Beszélgessünk a keverésről, és a keverőgépről

Sziasztok!
Ez szerintem egyén függő ki hogy és mit! Én a személyes véleményem ill. tapasztalatom osztom meg veletek! A hagyományos keveréssel rengeteg időm ment el. Volt hogy elfelejtettem összerázni, szellőztetés után visszazárni a palackot és sorolhatnám a kellemetlenségeket! Amióta gépesítettem a folyamatot mind időt, mind energiát spórolok meg! Ezt kb. az analóg időre visszatekintve ugyan az mintha magad tőltöd a cigit vagy készen megveszed! Szóval rengeteg idő marad a zsebembe! A végeredménnyel is napokat ill.heteket spórolok! Hagyományos módszernél egy dohányos levest volt hogy 25napig érleltem mire jó lett! Gépesítve ez a folyamat max 52óra. Hivatalosan azt mondják a hozzáértők hogy gyümölcsös ízek 24óra+2-4óra hűtési idő! Dohányos és desszert ízeknél 48óra+2-4óra hűtés. Mindezt max.40fokon, alacsony fordulaton, lezárt keverőedénybe! És azt kell mondjam minden tökéletes, sőt jobb! Állítottam hőfokot, sebességet ráhúztam több napot és az eredmény nem lett jobb! Ezen eljárás 36-osNic70/30 VG/PG+100%VG+100%PG+Aroma összetételen lett általam kipróbálva és alkalmazva. 3-6-10-12-es 70/30 VG/PG levesre tökéletes ez a fajta keverési eljárás! 100%-os nikotint+alapot+aromát még nem kevertem. És nikotinsót sem kevertem! Remélem hasznos tapasztalatot tudtam megosztani veletek! Bármi kérdés merülne fel szívesen válaszolok!

7 kedvelés