Első kazán építés

ezt a fajta huzalt nem próbáltam még de nekem most ss316 van benne igaz artemisem van 7 menet általában nekem 0,80 0,85 ohm 14w elég hajtani én így szoktam meg tekerni de ez már be van vattázva is most csak gyorsba szét szedtem a tankot,hogy meg mutassam

Igaz másabb a lefogatás is nekem de én mégis csak kisebb huzalt próbálnák rakni bele mert kicsi a hely is lehet avval jobb lenne de ez csak az én véleményen de lehet avval az mtl claptonnal is meg lehet csinálni biztosan.:wink:

4 kedvelés

Én is pont azt néztem, azt ki kéne egyengetni.

4 kedvelés

igen nagyon össze van ott a huzal érve amit jelöltem hátha az lehet a baj benne.:slightly_smiling_face:egy kis tekerő segéddel meg kéne egyengetni igazítani vagy egy 2,5 fúró szárat be dugni a huzalba és egyengetni rajta.

5 kedvelés

Zsolt:

3 kedvelés

Sziasztok!
Tegnap már nem tudtam írni mert elértem a maximális válaszok számát. Megoldódott a probléma. A kiálló tekerés vég volt a probléma. Köszönöm a segítségeteket.
Következő kérdésem az lenne hogy az normális dolog, hogy 5 perc után olyan forró a palást hogy tojást lehetne sütni rajta?
0.64ohm 18 watton hajtom a tekerést

5 kedvelés

Maxon van. Mindig maxon használom :grin:

5 kedvelés

Szia Zsolti! Sima huzalokkal próbáld építeni a tankot, és az ellenállást is érdemes növelni. A GTX egyszerű szerkezet, építhető tankok esetén 1ohm felett érzi igazán jól magát (szubjektív vélemény), hirtelen megszűnnek a problémák :wink:. Ha megoldható, érdemes rádobni a tankot egy másik modra is próbaként, vajon ott is produkálja-e a melegedést.

7 kedvelés

Gyorsan melegszik, gyorsan hűl. :wink:

6 kedvelés

Tudnátok ajánlani másik tekerést? Milyet lenne érdemes venni?

2 kedvelés

A Ni80 előretekert szerintem beválhat. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

És a kanthal sem rossz döntés. :wink:

5 kedvelés

Sziasztok!
Vettem 1.35 Ohm előre tekert coilt. De így is ugyan úgy felmelegszik a kazán.

Nem tudom, szerintem a tekerés nagyon lent ül a kazán alján. De nekem Siren2 tankom van. Abban a huzalbefogatók eleve magasabban vannak. De még így is feljebb szoktam cincálni csipesszel addig, hogy alatta legalább 3-4 mm hézag legyen a levegőnek. Egyszer azt elfelejtettem, és csodálkoztam, hogy nem jön eléggé a levegő. Azonnal szétszedtem és feljebb rángattam. Ezek az idióták meg csavar feje alá tetetik a huzalvégeket. Szerintem ott nehéz pozícióban megtartani, amíg meghúzod, csúszkálhat össze-vissza. A Siren meg azokkal a hülye résekkel van megáldva, amik szétrepednek. Nincs egy normális gyártó, akinél a huzal végeket egy furatba kellene dugni, mint a csoki szorítóba, vagy én nem vagyok normális, hogy ilyenekről álmodom? Szóval piszkáld csak feljebb, ha van neki még ott elég hely. Nekem a Siren a leghidegebb tankom. A porlasztósok forróbbak sokkal. A NiCr Claptonnal meg, amit most vettem, hót hideg. Egyébként az én rögeszmém, a menetek közé ugyanannyi hétag kell, mint maga a huzal. Nekem így tetszik, és nem is ég meg, ha jól van vattázva. Egy akku cella esetén a kerek egy ohm az ideális, akkor kell dolgoznia az elektronikának a legkevesebbet. legjobb hatásfok, hosszú akku élettartam. A Sirenhez nálam is 0,5 ohmos gyári tekerések voltak, de azokkal nem bírt ki egy napot. Én azért is tekerem 1 ohm körülire, mert úgy betehető a mechanikusba is akár, ami csak egy akku, egy kapcsoló, és egy 510-es. 4 Volt akkufesz esetén P = U2/R azaz 16/1 = 16 Watt. Ahogy merül az akku, ez lejjebb esik 12 -13 Wattra. MTL használat esetén ez épp elég.

Ja, ez még májusban volt? Kérdem én tisztelettel miért lett ez a téma automatikusan előresorolva épp egy órája? Csak utólag olvasom, : április - májusban voltak a kérdések feltéve.

Szia Ferenc. :slightly_smiling_face:

Azért ugrik még fel, mert nem lett megjelölve megoldás. Vagy ténylegesen nem lett megoldva a probléma.

1 kedvelés

Kösz. Szia Kinga. Nálam a Siren volt az első tank. A Polar Night szett, amivel jött, DL-es porlasztós, és a fiam szárazon ráizzított, egyszerűen visszautasítottam. “Nekem ez nem kell!” Utána a fiacskám valahonnan beszerezte ezt a Sirent, ezen kívül még az Innokin Zenith porlasztós kazánja van, amit később kaptam. A kettőnek az íze csak annyiban különbözik, hogy a porlasztósé karcosabb, ettől talán cigarettásabb. Az építős tank ízei krémesen lágyabbak, illetve a gőze jobban emlékeztet a leveses fazekak gőzére, mint a dohányfüstre. Illetve a friss gyapot ízt minden új vattánál érzem kb. 1 ml-ig. De ez kiöblítődik, elmúlik. Pláne hogy a mostani vattázásaim sohasem égnek meg, csak egyre kevesebb lesz az íze 1-2 hét után, azért cserélem le.

Szia. Hogy lehet megjölni vagy lezárni a posztot?

Szia Zsolt. :blush: A hozzászólásoknál van egy kis négyzet, amelyik hozzászólás megoldotta a problémádat, annál rá kell koppintanod/kattintanod a négyzetre. Ezzel megjelölöd megoldásként és idővel lezárul magától a téma. :slightly_smiling_face: Vagy lezárom én most. Amelyik szimpatikus. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés