Rozsdásodás?

Sziasztok!
Képet sajnos nem tudok mutatni. Múltkor építésnél vettem észre, hogy az rda-m belsején rozsdaszerű foltok vannak. Most mosom, viszont teljesen nem tudom eltávolítani, olyan helyen van. Még fültisztító pálcikával sem férek hozzá. Mit tudok vele csinálni? Illetve használható így a kazán, vagy hagyjam?

5 kedvelés

Szia!
Mi a pontos típus? Biztosan rozsda? Tegyél fotót, ha tudsz. Amúgy fogkefe is opció, mosásra.

5 kedvelés

Korábban redditen belefutottam ilyen rozsdás esetbe. Izopropil-alkohol lehet segíthet. Úgy rémlik ezt tanácsolták a kérdezőnek. De bárki aki jobban ért a kémiához javítson ki ha rossz lenne a tanács.:sweat_smile:

https://www.pcx.hu/tisztitoszer-isopropil-alkohol-1l-17289l-111085?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw6oi4BhD1ARIsAL6pox2YSZVBdrYh0LWEhZAvkNcygaXIbi6xLCjdDvPNK526kjLc0n8TMBsaAkRlEALw_wcB

Én Nintendo DS gombjainak felújításához használtam mert megült benne a dzsuva​:slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Valódi rozsda, azaz valami rossz vas esetén nem erőltetném a tartós használatot.

4 kedvelés

Fogpiszkálóval megkaparásznám a helyedben. Ha egy picit is akad a hegye, akkor anyagleválás fordulhatott elő. :grimacing:
Boss Remove GIF
Polcon lesz a helye szvsz.
Egy kép segítene felmérni a tényállást. :face_with_peeking_eye: :saluting_face:

4 kedvelés

Ha hasonló mint ez, akkor “dobós”. :face_holding_back_tears:

4 kedvelés

Bocsi a késői válaszért!
Ez (is) egy Geekvape ammit rda, ezt eddig nem használtam, nemrég támasztottam fel, a másik mellé. Újravattázásnál vettem észre.
Az “átlag” rozsdánál ez sokkar vörösebb, bordóbb. Szerencsére nem anyagleválás, könnyen letöröltem, semmi sérülés nincs a helyén. Liquidjeim se ilyen sötétek, hogy az színezte volna el, meghát nem is lett volna ideje rászáradni (ha rátud).
Szóval én valami kezdődő, felületi rozsdafoltra tippelek.
Csak az aggaszt, hogy mitől jött ki, mennyire veszélyes, illetve ugyanúgy visszajön-e majd?

3 kedvelés

Szerintem visszajön idővel. :cry: Azért nem használom a Goon RDA-m aminek az alkatrésze a fotón van. :sob: :sob: :face_with_symbols_over_mouth:

4 kedvelés

Meglepően be tud sötétedni a liquid bizonyos helyeken lerakódva, akár a deckben, chimbey-n kicsapódva is. Szóval lehet, hogy csak erről van szó.
(Rutinosaknál a csavar feje is fekete :grin:)

6 kedvelés


Így néz ki, ez a maradék, amit nem értem el a fültisztítóval. Vizes, mert mostam, amúgy száraz lenne.

4 kedvelés

Szvsz, liquid lerakódás lehet. Ultrahangos mosó? :wink: Többszöri mosás, hátha. :thinking:

6 kedvelés

Meg megpróbálhatod fogköz tisztító kefével :thinking:

4 kedvelés

Az nincs sajnos, de lehet körbe nézek :blush::handshake:

6 kedvelés

Rendben, akkor nagy baj nem lehet. Majd ha időm engedi megtakarítom, aztán figyelem hogy visszajön-e. Kószönöm a sigítségeteket!

6 kedvelés

Akkor sima fogkefe, amúgy meg mosogatószeres forró vízben is áztathatod, ha makacs.

3 kedvelés

Sziasztok! Update!
Mióta a kérdést kiírtam, azóta a kazán megépítés és használat nélkül pihent. Szárazon!
Ma mondom megnézem, és megépítem, erre ez fogad. (Kép lent)
Újra előjött, nagyobb területen, ráadásul hozzáférhetetlen helyen. A szinte kazán egész “belseje”, az üregekben is.
Megkapargattam fogpiszkálóval, akad, (bár ott is akad ahol nem ilyen)
Azt is észrevettem, hogy sajnos a másik kazánomnál is megjelent, ugyanott. Azt hozzá kell tennem, hogy nem mostani kazánok, 6 évesek, ha ez számít valamit.

4 kedvelés

Idő VasFogának látszik… :thinking:

3 kedvelés

Tényleg rozsdának néz ki. Ezért örülök, hogy trehány dög vagyok, és amit nem használok, kazánt félig tele levessel tettem el. :rofl:

4 kedvelés

Szóval hogyha levesesen teszem el, akkor az megvédi a rozsdától?
Amúgy bevallom, énis így szoktam, majd kitakarítom, ha újra használom. :sweat_smile:

3 kedvelés

Tehát nyugdíjaztatnom kéne az öreg krokodilokat?

2 kedvelés