá kihatnak szerintem egy tekercs élettartamára is. De mondom csak IT-s biomérnökként okoskodok
itt, valójában nem értek hozzá. :smiley:

Ekkor még mindig kérdés a menetszám és az emelkedés.
Összeérjenek-e a meneten a szálak vagy szellős legyen?

Bocsánat, nem holnap fogok tekerni, meg kell várnom a fizut, de jobb erre előre felkészülni és tisztában lenni a lore-ral.

Mivel egy 10 darabos előretekert coil szett az kb 2-2,5 ezer ft de gondolom a sima vezeték 3 méteres tekercsben olcsóbbra jönne majd ki darabra vetítve…

Ja, én MTL-es lennék azon belül is az íz érdekel, a nagy felhők annyira nem izgatnak. :slight_smile:

Előre is köszönök mindent szakvéleményt, tanácsot! Bocs ha hülyeséget írtam le.

Laci

5 kedvelés

Magáról a tekerésről illetően már mindent leírtatok Huszival. :blush:

Én annyit tennék hozzá, hogy mielőtt bármilyen huzalt is vennél nézd meg mibe fogod beletenni! A tank tulajdonságai is meghatározzak, hogy milyen huzal a legjobb hozzá. Pl.: ha szűk a levegőzés és kicsi a kazántér akkor 0.3mm átmérő alatti huzal jobban fog teljesíteni. Ha kicsi a kazántér de ellenben levegős a tank (a Siren az olyan. :slightly_smiling_face:) akkor a 0.3mm, max 0.4mm-es huzalokkal is tökéletes lesz. De nem kizárt, hogy egy MTL clapton is bele fog férni. Az már függ a lefogatás milyenségétől is. Hogy csavar köré kell e tekerni (mert vékony a bekötőoszlop), vagy csavar alá is lehet e fogatni (mert vastag a bekötőoszlop)… Csak pár példa. De van még, csak általában az MTL tankok ilyenek. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

Huszi a professzor, mindent leírt. Én csak pár apróságot köhögnék hozzá bolhaként: Nem tudom, itt olyan sokan félnek a tekeréstől, meg ilyen-olyan segédet használnak, én pedig azt mondom, hogy akár hurkapálcára, puszta kézzel megtekerem magamnak. Órás csavarhúzó készlet esetén a megfelelő átmérőjű csavarhúzó szárára, vagy akár egy fúróra. Tintapatron utántöltőhöz is adnak egy 3,5 mm-es fúrót. Én főleg arra szoktam tekerni. Ami elengedhetetlen: 1 db csípőfogó, ami viszi a keményebb drótokat is, műszerészcsipesz, csavarhúzót általában adnak a kazánhoz. az enyémben is számomra eddig ismeretlen méretű imbuszcsavarok vannak. Amit adtak hozzá kulcsot, azzal húztam is meg, egyszer törésig. Szerintem a teljesen zárt tekerés égetni fogja a vattát. Mindig ugyanannyi hézagot hagyok közte, úgy szép is. Szerintem a tekerés nem kezdőség kérdése, mint ahogy itt olyan sokan írják, “kezdőknek inkább porlasztósat ajánlanak”. Szerintem egy műszerésznek mindene megvan ahhoz, hogy felújíthatós kazánnal kezdjen, egy titkárnő, aki nem fogott csavarhúzót a kezébe, inkább megveszi készen. Inkább az illető foglalkozása, végzettsége, és mennyire számít a pénz nála, ez a fő meghatározó, és nem az, hogy ki mikor kezdte a vapelést.

5 kedvelés

A tekerésben az a szép, hogy nagyon sokféleképpen lehet csinálni. És ez a rémísztő is egyben.

Klasszik mtl-re 1.2-1.5-ös afc-vel, nem homlokhorpasztós, de nem is levegős setupra én 28ga ss-t használok, 2.5-es mag, 7-9 menet, 0.8-1.1 ohm között.

Csak példának, mint opció. Aztán lehet játszani vele, hogy szoros legyen vagy lazább a tekercs, 3-as mag vagy 2-es, 26ga-s vagy 30-as, ha kanthal vagy ni80, akkor meg lehet előről kezdeni a variálást. :grin:

6 kedvelés