Ne keresed a logikát... (Laza szombati agymenés)

Sziasztok. :slight_smile:

Épp kicseréltem az elfáradt O-gyűrűket a Brünhilde-n amikor ezen a témán gondolkoztam. Csak úgy bevillant. Tiszta hülyeség, de azért szeretném megosztani veletek a következő gondolatsort, és nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre is. :blush: Ezúttal elrúgtam magam a tényszerűség talajától. Elég agyament gondolatmenet… Vigyázat, szarkazmusveszély nyomokban ironiával!

the big bang theory sarcasm GIF

Lehet, hogy nem mindenkit érint vagy nem mindenkit érdekel, merthát nem vagyunk egyformák. Szerencsére… Elég uncsi lenne, ha mindenki ugyanolyan lenne. Ugyanabban a ruhában járnánk, ugyanolyan autók száguldoznának az utakon. Ugyanúgy vélekednénk mindenről. Nem lennének különféle éttermek, márkák, szolgáltatások, mert mindenből csak egy lenne. És ami a legrosszabb, egyféle zene lenne a világon. Egy középkorú, volt zenetanár játszana citerán. Rémálom! Mivel mindenki ugyanazt szeretné, szükség és igény sem lenne másra. És persze ez kihatna az e-cigire és a felhasználási szokásokra is.

Világpiac természetesen lenne, de mindenből csak egyféle. Egy márka nélküli világban lenne: A cipőgyár, A táskagyár, A ruhagyár, A tévégyár, A bútorgyár, Az étterem, A húsipar, A zöldséges és persze a többi iparág. No meg Az e-cigigyár. Egyféle mod lenne egyféle tankkal. Egyféle irányzat és állandóan ugyanaz az íz. És persze mindenki vigyorogva vapelne. Mondván „Ez van, ezt kell szeretni!” De ez csak egy fura eszmefuttatás. Szerencsére nem kell monoton világban élnünk. De a kérdés, ami gyakran felmerül, mégis az: Ha mindegyik ugyanúgy működik akkor miért kell annyi féle?

Ugyanaz, csak teljesen más!

Szigorúan tekintve ugyanaz, mert nyomod és gőzöl. Meglepő módon, az összes ilyen cucc gőzokádó fajta. Én mondjuk díjaznék egy olyan modot is aminek, ha megnyomom a tűzgombját én okádnék gőzt, mondjuk a fülemből…

Angry Amy Sedaris GIF by truTV’s At Home with Amy Sedaris

De azért közben teljesen más, mert van megannyi tank, rengeteg bekötési séma. A huzalok széles skálája. Szálhuzalokat, claptonokat kilóra lehet venni. Egyik fonott, a másik szőtt, a harmadik félét meg amcsi baboskendős idős nénik horgolják a kedvenc tánczenéjük ritmusára. És a vatták rengetege. Ahol találhatsz a fehér habkönnyűtől az egészen tömör és „nehéz” barna vattáig bármilyet. Egyben vannak. Annyira egyben vannak, hogy némelyik olyan, hogy simán behúzhatod egy párnahuzatba. Rajta fekve senki nem mondaná meg, hogy az nem is habszivacs.

Lehet, hogy nem csak én rugaszkodtam el a földtől… :thinking:

Már minden elment a DL felé. Minden tekintetben. Még az MTL-t is DL-esítették az MTL claptonnal! Persze jó kis cucc, én is szeretem. Csak már látom azt is, hova tartunk. Beírja a user a gugliba, hogy 2 akkus modot keres és kapásból agyonnyomja az 1000+ különféle találat. Beírja, hogy 1 akkus modot keres, jó ha dob 20 találatot. Ne értsetek félre! Mindegyik gyártó gondol az MTL user-ekre is! Csak nem eleget! Tisztán látszik az MTL vonalon, hogy mennyire háttérbe van szorítva a DL-hez képest. Vagy csak én látom így? A cáfolatok jöhetnek a téma alá. :hugs:

Úgy hiszem elég sok tank megfordult már nálam. Mint magánszemély, és a Vaperina aukciók által is. Tegyük fel, de tényleg, csak elméleti síkon… MTL tankból van 1, azt ráncfelvarrják akkor lesz V2. De legyen úgy, hogy mindkettőnek van mini verziója is. Idővel készül belőle RDA is. Az 5 tankot jelent. Ugyanabból az akolból 5 bárányka. És az MTL-es már boldog! Majd jön a DL szekció. Adott 1 tank, abból lesz pluszban még RDTA és RDA is. Azt ráncfelvarrják azok már a V2-k. Ez így 6. Nem ritka, hogy utólag készülnek el a DL tankok porlasztós verziói, akkor már 7-nél járunk. Majd kis idő elteltével jönnek a V3-ak. Az már 10-11 tankot jelent. Majd a 11 fős DL szekció lenéz az 5 fős MTL szekcióra, és mint egy kegyes nagyúr lenyújtja a DL-ek MTL változatát. Az MTL-ek meg majdnem sírva fakadnak, és okkal kérdezik, hogy: „Ezt most miért kellett?” :frowning:

És végül mit vesz meg a user? Levegős MTL-t. Sok esetben azt a DL-ből lett MTL-t amit olyan szűkre is lehet állítani, hogyha be akar pisilni a liquid sem tud kifolyni azon a lyukon. De mint minden esteben természetesen itt is vannak kivételek. Azok a kivételek akik a kizárólag MTL vonalra szánt példányt vásárolják. Ezzel mutatva a gyártónak, hogy jó amit csinál és van is rá igény.

De mi van akkor, ha a DL lenyomja az MTL-t?

A DL tankok többségét le lehet úgy szűkíteni, hogy lehessen MTL-re is használni. Ergo egy sor káromkodás után beleszoknánk. De jelzem, még mindig pusztán elméleti síkon rohangálok. Az MTL vonal nem tűnhet el! Hisz létjogosultsága van! Sajnos egyre kevesebb, de van.

Fordított esetről azért nem beszélhetünk, mert a DL a domináns irányzat. Az évek alatt kinőtte magát. Naggyá tették. Sok embernek bejön a DL stílus, mert menő trükköket lehet vele csinálni, szebb és nagyobb gépek és tankok vannak DL-ből mint MTL-ből, a gőzt csak úgy okádja a user ezért figyelemfelkeltő is. Ami szerintem az emberi egóra jó hatást gyakorol. Iskolatáskával kell járni a fél liter liquid és a 4 pár csereakku miatt. Meg a többi szett is utazik mindenhova, mert egy kell kávézni, egy kell sörözni, egy kell kaja után, ésatöbbi… Ami nem gáz, mert ez így van rendjén. Csak az MTL szetteknek elég az ovistáska is. Alig kell tartalék cucc, maximum liquid-et viszek magammal ha több órára lelépek a térképről. De sok esetben egy tanknyi liquid elég arra a pár órára.

A DL-el több nikotint tudnak a felhasználók magukba pumpálni, emellett azok a DL-esek akik kipróbálták az MTL-t arról számoltak be, hogy a DL ízesebb is. Nem is csoda, az ok egyszerű. A legtöbb mai koncentrátumban és S’N’V-ben olyan ízek és ízfokozók vannak amik csak nagy hőmérsékleten izzó claptonokkal csalhatók elő. Korábban leírtam, hogy kimondott MTL és DL aroma illetve koncentrátum nincsen! Nincs is, mert nem írják rá a csomagolásra! Amiket én eddig vásároltam sem MTL-ben sem DL-ben nem okozott csalódást. De a mostani a Omertás eset is mutatja, hogy bizony kúszunk át DL-be.

Követelem, hogy írjanak az S’N’V-khez legalább egy ajánlott setup-ot!

Sokan csalódtak már… Koncentrátumnál vagy arománál nem akkora gond ez. Ha halvány az íz adunk hozzá még. De egy S’N’V amiben mint időközben bebizonyosodott van bőven PG is, az ha MTL-ben halovány azzal nem tudok mit kezdeni, végig kellett másznom az összes konfigot amit engedtek a tankok. Aztán a végén kikötöttem egy félDL-nél 3as magra tekert SS-el, vagy MTL claptonnal és le kell vonnom azt a konzekvenciát, hogy ez DL-ben élvezhetőbb lenne.

Nos, szerintetek hol az igazság? :thinking:

Köszönöm, hogy elolvastátok! :heart: Legyen gőzben gazdag szép estétek! :kissing_heart:

(Szigorúan elméleti síkon! Távol álljon tőlem a felhasználók megsértése! Az iróniát és a szarkazmust kérlek ne vedd komolyan!)

17 kedvelés

Kéz csókolom Kinga !

