Milyen kazán - milyen huzal hány ohm - hány Watt? Esetleg táblázat van valahol?

Sziasztok. Kb fél éve próbálkozom a vapeléssel. Először a fiam adott egy CE4-est, ha csak az létezne, már nem gőzölnék, csak dohányoznék újra. Annak ellenére, hogy ezeket ma már egyes webshopok ingyen osztják azoknak, akik már eleget vásároltak náluk. Azután megjött Kínából amit várt, de nem bírta ki addig, vett valami nagyon drágát trafikban, ezt meg átpasszolta nekem. Egy Polar Night mod valami DL kazánnal, amitől kezdőként idegenkedtem, ezért rendeltünk helyette egy Siren2 felújíthatós MTL tankot. Ezen kívül van egy új szerzeményem, valakitől kaptam egy Innokin Zenith cserélhetős porlasztós szettet. A gyári porlasztós készletnél viszonylag egyértelműnek tűnik a dolog ugyanis a porlasztókra rá van írva. Na annál sem vettem az első pllanatban mindjárt figyelembe, hogy amit mellé adtak tartalékba, az másmilyen, mint ami benne van, így sikeresen megégettem már az első napokban. 1: Eleve több Watton járattam a megengedettnél. 2: Éjszaka a sötétben nem vettem észre, hogy elfogyott a liquid. 3. Amikor a készülkben akkut cseréltem, véletlen elálítódott a teljesítmény 33 Wattra. Viszont a régi tankomat sikerült úgy vattázni, hogy se nem ereszt, se nem folyik, először a történelemben. 0,91 ohmra sikeredett szimpla tekeréssel. A Siren2 tankot egyébként 0,5 ohm körüli dupla sodrattal küldték, ami arra jó, hogy hamarabb merülön az akku, és előbb elégjen benne a vatta. Elegem van a hirtelen megjelenő égett ízből, és a szénné égetett vattákból, nincsen valahol részletes útmutató tank tipusa, huzal anyaga, vastagsága, tekercs átmérő, stb. és hány Wattal szabad terhelni MTL illetve DL kazánok esetén?

12 kedvelés

Ilyen útmutatót nem fogsz találni.

Egy felújítható kazánnál általában a levegőzéshez készítjük a tekerést. 1 menettel legyen szélesebb, mint a levegőlyuk(ak) mérete. A tekerés megfelelő watt tartományát úgy tudod a legjobban tesztelni, hogy elindulsz egy adott ponttól, és úgy lépkedsz felfele 3-5 wattonként. Amikor úgy érzed finom, megállsz. Persze nem mellesleg ott az ohm törvény, ami sokat segíthet.

Csak akkor tudod hamar szétégetni a vattát; megfolyatni a tankot; szárazat kapni, ha valamit nem jól csinálsz. Kezdőként én se tudtam ránézésre megtekerni a tankjaimat, videót néztem róla. Most már, hogy túlvagyok 40-50 tankon magabiztosan esek neki bárminek. A legtöbbször csak akkor tudnak segíteni a tapasztaltabbak, ha megmondod pontosan melyik termékkel van probléma, képet csatolsz az alap adatokról.

14 kedvelés

A tekeréshez nem kérek segítséget, mert elég sokat kísérleteztem, elég sok zsákutcával, de a mostanit sikeresnek érzem. Arra lettem volne kíváncsi, milyen tekerésnél hány Wattot nem érdemes, nem lehet büntetlenül túllépni? Viszont most találtam ezt: https://vaperina.com/diy/tekerde/index.html És ha a végén a kiszámításra kattintok bejön az ajánlott beállítás 4,2V -11,76 W erre voltam kíváncsi. Bár az ajánlott az egyben maximum is, vagy mennyi a maximum, ha ez egy átlagos használati érték?

18 kedvelés

Szia. A nagy öregek nekem annó azt mondták, hogy ha jelzi a mod a voltot, akkor az legyen 4.2-n és annak jónak kell lennie. Nekem ez nem vált be. De talán Neked segít. Illetve a tekerde sokat segít. Én viszont tartom azt a mai napig amit Kebicsa is írt, a tank levegőzéséhez igazítom a tekerést. És az pedig tankfüggő. :slight_smile:

16 kedvelés

Apropó levegőzés. De az már egy másik téma. Kaptam valakitől egy cserélhető porlasztós komplett készüléket, annak valahogy egész más gőze van. Egy patront sikeresen szétégettem, ezért azt szétszedtem, újratekercseltem, vattáztam, s a következőkre jöttem rá: A porlasztósban a levegő egyedül a forró tekercs közepén tud áthaladni, melegebb, töményebb, viszont érzésre szárazabb gőzt adva. A felújítósnál a beszívott sok hideg levegő körbejárja a kazánt, csak egy része érintkezik a tekerccsel, majd a kiáramló hideg és meleg egymással keveredve már egy félig kicsapódott gőzt ad, ami ízre lehet ugyanolyan, de érzetre inkább hasonlít a leveses fazék gőzéhez, mint a dohányfüsthöz. Viszont az ezer forintos porlasztó csak akkor éri meg, ha legalább 1 hónapig kitartana. Felújítása lehetséges, de nem olyan egyszerű, mivel ez nem arra készült, van benne macera, a vatta helyett is ki tudja milyen folyadék vezető anyag volt, kár hogy mind kikapartam, ha ezt gyengén vattázom, sokkal könnyebben megfolyik, már egy erősebb szívástól is ömlik belőle a liquid. Ezért biztosan fogok hozzá rendelni még gyári porlasztót, csak hogy fogom győzni anyagilag?

