Ohm csökkenés

Sziasztok!

Mióta csatlakoztam hozzátok, nagyon sok jó tanácsot kaptam és sokat segítettetek elkezdeni a helyes vapelést. Úgy döntöttem az elmúlt hetekben, hogy megkezdem az építést. Van egy Vaporesso Gtx One modom, amihez megérkezett egy Purity Plus tank. 0.8 ohmos clapton 2,5-es huzallal és cotton bacon-el ma sikerült a legelső építésem, viszont azt mettem észre ahogyan állítgattam a huzalt, hogy lement 0,57-re. Slukkoltam néhányat, jó íze van szerintem és elég halk is az eszköz. Tudnátok segíteni, miért történt ez az ohm csökkenés? Valamit biztosan nem csináltam jól, csak nem tudok rájönni mi lehet a baj.

4 kedvelés

Mi a húzal anyaga? SS-nél ez megszokott, hogy ugrál, az hogy ennyire az inkább azért lesz, mert a gtx nem egy csúcstechnika, pontatlan. De ez csak tipp, én a puritybe soha nem raktam volna claptont. :sweat_smile:

2 kedvelés

Ha pedig ilyen mértékben le-fel ugrálna a továbbiakban akkor azt az is okozhatja hogy nem rögzítetted eléggé a coil-t a rögzítőcsavarral.

1 kedvelés

Ez volt elérhető mikor rendeltem ami mtl használatához van. Milyet kellene vegyek ezután ami jó a Puritybe?

Ha neked bevált, akkor használd ezt. Én 29ga-s szálhúzalt használtam hozzá, ss-t.

Ránézek akkor majd arra is. Köszi a válaszokat​:smile:

0.8 Ohm-hoz 28ga-s szálhuzalok: SS316L vagy Ni80.
1 Ohm felettihez pedig 28ga-s Kanthal szálhuzal

2 kedvelés

Clapton huzal esetén nem árt használatba vétel előtt is leizzítani. Olyankor látszanak a hotspotok, kis mozgatás, kis drótkefe után meg is szűnnek. A végeket jól megszorítottad, jól levágtad? Rajta hagyott kilógó huzalvég is okozhat bajt.

3 kedvelés

Amennyire csak tudtam levágtam a csavarokig a huzalt. Meg is kapargattam előtte.

1 kedvelés