Ahogyan én látom te nem rugaszkodtál el a valóság talajától nagyon, mivel igenis a DL. vonal van felfuttatva akár az influenszerek szemszögéből is ! De ha megnézzük a shopok kínálatát alig találunk igazi MTL. kazánokat. Amikor én kezdtem a vapelést és sikerült szert tennem egy Stuka vatelines kazánra vagy említhetném a Bulli smoker A1 es vatelinest is, ezek bizony keményen MTL kazánok voltak !
Ma már sajnos háttérbe szorult az MTL a DL-el szemben gyártási vonalon is ! :frowning:

Köszönjük Kinga a gondolatmenetedet ! :+1:

6 kedvelés

Tuti nem megy ki a divatból,mert akkor az asztalra csapunk​:wink::joy:

3 kedvelés

Köszi, jó írás lett Kinga! :slightly_smiling_face: Vélemény a Live-ban. :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

Jól lemaradtam az elejéről…de majd visszanézem​:wink:

3 kedvelés

Az a baj Beatrix, hogy hiába van csapkodva az asztal, a külföldi youtuberek ezt a DL vonal sztárolással már réges régen elrontották ! :frowning: 90% ban nekik köszönhető, hogy a gyártók ennek a vonalnak a gyártására és fejlesztésére álltak rá !

6 kedvelés

És amit én mint alig több mint két éve vaper sajnálok,hogy a régi oldscool mtl cuccokhoz már nem lehet hozzájutni.Azért a squonk dl és Dvarw Dl mellé befigyel a Brünhilda MTL,Dvarww MTL,Jorda B,és egy pelso V3.Ezekből is szivesen kipróbálnám a régebbi verziókat,vagy az üvegszálas tekeréseket,de nem igazán lehet megtalálni őket.Ami MTL van a piacon,az meg olyan halovány érzetet kelt,vagy jó vagy nem,de leginkább nem vagy jó de erős kompromisszumokkal. PL Ammit MTL RDA(nekem nem jött be Sehogy se tudtam azt a levegőzést belőni,hajlamosabb pisilni pumpáláskor mint a jóval kisebb Jorda B).

7 kedvelés

Csudajó felvetés és sajnos igaz! Elindult egy olyan változás, ami engem speciel végtelenül felháborít. Az egy dolog, hogy a “nagy pénz” a DL vonalban van a gyártók szerint, az elsődleges célcsoport miatt, de “hibrid tankok” megjelenése a piacon valami olyan káoszt hozott, ami a teremtéssel lehet egyenértékű…
MTL tank ami DL, szűk DL ami MTL… Az Intake MTL (mikevapes áldott legyen neved) óta kerülöm az összes széles driptippel gyártott MTL tankot, mint ördög a szenteltvizes bödönt. Univerzális tank… Aha, ami mindenre jó, nem jó semmire. Sajna…
Maradok retro… ami MTL az legyen nagyon MTL annak minden áldásával és átkával, ami DL az pedig tegye ugyanezt. Szerencsére a fém és a műanyag nehezen bomlik, így a használtpiac még jódarabig pörögni fog. :wink:

4 kedvelés

“Hallgass ránk mi veled vagyunk, kezeket fel, Rád szavazunk”
VapeWinnetou, az Aurora legendás dalának refrénjével fejezem ki egyetértésem. :+1:

5 kedvelés

Örülök, hogy tetszett. A Brünciről jutott eszembe, mert hát az is a DL-el debütált ha jól dereng. :thinking: Aztán MTL-esítették. Vannak nyűgjei, voltak gondok, de kiküszöbölhető. Bár kezdőnek nem adnám a kezébe. :confused:

Még a közepénél sem jártam annam amit írtál, de azonnal át is éreztem. Én és a Manta MTL (v1)… Ha Te éltél meg már olyan MTL tankot ami DL setup-al működik, de még azzal is rosszul, akkor az a Manta… :confused: Egyedül az Ammit MTL-t tudták pöpecre csinálni. DL-ből levinni MTL-re a dolgot nem buli… :pensive:

3 kedvelés

Ott a Fresia… Az meglehetősen hidrid, még a levegőzés is 2 felé, hogy tudjon MTL és DL is lenni. De a vatta levezetésen elhasalt az egész MTL-esdi…

5 kedvelés

Pontosan. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

:wink::boom::rage: És van még pár ilyen. Az a gond, sokan azt hiszik, spórolhatnak vele, hiszen 2:1… Miközben nettó deficit.