8 kedvelés

Nekem valahogy úgy nézett ki a tekerés dolog hogy a Mester videoit sokszor nézve , elsőre sikeres volt nagyjából 60 % os performance tényezővel , aztán ahogy fentebb írták , levegőzeshez meretezunk , ezért van hogy nekem 11 mm széles egy tekerés egy dl RDA ban (ijoy combo) aztán ebből ugye kettő van , és iszonyatosan nagy felhőt képes produkálni relatíve alacsony teljesítményen relatíve vékony huzallal , én azt javaslom hogy SS 316l huzal és TC , az elegendő védelmet nyújt dryhit ellen persze ha nincs bekapcsolva elofutes , nekem most a berserker 1.5 öm olyan hogy SS palástja van és így használom , a vatta (átlátszó levessel) már 3 hete húzza és még mindig finom , nem túl kokszos a tekerés , másik , teljesítmény meg olyan hogy nagyon tág fogalom , én használom a DL tekerésem 110-120 watton , de ez az ijoy nagyon levegős és a tekerés is széles , tehát neki van hol parologtatni , MTL cuccaim pedig 10-15 watt között vannak használva .
Nagyjából azt tudnám mondani hogy egy pl 7-10 menetes 0.25 mm átmérőjű huzallal tekert 2 mm átmérőjű tekercs jól vattazva optimálisan 12-14 watt körül működik jól 1-1.5 mm levegő furattal , de nem csak az számít kívül milyen az átmérő a levegő furatnak hanem az is hogy belül a tekerés mekkora átmérőn kapja , ha a kettő ugyanolyan méret pl 1.5 mm akkor finom lágy gőze lesz , ha a kinti ugyanúgy 1.5 mm de a kazanban 3 mm mondjuk , akkor kicsit fojtogatosabb lesz a gőz , nem lesz annyira ízes sem (saját tapasztalat) .
DL teljesítmény meg … Hát na , nálam a tekerések 30 wattol már jól képzik a gőzt , de általában 100-120 watt környékén használom 100 % vg mellett .

8 kedvelés

@Mefeca!

íme pár táblázat, lehet segít… A mentettet nem találom, sajna…

https://www.google.com/search?q=vape+watt+table&client=firefox-b-d&channel=crow2&sxsrf=ALeKk03UL_xOaWHiz-0mQ82Q2kV3kkquYw:1589627964731&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=NZWqBAEwRzXYlM%253A%252CjHFnyPCuEnIIZM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kSAwCT5AW2xYx92CePPjNj4l7-pZw&sa=X&ved=2ahUKEwjRoqbRobjpAhV8A2MBHThjAVoQ9QEwAXoECAoQFw#imgrc=NZWqBAEwRzXYlM:

8 kedvelés

Szia! Olvasom, hogy Berserker 1,5 tankod (is). Én MTL-t használok, most szeretnék új tankot venni ezt a tank könnyen megfolyik? Illetve ezt, vagy Brhunhildét vegyek? Melyiket könnyebb tekerni? Köszi

2 kedvelés

Hali ! Az én berserker v1.5 em klón kazán XD így csak erről tudok vélemény , nem könnyű folyatni , mondjuk én a 2-3.ik levegő furattal használom és nem zárom el a levegőt töltés közben aztán egy percig biztosan töltöm és nem folyik meg , berakom a táska oldal zsebbe hurcolom , fekszik kel , nem folyik . Brunhilde annyiból tetszik hogy drót sodrat viszi a levest mint régi Genesis kazanoknal így azt is sztem nehéz megfolyatni , de sztem az RDTA minden esetre jó ötletnek tartom mindkét kazánt .

2 kedvelés

Nagyon köszönöm a válaszodat, ezzel is segítettél.

4 kedvelés

Szia! Szerintem ez a vaperek bibliája. A nyelv, jobbra lenn, magyarra is állítható. Megadod a huzal fajtát, a vastagságot, a tervezett ellenállást, a mag méretet és kiszámítja, hány tekerést kell csinálni. Ezen kívül, vannak egyébb okos funkciói is.

2 kedvelés

Ebben én is egyetértek! Tekertem egy jót, ami bevált. Ezen felbuzdúlva sorozat “gyártásba” kezdtem és szépen beépítettem az összes tankomba. Aztán jöttek a meglepetések… :grin:

5 kedvelés

A coil masternek vannak rebulid kitjei, 3eFt posaköltséggel kb és 10 porlasztó felújítására való cucc van benne:
https://www.coil-master.net/product

5 kedvelés