Liquid/dl vagy mtl

Sziasztok.Lehet buta a kérdésem de tényleg nem mindig mindegy egy liquidnél,arománál,snv-nél,sortfillnél…hogy dl-be vagy mtl-be lesz használva?Nem nagyon láttam erre vonatkozó írást mikor kerestem a leírást a kiválasztott terméknél,de egy csomószor olvasom kommentben a csoportokban,hogy dl-be vagy mtl-be ajánlott-e egy bizonyos liquid…ha bután tettem fel a kérdést,bocsi,remélem értitek​:slightly_smiling_face:
Van ami pl.nem is való mtl-be?

4 kedvelés

Szia, ezt igazából sosem értettem. Én most dl-ezek 1:9-be keverek aromát. Ha mondjuk mtl-eznék és azok az aromák amiket használok túl intenzívek lennének, akkor több alaplét adnék hozzá és kész. Ameddig meg nem lenne, hogy nekem milyen arányban keverve lesz jó. Vagy félreértek valamit a kérdéssel kapcsolatban?

4 kedvelés

Van olyan,amit kimondottan dl felhasználásra javasolnak,mondanak.Azt hittem,hogy akkor mtl-be nem lehet valamiért használni…

2 kedvelés

Szia!
Utolsó kérdésedre válaszolva nagy valószinűséggel nincs olyan ami mtl-be nem való,max van akinek furán jön le pl:mtl-be full gyümölcsös,de ez csak megszokás kérdése lehet,inkább a nagyon dohányos ízek tudnak furán lejönni dl-ből,mondjuk valami jó kis kivonatos dohányos lötyi igen karcosá és mogorvává tud válni dl-be,próbálltam…nem jött át​:slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Alapvetően egyéni érzékenységtől függően,ha nagyon akarnánk lehetne különbséget tenni dl és mtl liquidek között.Hogy csak egy személyes példát mondjak a Supervape kaktusz-citromjától dl-ben majd meg fulladok mtl-ben meg egész jól elpöfékelem.Ha valaki megkérdezné tőlem hogy ezt az aromát milyen felhasználásra ajánlanám akkor mtl -t mondanék.

5 kedvelés

Akkor itt a válasz. Ami dl nél tompább lehet,az mtl nél még hibátlan.

5 kedvelés

Vannak aromák amiknek kell a magas hő a magas watt és a nagy coil felület, hogy megfelelően párologjanak és kiadják az ízüket. Ezek dl kazánokban adják jobban. Vannak aromák amik a magas hő hatására sérülnek, ha ugy tetszik elégnek, megégnek. Ezeket inkabb mtl tankokban használjuk.

6 kedvelés

Köszönöm :slightly_smiling_face:Ha a leírás ezt nem tartalmazza,honnan tudom,melyik való mtl-be?:slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Sehonnan. Ki kell tapasztalni. Ez így nem is teljesen korrekt megfogalmazás hogy dl vagy mtl mert a coil felület a watt és a hő a kulcs. Lehet valaki alacsony watton szűk dl vapel neki teljesen jól működhetnek az mtlnek kategorizalt liquidek.
Én így nem is szeretek liquideket kategorizálni. Lehet nekem tökéletesen finom egy dl-nek kategorizalt liquid mtlben igaz az egyik aromakomponens nem teljesen jön elő mert alacsony a hő de ettől függetlenül lehet kedvenc.

5 kedvelés

Sziasztok.Akkor leírom az én problémámat aroma miatt.mtl-es brunhildet használok ss316l huzalt használok 3magméret 0.47ohm ,levegőszelep nincs benne,30w használom…Most 2db antimatter 50/50 alaplével deuterium van bekeverve 10es nikotinnal.nagyon jó iz torokhatás.Családom 2 hete meglepett egy dl-es wotofo profile rdta-val.dual coillal használom.probáltam ni80 és ss316l tekeréssel is.0.17ohmos 3 maggal.60-90w hajszoltam.Ugyan azt az ízt raktam bele,szőrnyű lett.töményen olyan érzés mintha cukros vízet használnák.3-4 szívás után mintha fulladnák tömény cukortól.Segítsetek holnap jön meg a k flavour ira .Tobacco Bastards / No. 09 Bourbon
|The Reaper|pj empire poker,ezzeket hogy keverjem dl számára ha mondjuk 20ml szeretnék 6mg nikotiinal50/50 alaplével.hány % legyen az arom aránya.ha mentát,vagy mentolt mennyit szoktatok bele rakni?én 3%raktam azt hittem leég az arcom.előre is köszönöm

1 kedvelés

Szia József!
A Tobacco Bastards-ot 10%-ban ajánlja a gyártó (szerintük érlelni nem szükséges, de jót tesz neki), nincs megkülönböztetve, hogy dl vagy mtl, én csak mtl-ben fogyasztom. Nekem az egyik kedvenc aromám, 90 ml 50-50-es alapléhez (jómagam 3 mg-ost használok, de íz szempontjából tökmindegy) adom hozzá a 10 ml aromát. Ha te 20 ml-t szeretnél, akkor 18 ml alapléhez adj 2 ml aromát.

4 kedvelés

Mentát,vagy mentolt mennyit -tektől mondjuk a 20ml liquidbe ?