Vape tanulmány

Sziasztok!

Ma megkaptam, hogy a vape 3-5 év alatt simán gégeduzzanatot okoz, természetesen az illetőnek köze nincs a vapehez, kértem linkeljen már egy tanulmányt erről.

Ezt küldte. Csak nekem tűnik nagy katyvasznak ez a kutatás ? Persze hozzáfűzte még, hogy nem jó ha forró levegőt szívsz be pláne ha van benne nikotin. :laughing: Vélemény ?

7 kedvelés

Mindig is tudtam …
Ezért haltak ki a finnek :frowning:
Az a hülye forró levegő.

7 kedvelés

A tanulmányt még nem olvastam. De ha forró levegőt szívnék be vape közben, akkor megégne a torkom a nyelőcsövem a tüdőm és minden, amin a forró gőz áthalad. A cigifüst is meleg és nikotin van benne meg sok egyéb káros anyag. A gégeduzzanatról még nem tudok nyilatkozni, fél éve vape-lek.

5 kedvelés

Ja, azok sokat szaunáznak!:face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

6 kedvelés

Nekem különösebb véleményem nincs erről, max annyi, hogy kezd már unalmas lenni, hogy már lassan ott tartunk, hogy a rendes cigi a világ legjobb dolga, mert ugye abból van a nagy lóvé. Mindenki azt szív vagy nem szív amit jónak lát. Én amióta átszoktam az ecigire, csak pozitív dolgokat tudok mondani róla, de szerintem ezzel nem vagyok egyedül. Az ilyen netes irkálmányokkal egy a baj, van aki elolvassa, bepánikol, leteszi az ecigit, aztán egy idő után majd megint a rendes cigit fogja szívni. Sajnos mindenki csak ezekkel foglalkozik. De mikor vannak olyanok, akik utána mennek ennek a témának és felkeresnek ilyen olyan orvosokat vagy professzorokat, akik alátámasztanak pozitív dolgokat az ecigiről, azt mindenki nagy ívben…

8 kedvelés

Nincs ezzel semmi baj. Igaz a cikk, teljes mértékben. Én már lassan 10 éve vape-elek DL-MTL vonalon és konkrétan naponta minimum 12 órát töltök vape-el…-gép előtt ülve-
Szóval nem csupán a szemem romlik szét az elmúlt 30 év számítógépezésben és nekem KELL-ene- szemüveg (amit érdekes mód máig nem vettem és élesen látok) de most várom a második gégeduzzanatom vagy a harmadikat? Ki számolja már :smiley:

11 kedvelés

És nem beszélve arról, amikor a törött palást elvágja az ujjad. Vagy kondenz csepeg a ruhádra. Vagy sötétben fekve vapeléskor lefejelem a modot. Vagy amikor izzításkor belesül az ujjamba a clapton. Vagy amikor gyomorsavam lesz a Pyramid-tól. Vagy amikor gyomorrontásom lesz egy bűnrossz aromától. És a rendelésekkor megemelkedett pulzus. Vagy a folyásnál bekövetkező agylob. Esett már akku a lábfejemre. A nyelvemre folyt a kondenz. Lustaságból elszívtam több marék kokszot. Az autó szélvédőt is súrolhattam évente…Fú, rengeteg negatív következménnyel számoljon, aki vapelni kezd :roll_eyes: tuti van még vagy 20…

7 kedvelés

13 éve vépelek…van még kérdés? :wink:

7 kedvelés

Hányszor kaptál eddig gégeduzzanatot?:laughing:

5 kedvelés

a cikk szerint 3x :grin:…csak nem vettem észre

6 kedvelés

nemá…én minden reggel azzal kelek és gyorsan szájba is veszem a driptipet hogy enyhítsem a duzzanatot a torkomban…

5 kedvelés

Régen játék közben azt kérdeztük egymástól, hány életed van még? :grin:

Lehet hogy folyamatos a gégeduzzanatom :roll_eyes: ezért az az alapállapot​:thinking:

5 kedvelés

Nekem ehhez vape nélkül elég a görögdinnye. Sőt még kiütést is kapok tőle. Lehet, hogy szürcsölve eszem és sok gőz jön belőle?

3 kedvelés

Csíkos, telizöld, foltos, vastag-vagy vékonyhéjú, magszegény vagy sárgabélű, kicsi vagy nagy, milyen hidegen, import netán? :grin:

Én sokat vizelek tőle :roll_eyes:

1 kedvelés

Szeretem mikor hozzà èrtő emberek ìrnak ilyen tanulmànyokat ès sajnos ez sokkal gyorsabban terjed mint a vape hasznos tulajdonsàgai :face_with_symbols_over_mouth:

3 kedvelés

Fogalmam sincs. Még azt se próbáltam, hogy a rum semlegesíti-e a hatását. Pedig szeretem mindet.

2 kedvelés

Most voltam Orfül gégész vizsgálaton,csipőmütét miatt.14 éve minden nap 5-10ml ert szivok és semmit nem találtak.

6 kedvelés

Ezen ne problémázz. Majd jól ki fog derülni, hogy a vaperek már napi 5-10 ml-től is csípőműtétre szorulnak.

4 kedvelés

Sajnos elkésett diagnozis,mert leestem a tetőről akkor sérült meg a csipőizületem.Jó hir a tüdöröngenről ,maga ugye soha nem dohányzott?".

6 kedvelés

Dehogynem, közel 40 évig. Sajnálom a balesetedet. Mindazonáltal úgy gondolom, nem kizárt, hogy a vape ellenzők összefüggés kereső módszerében simán kijön, amit írtam. Valójában ezt akartam leírni, bánom is, hogy félreérthető lehettem.

4 kedvelés