Dvarw MTL FL 24 klón kérdések

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok, még csak ismerkedek az oldallal, ezért elnézést ha valamit rosszul csinálok.
Szóval Aliról rendeltem egy Dvarw MTL FL 24-t, pár napja használom, de volna kérdésem.
Biztos mert klón, de az normális, hogy ha letekerem a tartályt (hogy utántöltsek), akkor jön vele a chimney sapkája is? Baj nem lesz, még ha így tekerem is vissza, nem folyik, de akkor is…Szerintetek van rá megoldás?
A másik kérdésem, hogy az miért van, hogy néha, ha rég szívtam bele, az első slukk száraz (pörkölődő vatta íz), ekkor szörcsög is kicsit, de a második már rendben van? Talán, ha szívás előtt kicsit mozgatom/megdöntöm akkor nem csinál ilyet.
Szóval néha meglep, amúgy nagyon jó ízt/gőzt produkál, tetszene, csak ez a két dolog zavaró.



1 kedvelés

Szia,

gondolom a chimney sapkájának az o ringje kicsit jobban szorul, esetleg probáld meg bekenni vgvel, ha akkor sem jön ki, akkor szerintem célszerűbb összerakáskor kipattintani, visszarakni a helyére és úgy visszarakni a tankot.

A pörkölödés az valami vatta gond lesz, amikor áthúzod a vattát a tekerésen, akkor ott be tud tömörödni a vatta, én mindig picit túlhúzom, majd vissza, majd picit ide-oda, hogy eligazodjon rendesen a vatta a tekerésben is. De lehet ez egy tömörebb fajta vatta és azért van ez.

Látom mikró coil használsz, esetleg próbálj meg egy tekeréssel kevesebbet csinálni és picit hézagosra hagyni, akkor könnyebben jár át a liquid a vattán és nincs így összetömörítve, mint most.

4 kedvelés

Az a helyzet, hogy minden egyes tartály-letekerésnél sapkával együtt jön, még ha előtte vissza raktam a sapkát összetekerés előtt… (néha még azzal a “műanyag” kazánpalástot is hozza magával… ).
A vattát valóban nem említettem, hogy bpmod’s-os 2,5-ös magra való vatta. Elvileg kellemesen laza de tart is, de még variálok. Eddig csak a hosszát variáltam, amit visszahajtok ilyen-olyan módon.
Csinálok hézagos tekerést is majd este, valóban, olyat még nem próbáltam ebbe.
Köszönöm a tippeket!

Akkor vagy a sapka alsó o ringje túl gyenge vagy a felső túl erős, próbáld meg kicserélni a tartalékra, amit adtak hozzá.

A klónoknál mindig az o ringek a gyenge pont, vagy nem elég jó a minőségük, vagy pont az a pici precizitás hiányzik a megmunkálásból, ami ahhoz kéne, hogy semmi se szoruljon vagy legyen túl laza.

2 kedvelés

Ugyanígy szoktam járni, kb. minden második alkalommal :grin::roll_eyes: van egy darab drót, azzal visszaigazgatom a vattát…

Sziasztok, úgy nez ki megoldodott a problema, csináltam egy 2-es szérhuzott tekerést, es nagyon figyeltem a vattazasra.
A chimney sapkan pedig megigazitottam a o-gyurut. Azota nem maradt a tank alján leszedéskor.
Koszonom a segitseget!

Szerk.: biztos ami biztos alapon tűreszelővel szépen lereszelgettem a chimney sapka élét, azóta tényleg nem maradt fent a betöltőn

5 kedvelés

Sziasztok!
Nem igazán oldódott meg az a problémám, hogy a dvarw az első slukkra száraz. Viszont rájöttem mi okozhatja. Viszont a megoldásban kérnék segítséget nálam tapasztaltabbaktól.
Szóval akárhogy vattázom, akárhány vattával, bajszosan, aláhajtva, felfele, átbújtatva, ritkítva, tömötten… mindig bele futok abba a problémába, hogy az első slukkra száraz lesz a vatta. Arra már rájöttem, hogy ha tűz gomb nélkül egyet szívok, a következő már jó lesz. De ugye nem túl kényelmes úgy “rágyújtani”, hogy az első egy “vakszívás” legyen, meg nem is akarom megszokni.
Úgy alakult, hogy ma megjött a BY-KA v9. klónom. Gyorsan el is mostam, és beüzemeltem. Hamar nála is elő jött ez a száraz jelenség. Viszont mivel a bájkánál rá lehet nézni a liquidbeömlőjére, rögtön észre vettem, hogy a buborék a ludas.
ÁHÁ! Itt a probléma. Ott marad a buborék a liquidbeömlő nyílásnál. A buboréktól nem tud befolyni a vattához a lé.
Azóta kissé megrázom a dvarw-ot az első szívás előtt, így feljön a buborék, és nem száraz a vatta.
Bishop tankomnál gyönyörűen, minden szívás után szépen feljön a bubi, a bájkánál meg meg tudom nézni ott van-e.
Hogy lehet ezt a buborékot kiküszöbölni? Mi okozza, hogy ott marad? Azt vettem észre, hogy ha kicsit előbb engedem el a tűzgombot mielőtt abba hagynám a szívást, akkor ritkábban/kevesebb buborék marad ott.
Miért nem jön fel mindig a buborék?

Szia,ott vattázási gondok vannak.
Mindegyiket használom nem tapasztaltam ilyet.
Ritkítsd rendesen a vattát hogy jobban dolgozhasson.

2 kedvelés

Ha rendesen be van áztatva a vatta akkor hogy mehet az első slukk dry-ba? …a többi slukknál még érteném, de elsőre

Rendben, akkor rendesen megritkítom legközelebb. Amúgy mi a “legjobb” vattázás a dvarw-nak? Alulról fölfele álljon a vége, vagy épp fentről kissé maga alá visszahajtva? Esetleg átbújtatva a lukon és a palást külső oldalához mérten levágni?
Rengeteg videót láttam már, valaki csak betuszkolja oszt’ jóvanazúgy.

Kevés vatta,nem tuszkolni :smiling_face:
Bár én nem értek hozzá :crazy_face:
3 mm-el magasabbra vágd mint a chimney teteje és lazán tedd az etetőnyíláshoz :smiling_face:

2 kedvelés

4 kedvelés

Köszönöm skacok, már szinte naponta vattázom, nem adom fel

1 kedvelés

V9-nél még soha nem volt dryhitem, klónnál se. Tegyél fel képet, milyen húzal, milyen vatta, hány watt, mennyi ohm, milyen liquid, pg vagy vg többletes? Megannyi kérdés. :sweat_smile:

Dryhitem nekem is csak akkor, amikor 5-10 perc elteltével az első. És ha ott a bubi a beömlőnél (gondolom). Bájka most egész jónak tűnik. Menet közben sosincs dryhit, láncslukkot is bír. Ni80-as 28GA, 1,05 ohm, 12W, 50/50-es VampireVape Blood Sukka. Képet mindjárt mutatok.


Szerintem sok a vatta mindegyikbe. Meg a húzal is össze van nyomva, próbáld szellősebben, egy karikával mehet kevesebb is. Milyen vatta?

Igen, most hogy jobban megnézem, a tiedhez képest határozottan több vattát használok.
Köszönöm!

Ja, vatta a dvarw-ban éppen muji, a bájkában meg bpmods pro.
A dvarw 3x0,8-as levegőző, 2-es magméret

V9

3 kedvelés

A muji nekem is sokat dryhitelt a dvarwban, és én is túlvattáztam akkortájt.