3 kedvelés

Sziasztok!

Húúú, ez még így ebéd után is nagyon horrorisztikus:

Még a sziesztához előrendelt álom is kiment a szememből. :dizzy_face:

Hisz már leírtad a választ! :+1:Nem az számít, hogy melyik a jó. Az a lényeg, hogy melyiket vásárolja meg a tisztelt közönség. Egyetérthetünk abban, hogy a legnagyobb piacot az USA nyújtja. Ott csak az számít, hogy a legnagyobb legyen. Gőzből is a legnagyobb legyen. DL legyen. :thought_balloon:

Piciny hazánkban is egyre inkább a “e-cigizni akarok, tudtok ajánlani valami jó kezdő szettet, aminek írdatlan gőze van?” kérdések hangzanak el.

És igen, vagyunk páran, akik még a jót keresik. Csak az összeshez képest olyan kevesen, hogy óhajunk nem éri el a gyártó ingerküszöbét. A kivétel mindig erősíti a főszabályt, ezért - ha ritkán is - de néhány gyártó néhány igazán jó terméke is fellelhető a webshopokban. A keresgélés pedig jó dolog! :slight_smile:

Természetesen én is szignózom a benyújtandó petíciódat!

Hogy is szokják mondani: együtt erősebbek vagyunk, vagy mi a fene…

6 kedvelés

Nagyon örülök, hogy nem csak én gondolom így. Köszönöm Kabak. :smiling_face_with_three_hearts:

6 kedvelés

Hmmmm, azert most ezt a a cuccot https://eliq.hu/termek/vapefly-nicolas-mtl-tank/
(perszer csak 3 napja) hasznalva en azert nem vagyok annyira megszeppenve. Igen, latom h egyre kevesebb a lehetosegem de azert nyugtassatok meg h pl az MTL Hilde vonal meg ott van a szeren es van remeny a folytatasra. Nicolas kezdesnek nagyon bejon, majd atvezet az RTA/RDTA vilagba ^^

2 kedvelés

A porlasztós más, ott korlátozottabbak a lehetőségek, a Nikolas egy nagyon jó tank. Ha jól értem Brünhildát szeretnél másodiknak. Az sem rossz, én szeretem. De azert vannak nyavajái… :slightly_smiling_face: De ne ess kétségbe mert itt vagyunk és segítünk.

4 kedvelés

Én nem látom ennyire borúsan a dolgokat, ha valaki mtlt akar, akkor tud választani most is. A single battery modok is háttérbe szorultak pár éve és jöttek a nagyobb cuccok, de azért manapság is jelenik meg ez-az. A piac nyilván mindig megy a trendek felé, hiszen ez a dolga, de attól nem félek, hogy el fog tűnni bármi is, nem fog.

Én személy szerint örülök neki, hogy nem csak homlokhorpasztós mtl van, és nem csak nagyon levegős, hanem sok termékkel be lehet lőni a szintet, elég nagy tartományba.

Persze nem jelenik meg hetente 3 új tank, de nem is kell, legalább nem kell mindig vásárolni. :rofl:

Szerintem nagyon színes most a paletta, minden szinten, rengeteg féle-fajta cucc van, egy kezdőnek 2 napig lehetne sorolni csak a különböző típusú eszközöket, mi mire való, mire jó stb., legyen csak minél több, annál nehezebb lesz eltaposni a vapereket. :+1:

7 kedvelés

Egyetértek. Én fél éve fordultam az MTL vonal felé. Nem volt gondom a választékkal. Sőt, amikor itt nyitottam topicot, hogy mi legyen a következő tankom, annyi lehetőséget tártatok elém, hogy inkább a bőség zavara volt számomra. :slight_smile:

4 kedvelés

Szerintem inkább az van, hogy ahogy egyre több féle eszköz van, úgy egyre kisebb a tér a klasszikus mtl-nek, ami talán úgy nézhet ki, mintha kezdene eltűnni, de inkább csak arról van szó, hogy kevesebb jelenik meg, hiszen a többiből is jönni kell ki új dolgoknak. Tehát lassul a dolog, de ahogy te is írtad, kapásból fel lehet sorolni legalább 20 féle mtl tankot ami a piacon van jelenleg.

A podok sem szorították ki sem a duál, sem a single, sőt még az AIO szetteket sem, csak kevesebb a megjelenés mindegyikből, de attől még jönnek és szerintem kereslet is van mindegyikre.

7 kedvelés