Elméleti kérdés, vízipipa "liquid" és nicsalt

na, az égő pod füstjének a letüdőzése a legkárosabb :rofl:

1 kedvelés

Itt a bizonyíték hogy a vape mennyivel károsabb tud lenni az analógnál… :joy:

Vizipipába nem dohány meg liquid való :smirk::joy:
Bocsánat :sweat_smile:

Semmi gond, ismerem azt a ragacsos dohányt is amit régen elég sok helyen árultak hozzá.
Sajnos most már nem forgalmazhatják (nekem azt mondta a boltos) mert cukros, ízesített dohánytermék.
Próbáltam otthon is megcsinálni mindenféle netes recept alapján de nem volt ugyanolyan.
Helyette árulnak valami lötyit (jobb híján liquidet írtam, gondolom ez bántotta a szemed) és azt kell keverni a dohányhoz.
A mentes alternatíva pedig ugyanez a lötyi plusz kövek, vagy valami zselészerű anyag amivel itt még nem találkoztam boltban.
De ha te ennél többet tudsz akkor fejtsd ki kérlek, szívesen tanulok :blush:

3 kedvelés

Szerintem nem tudom.

De inkább vegyél valami turbó dl cuccot és lesz annyi gőz, hogy ne legyen kedved kisérletezni, a tűdő nem játék.

6 kedvelés

Jó, ok. A pipa marad polcdísznek :woman_shrugging::sweat_smile:

2 kedvelés

Köszi mindenkinek a válaszokat :blush:

Oh, ne vedd fel, csak viccelődtem!
Kenderszármazékra gondoltam első sorban, mint vizipipa fő használati szokás.

Jaa :sweat_smile:
Akkor bocsáss meg, este már nem értettem meg a viccet.

3 kedvelés

Itt fő gond lehet a vape alapját képező PG, vagy VG viszonylagos hőérzékenysége. Én sosem próbáltam a vízipipát, így fenntartásokkal kezelendő, amit írok. Véleményem szerint a PG/VG meg fog égni, abból az égett zsírból ismert szagú fullasztó hatású akrolein fog keletkezni, ami nem csak hogy nem élvezhető, hanem fojtó hatású és undorító szagú. A vape készülékek a hevítés során nagy légforgalmat biztosítanak az említett anyagoknál, így magas hőmérséklet, akrolein képződés nincs. Gyanítom, hogy az izzó szén esetében ez nem így működne, mert az 1000 celsius fölött lehet és nem folyamatos a légáramlás, ami megóvná a rácsöpögő anyagot a megégéstől, a kozmás anyagok képződésétől. Elég ugyanis, ha egy-egy pillanatra megég rajta az anyag, máris rossz szagú és fojtós lesz az egész.

1 kedvelés

lusta vagyok végigolvasni mindent, fogalmam sincs hogy mire kaptál választ és mire nem.
mind a kövek, mind azok a ragacsos vízipipa dohányok ugyan azokkal a fajta aromákkal vannak beízesítve mint amit a vaperek használnak, a nikotinról nem tudok mit mondani sajnos… a nikotinsókat meg főleg nem ismerem, de egy hígabb keveréssel simán bepróbálnám… igazából a vízipipában sem ég semmi csak a tetején a szén aminek a fő szerepe hogy forró levegővel lássa el a rendszert, a füst valójában nem csak füst, nagy része a ragadósdohány ragadós részének (aminek tudtommal nagy része glicerin) kipárolgása… ha jobban átgondolod maga a működési elv nagyon hasonló a vape-hez, csak itt forró levegőt szívsz át a cuccon nem pedig huzallal hevítesz. (követ nem használtam… de valószínűleg ugyanaz a működési elv)
Én azt mondom merj nyugodtan nekimenni a dolognak… csak persze ésszel adagold a nikotint. legrosszabb eshetőség az hogy szanaszét égeti a szén alá rakott cuccot a forró levegő és köhögsz kettőt mint dry hitnél :man_shrugging:

Edit: továbbá valószínű rengeteg aroma van a dohányok mellé keverve mivel sem a vízen való átbuborékolást sem a hosszú csőrendszereket nem szeretik az aromák. ha sima használatra (vape) használatra kész liquid nem adna olyan intenzív ízt a pipából.


Megoldották :grin:

Nagy várakozással és érdeklődéssel olvastam a fejtegetéseket mert régen én is használtam vízipipát. Kb pont a kavicsos időszakkal együtt le is zárult az érdeklődésem, de előtte baromi jó dolog volt azt szipákolni, igazi felüdülés a cigi után/helyett. Ha valaki kitalálja vagy kipróbálja a tutit akkor mindenképpen ossza meg :slight_smile:

1 kedvelés