DL RTA Dolgok

Üdvözletem minden Vape barátnak!

A tanács kérésem a következő lenne :

Van egy valyrian 2 modom. Rendeltem rá egy Fat Rabbit V2 típusú RTA ,kazánt, .

A problémám a következő lenne :slight_smile:

Ugye a modból adódóan adott 3 akku (cserélem 3 Samsung akkuval ha szükséges, de általában Efest 3500 maH akkuk vannak benne).
Első RTA lévén 80%-ban azt mondom sikeres az építésem viszont abban a 20%-ban nemtudom, hogy miért folyhat 3-4 feltöltés után. Mikor frissen építek akkor kibírja a 3.- 4. alkalomig aztán mintha nem is lenne benne vatta egyszerűen átt folyik a tankon a liquid [(tömítések ellenőrizve) értendő a maradék 20%-ra]. Az új vatta amit elkezdtem használni az cotton threads, eddig s.w.a.g. vattát használtam viszont nekem nemadta átt a liquid ízt eléggé.
Az eddigi előtekert coilom wottofo 0.17ohm coil volt most váltottam wotofo 0.38ohm coilra (később még fontos lesz). Miután azt hiszem mindent leírtam a ,setup,-ról térjünk átt a két kérdésemre.

1., Ilyen szintű liquid folyás lehet-e attól, hogy túl esetleg ritkán ritkítottam a vatták végét?

2., A 0.17 ohm körüli tekerés 3.1 V körül szívta az akkukat (tovább is bírták sokkal), az 0.38ohm körüli 4.8 V-al terheli az akkukat (hamarabb leszívja őket, milyrn meglepő :slight_smile: ). Melyik ohm tartomány lenne az arany középút?

Ui.: Gyári mesh coil (single) 0.32ohm-on 5.17 V-re terheli az akksit :confused:

A fő kérdésem, hogy mi az amit elronthattam a tekerésnél/vattázásnál és mi az ,egészséges, ezeknek az akksiknak (efest) volt rangeben értve. Általában 90-95 w körül szívom a dolgokat, azalatt túl hideg a liquid számomra és hosszú a slukk :slight_smile:

Előre is köszönöm a segítséget és szép gőzös napot kívánok! :slight_smile:

2 kedvelés

Szia Benji!

Nincs nagy dl rutinom, de frusztrál, hogy két órája vársz válaszra, ezért megosztanám a saját tapasztalataimat, gondolataimat:

  • Az akkuk azt szeretik, ha lassan töltöd és lassan meríted őket.

  • Ha ritka a vatta megfolyhat a tank és ha sűrű ill. túltömött, nem jut el elég liquid a tekerésre és könnyen “szárazat kapsz”. A lényeg az “egyensúly”.

  • Minnél kisebb az ellenállás (Ohm) azonos teljesítmény (Watt) mellett, annál nagyobb áramok (Amper) folynak és annál kisebb a tekerésen eső feszültség (Volt).

  • P_teljesítmény(W)=U_feszültség(V) x I_áram(A) és R=U / I

  • Tehát U = R x I (R=tekerésenként kvázi állandó.)

  • Tehát álandó teljesítmény mellett, ahol az ellenállásod egyre kisebb, a tekerésen egyre kevesebb feszültség esik, egyre nagyobb áramok mellet, miközben az akkumulátor vért (is) izzad.

Ha R egyre kisebb, a ráeső feszültség is egyre kisebb és a modod tartja a teljesítményt és az ellenállásod csökkentésével egyre nagyobb áramokat ereszt a tekerésre, jobban merül az akku pack is, mind-eközben az akku próbál azonos feszültségen maradni, de ez ekkora terhelésnél már nehezen megy neki…kb (Legnagyobb feszültség üresjáratban, az az terhelés nélkül mérhető az akku-packon.)

Én nagyából egy 1x21700as modon 0,35 Ohm-on 30-40 Watton szoktam utazni a dl menyországba, de még nem rég kezdtem, barátkozom a műfajjal és lehet, hogy már öreg is vagyok a Watt-vaduláshoz.
(Ráadásul írtó sok leves is kéne hozzá.)

Kéretik dl veteránok hozzászólása a kérdéshez! (…és javítsatok ki, ha valamit benéztem!)

7 kedvelés

Szia!

  1. Igen, előfordulhat, hogy a nagyon megritkított vatta folyáshoz vezet. Azonban, ha 80%-ban működik, akkor esetleg a topcap tömítése lehet a ludas (vagy nincs eléggé meghúzva, vagy sérült/deformálódott valamelyik O gyűrű). Az ejtőtartályos tankoknál előfordul ezen felső tömítések miatti megfolyás.

