Elméleti kérdés, vízipipa "liquid" és nicsalt

Sziasztok

Nem hagy nyugodni a gondolat, hogy a vípipákba az ízesített dohány helyett egy glicerines liquidet árulnak amit porózus felületű kövekbe szívatnak bele.
Mennyire azonos ez az ecigi liquidjével?
Lehet vajon általam kevert aromát tenni a kövekre?
És itt jön a nagy kérdés: a nikotin hogyan viselkedne ha nem elektromos hőt kap hanem a szén párologtatja a liquidet?
A hangulata miatt kedvelem a vízipipát csak az a gond ezzel az új dohány mentes változatával hogy abszolút nic mentes is ami miatt nem annyira élvezhető a dolog :sweat_smile:
Amióta nem cigizek az az opció is kiesett hogy valódi dohányt áztatok a pipához árult liquidbe.
Segítsetek légyszi :heart:

De miéééért? :thinking:
Azt nem tudod magaddal hurcikálni :joy:
Az nem mobil :joy:
Miért szeretnétek túlbonyolítani ? :grin:
Érdemben nem tudok hozzászólni :crazy_face::hugs::hugs:

2 kedvelés

:slightly_smiling_face:
Érdemben én sem tudok hozzászólni​:joy:
Talán @Vaperina_Kinga?!

Az egyik ok ami miatt letettem az analógot, hogy ne szívjak égésterméket (füstöt)…bármilyen ízű is, a vízipipában a szenet meg kell gyújtani

1 kedvelés

Szerintem, mivel nagyobb a tér a vizipipában, ahol ég az a dohány, gondolom a nikotin is szanaszét hígulna. Egyszer vizipipáztam, úgy 10 éve. Nem vonzott a dolog, így nem követtem az eseményeket, de abba még valami ragacsos dohány kellett. A valódi dohányból szerintem pont a nikotin ami nem oldódik ki. Vagy max minimálisan. :thinking:

2 kedvelés

A jó minőségű szénnek nincs olyan füstje mint a papírnak. Biztos több van neki a semminél de az nálam az alkalmanként belefér kategória, főleg hogy ezt nem minden nap cigi helyett használja az ember.
Jó esetben a pipába tett anyag és a fedő között amin a szén van csak kb fél cm üres rész található, nem tudom mire érted hogy szanaszét hígul. :thinking:
Amúgy tényleg csak azért kérdezem mert piszkálta a fantáziámat hogy lehetne-e ilyen módon működtetni a pipát, ami szegény teljesen használatlanul ül mióta nem veszek dohányt.:grinning:

tegyél bele virágot :rofl:

Úgy emlekszem mindegyik más kialakítású. Meg mikor én vizipipáztam az nem saját volt, haver hozta és üzemelte be. Nem kell, hogy igazam legyen. :slight_smile: Én több helyre emlékeztem.

Szerk.: A “szanaszét” az viccesen hangzott itt nálam. Bocsanat. :confused:

Ez nem vitatkozás volt csak gondolkozom azon amit írtál :blush:

Emlékeim szerint Dl a vizipipa :smiling_face:
Azért csak óvatosan ha ……

1 kedvelés

mondjuk ha pl a szaunában öntenéd a forró kövekre az eliquid-et azt tesztelném veled :joy::rofl:

Igen tudom sokksl kevesebb nic kell bele. A kérdés, hogy a liquid azonos összetételű-e (gyanítom igen) és hogy a nic hogy reagál a faszén hőfokára. Ugye itt nem csak egy hirtelen izzítás erejéig van hő.

Na ez eddig eszembe se jutott :joy:
Ha szerzel hozzá szaunát akkor benne vagyok, liquid már van :grin:

Bár lemaradtam a vizipipa trendekről, de szerintem nagyon hamar elpárologna. A dohány sem volt sokáig elég, azt hiszem. Főleg, mikor öten körülültük, de azért a liquid, ami 120-140 fokon párolog, úgy hiszem pikk-pakk elillan. Bár nem vagyok tisztában mit is takar pontosan az a porózus kő, de, ha logikusan gondolkodom (nem mindig jön össze), az is kiszárad, viszonylag hamar.

Ez a beszéd!..Majd jelentkezem! :slightly_smiling_face:

Kb 30-45 percig bírja

Én tesztelném a már kiszáradt követ, először sima nullás alappal. Mert fene tudja utána fel e veszi egyáltalán a liquidet. Vagy épp magába szívná e, ha tennél hozzá nikotinosat. Első kör itt is a kísérletezés. :slight_smile:

Annyit találtam róla hogy a pipás lötyi melaszt tartalmaz és tönkreteszi a porlasztókat az ecigiben. Nyilván nem is akartam beletölteni csak az összetételt kerestem, ami persze sehol nincs feltüntetve.
Glicerin, melasz, meg élelmiszeripari aroma biztos van benne.

1 kedvelés

Ez jó ötlet, fő a biztonság.
A másik elvetemült ötletem a pipa saját liquidjének a nikotinozása lenne, de ott is valami töredék, nullaegész valamennyi % nikkel első körben. Végülis 30 percnyi dl az elég kemény nikotin adagot képes bevinni ha nem vigyázok.
Ja és @Zsolt68 kedvéért találtam elektromos vízipipa “szenet” amit a meglévő tartály tetejére lehet tenni, illetve árammal működő önizzító pipa fejet.
Csak ez már tényleg egy túlbonyolított vape lenne, én meg szeretek gyújtogatni.
Az egyetlen bajom a vapevel hogy nem tudom kiélni vele a piromán hajlamaimat. :joy:

Habár volt egy ismerősöm aki részegen reflexből rágyújtott a podra.