Első tekerés

Sziasztok,

Megérkezett a Stream Cave Aromamizer MTL és a Mini Robot végre. Elkészült az első tekerésem.



Mennyire néz ki rosszul? Ízre egész jó, de én valahogy picit többet vártam. A gondom annyi pluszba, hogy még csak a Mini Robot jött meg (nem tudom miért, de a Gen 80S-t külön csomagban adták fel, de az is itt lesz a napokban) így fogalmam sincs milyen ellenállású tekerést sikerült összehozni :smile:
Coilology Ni80 MTL fused clapton 2*30/40GA 2,5-es magra 5 tekerés ment 4,5-es lábbal. Meg picit mintha melegedne, bár lehet ez abszolút normális csak nekem fura még így elsőre! :slight_smile:

Üdv Sanyi

4 kedvelés

Én picit sokallom a huzalt. :thinking: Szálhuzalból talán jobb lenne tekerni ebbe, mert amúgy sem bővelkedik levegőben a tank. Az ellenállás 0.5 körül lehet, de csak tippeltem. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Szia!
Melyik levegőzés került bele?

Az 1-est raktam bele próbáltam a 1,5-est is, de az már majdnem DL volt nekem. Őszintén szólva levegősebb mint gondoltam az eddig olvasottak alapján,vagy kevés a vatta?

1 kedvelés

Hohóóó… 1x0,8-tól 2x2.0-ig variálható az a levegőzés, az már RDL.
Cc.0.6 V/A

1 kedvelés

1,0-hoz sok lesz a clapton, oda már túl nagy a fémtömeg, azért melegszik.
A vatta több, mint amivel szoktam használni, de mivel oldalról levegőzik, gyakorlatilag nem sok vizet zavar, az rendben lesz

2 kedvelés

Pontosítok 2x1-es van benne. Ahhoz is sok? Amúgy most felraktam 4,2V-ra a Mini robotot és így jónak tűnik. Ízre is meg gőzre is.

Szálhuzalt végül sikerült kihagyni… Ez van meg itthon:

1 kedvelés

Szia,én azt inkabb 1.5 levegő fölött ajánlanám :blush:

2 kedvelés

A 2mm már igen. :slightly_smiling_face: De, ha az 1mm-es van benne az egy laza MTL, ahhoz a szálhuzal jobban passzol. Az ohmot majdnem eltaláltam. :sweat_smile:

2 kedvelés

Az egyikben (2x1.0 mellett) most 26ga A1 van, 0.88 V/A , 12W-on hajtva hosszú távon melegszik ez is. A clapton ehhez képest is vaskos.
A 28/40 jobb lesz(a legjobb mtl clapton egyébként szerintem), az 0.75-0.8 körül fogja adni, kevesebb a fémmennyiség is. Ha szűkíteni akarsz rajta, ahhoz jó lesz. Viszont szerintem ne állj neki újratekerni, főleg ha most találtál valami megfelelő beállítást

2 kedvelés

Egyébként vape42-esek ajánlották ezt a huzalt. Nem hiszem, hogy ma neki állok újat tekerni, pár napon belül itt van a Gen 80S, meg a Geek Vape Mini Tool kit V2, akkor legalább már látom, hogy mit tekertem, meg könnyebb is lesz újat csinálni.

2 kedvelés

Ahogy így utánaszámolgatok, ezzel a tekeréssel a mini roboton nem is nagyon tudsz 20W alá menni, 4.2V-on van az majdnem 30 is. Naná hogy melegszik​:grin::grin::grin::grin:
Ezekkel a VV modokkal ez szokott a baj lenni, főleg mióta mindenki elcsúszott az egyre kisebb ellenállások felé. Az 1.0 levegő mellé járna úgy 10,max.13W, ehhez meg kéne min. 1 Ohm még 3.5V-on is.
Ezt viszont ezen nem tudod kimérni, úgyhogy elsőre marad a trial & error :smiley::smiley::smiley:. Ez jó ha szeretsz bütykölni/építeni/kísérletezni. Ha türelmetlen típus vagy és kell az instant eredmény, annyira nem.

2 kedvelés

Egyébként tekerést úgy raktad be, hogy a segédet feltámasztottad kétoldalt a két kis gödörbe, vagy csak ahogy a lábak adták? Mert az adja a tekerés pozíciót. Úgy van kitalálva hogy ha betámasztod a két vájatba, pont a legegőpin elé kerül mikor összerakod.

1 kedvelés

Ezt alá tudom támasztani!A Kizoku Kirin modom,ami fixen 3,5 Voltot ad le,1-1,2 Ohm közótti tekerésekkel optimális.

2 kedvelés

Nem bírtam ki csak megcsináltam a másik huzallal! :smile: Ebből gondolom már rájöttél, hogy nem gond szeretek kísérletezni. :smile: Használtam a segédet, úgy raktam bele, hogy arra fektettem a csavarhúzót és amíg meg nem húztam a lábakat tartottam. Igen, egyébként én is úgy számoltam, hogy a gyári előre tekert huzal 1 ohm környéke lenne jó a 10W-ra, de akkor ahhoz meg kellene 7 tekerés legalább,de ha azt mondjátok így is sok a huzal akkor nem tudom, hogy lesz ebből 1 ohm környéke :smile:

1 kedvelés

Én szinte csak ilyen kis kazánterü RTA-kat használok.Ezekbe nekem a sima Kanthal szálhuzalok váltak be.28-30 Ga.Ezekből elég kb.5 karika 2.5-ös magon az 1 Ohm körüli értékhez.

3 kedvelés

Lesz, de ott meg már a fémtömeg akkora olyan hőtehetetlenséggel, h nincs az a levegőmennyiség, ami lehűti. Főleg ha ezt egy egyes lyukon kell átszívnod. 28ga kerek drót :grin:. Viszont tapasztalatok szerint ez a vacak szereti a szélesebb tekeréseket, jót tesz az ízeknek​:grin::grin::grin:

1 kedvelés

Egyébként összességében nagyon tetszik a Steam Crave RTA, finom lágy tejszerű gőzt ad. Porlasztós podoknál nem tapasztaltam ilyet. Az lenne még a kérdésem, hogy az normális hogy a drip tip alja liquid-es ha kiveszem?

Arra gondolsz, hogy jobb ha picit széthúzom a tekeréseket, vagy csak szimplán sima huzal és abból több karikát? :smiley:

1 kedvelés