  2. Huhh, ez igen összetett kérdés, de megpróbálom leegyszerűsíteni. A modban levő chip megnézi, hogy hány wattra állítottad be a készüléket és mekkora a tekerés ellenállása, majd ebből a két adatból kiszámolja, hogy mekkora feszültséget kell a tekerésre adni az általad beállított teljesítmény eléréséhez. Remélem kitűnik, hogy a kulcsszó az általad beállított teljesítmény (így végeredményben a voltokkal nem kell foglalkozni).

Az általad felsorolt értékekből látszik, hogy a 0,17 ohmos tekerést kb. 56 watton, a 0,38 ohmos tekerést 60 watton (persze, hogy jobban meríti az akksikat), a 0,32 ohmos mesht 83 watton (na ez már igazán gyorsabban meríti az akkumulátorokat) használtad. Ökölszabály: minél nagyobb a felhasznált teljesítmény, annál hamarabb merül(-nek) az akkumulátor(-ok).

Hogy mi a középút? Na ezt nem lehet tételesen megmondani. Már csak azért sem, mert az ohm érték csak egy mértékegység fajta. Tekeréseknél a felhasznált fémtömeg határozza meg a szükséges teljesítmény mértékét (claptonnál például minél vastagabbak az elkészítéshez felhasznált huzalok, illetve 2 vagy 3 főszálat (core) alkalmaznak, annál nagyobb teljesítmény (watt) szükséges a megfelelő kihajtáshoz, viszont annál több gőzt termelnek).

Mindez nem változtat az alapigazságon: minél nagyobb és dúsabb gőzöket szeret valaki, annál több teljesítményt és likvidet fogyaszt. A gőzigény pedig erősen szubjektív dolog. Nagy általánosságban talán az elmondható, hogy a wotofo 0,6-0,5 ohmos claptonjai viszonylag elfogadható teljesítményen elfogadható gőzöket produkálnak.

További szép napot, kellemes gőzölést!

5 kedvelés

Köszönöm a segítséget! Igazán kielégítő és mély válaszok :slight_smile: Még annyi lenne a kérdésem, hogy egy(vagy több) 4.2 V akksit, ha mod szerint 5 V-n hajtok akkor az mrnnyire tudja megnyirbálni az akku élettartamát rövid esetleg hosszú távon (ha persze van ennek így értelme)? Bicsi ha hülyeséget kérdezek nemrég kezdtem csak beleásni magam az elektromos részébe a vapelésnek mélyebben :smiley:

3 kedvelés

A szabályozós (VW) modoknál nincsen jelentősége annak, hogy hány voltot nyom a tekerésre. A chip mintegy leválasztja az akkut a kimenetről. A kimeneten a chip szabályozza a feszültséget. A bemeneten azonban mindig az akku(-k) tényleges kapocsfeszültsége van (a 18650-eknél 3,7 V kapocsfeszültséggel érdemes kalkulálni, 2 akkusnál rendszerint 7,4V, stb.)

Ami terheli az akkut, az a tényleges teljesítményhez szükséges áramerősség (amper). A mesh példánál maradva: 0,32 ohmos meshen a kiadott 5,17 volt feszültség megközelítőleg 16 ampert hajt át, ez kb 83 wattot jelent. Az akkuknak ezt a teljesítményt kell biztosítani a chip számára (+ az áramköri veszteség), 1 akku esetén ez viszont 22 amper lesz, 2 akku esetén 11 amper terhelést jelent. Egy jó közepes minőségű akkupáros (legalább 20 amper terhelhetőségű) ezt a teljesítményt lazán leadja.

Tehát összefoglalva a kérdésedre a rövid válasz: nem, a kimeneti feszültség mértéke nem terheli az akkumulátort. A kimeneti teljesítmény terheli a batteriákat, minél nagyobb a leadott teljesítmény, annál nagyobb az akku(-k) terhelése, annál hamarabb merül le és öregszik el.

További szép napot, kellemes gőzölést!

3 kedvelés

Köszönöm szépen! Viszont kívánom neked is.

3 kedvelés

Hali…
Liquid feltöltésnél mindig zárd el a levegőzést. Másképp folyhat.
Ami a vattát illeti, közepes legyen (ne legyen se túl laza, és se túl szoros) amikor húzod át a vattát a tekerésen, csak egy picit szoruljon benne. Ezt idővel ki kell tapasztalni. Az is fontos, milyen arányú liquidet használsz. Dl-re minimum 70vg /30 pg kellene. Nekem siegfried rta van, lost vape grus modon. 0.38 ohm-os vandy vape tekerés van benne, 3*28+38 GA. Ezt 35 watton hajtom…

4 kedvelés

Minden szava igaz,kiegészíteném annyival hogy a chamber gumigyűrűjét nézd meg nekem amiatt folyt a dagadt nyulam.

3 kedvelés

Mindenképp cseréllem következő építésnél köszönöm :slight_smile: