Első kazán építés

Nem tudom, szerintem a tekerés nagyon lent ül a kazán alján. De nekem Siren2 tankom van. Abban a huzalbefogatók eleve magasabban vannak. De még így is feljebb szoktam cincálni csipesszel addig, hogy alatta legalább 3-4 mm hézag legyen a levegőnek. Egyszer azt elfelejtettem, és csodálkoztam, hogy nem jön eléggé a levegő. Azonnal szétszedtem és feljebb rángattam. Ezek az idióták meg csavar feje alá tetetik a huzalvégeket. Szerintem ott nehéz pozícióban megtartani, amíg meghúzod, csúszkálhat össze-vissza. A Siren meg azokkal a hülye résekkel van megáldva, amik szétrepednek. Nincs egy normális gyártó, akinél a huzal végeket egy furatba kellene dugni, mint a csoki szorítóba, vagy én nem vagyok normális, hogy ilyenekről álmodom? Szóval piszkáld csak feljebb, ha van neki még ott elég hely. Nekem a Siren a leghidegebb tankom. A porlasztósok forróbbak sokkal. A NiCr Claptonnal meg, amit most vettem, hót hideg. Egyébként az én rögeszmém, a menetek közé ugyanannyi hétag kell, mint maga a huzal. Nekem így tetszik, és nem is ég meg, ha jól van vattázva. Egy akku cella esetén a kerek egy ohm az ideális, akkor kell dolgoznia az elektronikának a legkevesebbet. legjobb hatásfok, hosszú akku élettartam. A Sirenhez nálam is 0,5 ohmos gyári tekerések voltak, de azokkal nem bírt ki egy napot. Én azért is tekerem 1 ohm körülire, mert úgy betehető a mechanikusba is akár, ami csak egy akku, egy kapcsoló, és egy 510-es. 4 Volt akkufesz esetén P = U2/R azaz 16/1 = 16 Watt. Ahogy merül az akku, ez lejjebb esik 12 -13 Wattra. MTL használat esetén ez épp elég.