DL / MTL Mi? Miért? Hogyan?

Igyekszem :slightly_smiling_face:

Mint ahogy a dohányzásnál sem mindegy, hogy mit hogyan szívnak. A cigarettát lehet tüdőre szívni, de megnézném azt a pipást, aki azt egyből tüdőre szívja. Azért nem volt az átállás pipára sem egyszerű. Most meg pipáról egyből a dl az szintén nem megy. Mert eddig nem úgy szívtam. Ennyi. Mindenki kipróbálhatja különben. Hogy az egy külön kazán? Nem gond, előbb -utóbb mindenkinek lesz több, mert amint írják, egy szett, az nem szett.

4 kedvelés

Nekem pl. a DL nem jött be, nem esik jól, fura is, ízt se éreztem, illetve az én elméletem (amit arra alapozok, hogy nyálkahártya gát helyett egyből leküldesz arányaiban jóval több anyagot) szerint hússzor károsabbnak tartom, mint az MTL módot. Plusz “pazarlóbb” is. Th sem volt, mikor próbaltam. Inkább, mintha egy laza vattagolyót lélegeznék be…3, 6 mg próba volt.
De ez a saját elméletem, és tapasztalatom :slightly_smiling_face:
Erős dohanyos voltam 32 évig.

3 kedvelés

Dl-ben kezdtem mert azt láttam milyen jó nagy gőzöket lehet eregetni vele de amióta lett egy értelmes mtl tankom azóta szinte el is felejtettem a dl-t. Most már inkább az íz a meghatározó mint hogy ne lássak semmit a “ködben” :smiley:

3 kedvelés

Sajnos a zeus single-t már hiába mutatod neki, egy jó ideje nem kapható. Ebay-en néha felbukkan egy és én is össze tudtam vadászni 2 év alatt 2 törött használhatatlant amikből lett egy használható és jó és egyet, ami jó is volt. De ehhez folyamatosan keresni és figyelni kellett. Akinek van,az nem nagyon adja el. Nem véletlenül… :slight_smile: Nálam nem kerülhetnek ki a lakásból sem.

Nekem egyelőre csak a sub ohm van, ill. megrendeltem az Rta-t de nagyon megtetszett igy lehet az egész családot beszerzem apránként. Még jó hogy mondod, hogy a single-t külön vadászni kell. :slight_smile:

Engem is próbáltak az MTL felé terelni, hogy azzal könnyebb, de sikertelen volt. Az asszonykám pedig csak MTL, neki az én cuccaim túl forróak.

2 kedvelés

En meg uvegszalassal kezdtem. Sot meg eloszor ilyen csepegtetos valamim volt 2012-13 kornyeken. Kinabol hozattam. Egy futoszalra kellett csepegtetni a let. Na nem am dripper. Utana sokaig mtl vonalon maradtam aztan par eve at mentem dl- re. Vagyis vegyes felhasznalo lettem. Most viszont megint csak mtl. A dl ciccaimat el is tisztitottam es elraktam jo melyre. Mas. Tc- zik itt valaki?

2 kedvelés

Szia!
Van itt egy remek írás Tc vel kapcsolatban:

1 kedvelés

Koszo pont most olvasom. Mar a pico 2 es kayfun prime paros igy megy. SS316 28ga 0,94 ohm , 200 C. Egyenlore nagyon jo. Flavorist tabak rolyal. Kivancsian varom igy mennyire fog kokszolni. Ket naponta vatta cserem van. Na most meglassuk :grinning::grinning::grinning:. Tudom tudom. Meglatjuk.

1 kedvelés

Igen, pont ezért vettem DNA modot is!

kb 11-12 év után teszteltem tavaly a RDL-t…szűkre állított levegővel, 810es drip tip-pel, MTL-ként szívva lett tökéletes a gőzmennyiség és TH. Így a kimondott MTL tankokat szerintem végleg száműztem. Következő teszt már az AIOk világából lesz…ott még bármi megtörténhet :grin:

1 kedvelés

Ma jott meg a dani micro. Delutan nyomok kepet.