Dvarw klón TH

Sziasztok,

Egy kicsit TH érzékeny lett a torkom az utóbbi időben. Mindenféle nikotinra/sóra is. Most 2mg/ml-es keveréseim vannak. A legemberbarátibb ilyen szempontból az Ares2. Korábban nem csíptem annyira, túl szűk levegőzésűnek tűnt, most már nagyon barátom, nem szúrja a torkom :slight_smile: És azóta elég bőven a levegőzése is :slight_smile: Bishop kicsit TH-sabb, 90 %-ban jó, néha szúr az is valamiért.

Viszont van Dvarw klónom. Akármit csinálok velük, túl TH-s, nagyon szújra a torkom, köhögnöm kell. kevesebb, több tekerés, tekercs feljebb lejjebb, összenyomott, széthúzott tekerés, mindegy. Ugyanaz a keverésem, huzal vatta, mint a Bishop-ba pl, és az nem produkálja azt mint a Dvarw.

Van arra valakinek tippje, hogy hogyan lehetne ezen javítani, mi lehet a gond? Vagy a Dvarw túl TH-s konstrukció nekem?

Válts nikotin sóra

Mostanában, egy jó ideje csak nikotin só. Azzal fordul elő ez. Bishop, Ares2-nél nem nagyon fordul elő, csak a Dvarw-nál, akármit is csinálok vele. Bishop-ba mehet a nem nikotin só is egyébként, nincs ilyen baj.

Akkor süllyeszd a tekerést amennyire lehet a deck-hez…hogy még éppen ne érjen hozzá.

2 kedvelés

Már írni is akartam, h tolja le a tekerést, közben görgettem még lefelé és ott volt a tied már…:grin::grin::grin::sweat_smile:

Én meg kevesellni szoktam…ennyire nem vagyunk egyformák. :slightly_smiling_face:
Nem lehet, hogy van ott egy gyulladt torok, vagy nyálkahártya, vagy valami “télallergia”-szerűség?
Van mellette cigizés? Amúgy a Dwarv szereti a.kis teljesítményt is, 8 Watton már megszólal.
Ui: esetleg mentholos levesek? Azok is tudnak irritációt okozni.

2 kedvelés

Nincs egyik se, nem is vettem észre semmit. Télallergia? Valóban valamikor télen kezdődött. 3-4mg/milis nikotinos keveréseim voltak előtte, nem volt gond. Most télen voltam kénytelen lemenni 2mg-ra. Mindegyik eszköz ezt produkálta, odaszúrós volt a torkomnak. Bishop-an, Ares2-ben bevált a nikotin csökkentés. Biztos sok már nekem, vagy a télallergia, de egyformán csökkentettem mindent. Csak Dvarw-ban nem vált be. Biztos számít, hogy kevesebb kell nekem már, túl sok, de mi okozza a külömbséget? Dvarw-ban is kevesebb ugyanúgy, annál is csökkennie kellett volna a TH-nak, de nem. Korábban a nagyobb nikotin mennyiségnél nem vettem észre külömbséget, egyformának tűntek. így meg nem tudom megszüntetni az erős szúrós TH-t a Dvarw-ban.

Egy alapos szétszedést és takarítást javasolnék a betegnek :blush:

1 kedvelés

Szoktam mosni, takarítani, áztatni, ilyesmi, de azt nyilván nem mindig. Ezt a hétvégén megpróbálom alaposan, többször kimosni, szárítani. Okozhat ez ilyen kellemetlenséget, ha ez nincs meg sűrűn? Ez pl erős különbség a Bishop-hoz képest, annál nincsenek olyan levegőjáratok a belsejében :slight_smile:

Nem mondanám egy erős th-s kazánnak max akkor ha megemeled a megszokott-tól magasabbra,vagy másképp vattázod.
Bishopnak kevesebb th-ja van legalábbis én úgy érzem :smiling_face:
Egy próbát megér szerintem.
Nekem még ilyen tünet nem volt csak akkor ha “elnéztem” valamelyik összetevőt a keverésemnél.

Én is úgy érzem. Ez azért elgondolkodtató. Kisebb nikotin mennyiségnél jobban előjönnek a különbségek? Ha ez igaz, akkor passzolom a Drvarw-jaimat…

Hármas,négyes erősséget használok minden kazánomban ezért én nem adnám el amiért te.
Ha kipróbáltál pár módszert vatta,coil beállítást és nem jó a th akkor próbáld ki nik.mentes keveréssel.
Lehet már elfogult vagyok dvarw terén de nekem hozza amit kell.

2 kedvelés

Okés, rendeltem cuccokat, kipróbálom nik mentes keveréssel is. Ez odébb lesz mire kész lesz, de meglátjuk :slight_smile:

Még egy dolog. Nem csak a Bishop meg az Ares2 az, ami nem produkál ilyen dolgot és rendben torokirritáció, torok szúrás nélkül tudom használni. A Salt RTA-val sincs bajom, nincs szúró torokhatás. Van egy fev-em, annál se érzem. Sőt, utóbbinál sokkal magasabb nik tartalomnál se érzek semmi szúrást, torok irritációt, viszont nagyon instant hatása van nikotin felszívódásban :slight_smile:

Az eltérés a Dvarw és a többi közt. Kicsi a levegőnyílás mindegyiknél, kivéve Dvarw-ot, ott egy nagy téglalap szerű nyílás van…Biztos számít, hogy hogy jut az afc-re a levegő… Érdekes.

Megpróbálom a tanácsokat, de kezdem érezni, hogy a Dvarw nem lesz a barátom, a felépítése miatt nem megfelelő nekem…

Ja igen. Akárhogy tekerem, vattázom a Dvarw-ot, nem olyan sűrű a gőze mint Bishop-nak pl. Nyilván új tekerésnél ellenőrzöm a gőzt mielőtt letüdőzöm. Úgy próbálom szívni, hogy visszatartom a számba, véletlen se menjen le tüdőre semmi és kufújom, ha elég sok a gőz, akkor ok, letüdőzhetem. Viszont akkor az orromon kifújva is van gőz kifelé. Viszont a Dvarw-nál nem igazán. Ritkásabb a gőze bármit csinálok. Gondolom van köze a ritkább gőznek a torokhatáshoz…

Na őszinte leszek​:joy:
Én még ilyen furmányosan nem tanulmányoztam egyik kazánomat sem,azt tudom melyik jó vagy sem :smiling_face:

Én örülök, ha th-t tudok kicsikarni a Dwarvomból. Ezért lett desszert/gyümi.
De nem vagyunk egyformák :slightly_smiling_face: viszont játszottam a tekergetésével eleget, mire “izmosabb” lett.

1 kedvelés

Hát az én dvarw-omból(FL Mtl) sem nagyon lehet TH-t kicsikarni. Nekem az 1,2; 1,5-ös egylukas levegőzők működnek csak, a kétlukas, meg a szögletes élvezhetetlen, viszont az is igaz, hogy nekem mindenen szűkre van állítva a levegőzés. Mondjuk én sokatokkal ellentétben nem vagyok finnyás a gőzre :rofl: Sőt szeretem látni gőzölés közben a tv-t :rofl:

Nekem 3x0.6-os AFC van a Dwarv-ban, ha nem figyelek oda TH-s lesz.

Van ugyebár az, hogyha feljebb toljuk a tekerést TH-sabb lesz, ez amiatt van, mert a levegő nehezebben éri el és hűti le a tekerést, mert amint beér a levegő a kazantérbe lelassul. Így tulajdonképpen amit TH-nak érzünk az a vatta mielőtt még megégne, de mégsem ég meg, mert azért kap annyi levegőt, hogy ez ne jöjjön össze. Ebből adódik, hogyha közelebb van a tekerés, akkor azonnal hűl, nem ég a vatta, nincs TH.

A túl szűk levegőzés mellett azért lesz TH-s egy tekerés, mert maga a levegőjárat olyannyira szűk, hogy jelen esetben azért ég a vatta, mert lassan jön a levegő. Ezt nem fogja orvosolni az sem, ha közel van a levegőzőhöz. Bár nem olvastam sehol, hogy hányas az AFC, de nálam pl. a 3x0.6 úgy működik jól, ha fél mm-re van a levegőzőtől és nem több mint 6 menet (lábakkal 5.5), ez is kanthalból és 2es magon.

1 kedvelés

Nekem meg pont a bishop volt gyengusz gőzben. :grin:

Igaz sokat nem küzdöttem vele.

A V5 sem egy gőzgyár, bár nekem nem is az a lényeg. Ha felhőket szeretnék, arra ott a DotMTL. :blush:

1 kedvelés