Aromamizer v3 problema (megint vagy meg mindig)

Sziasztok!

Ismet itt vagyok ezzel az aromamizer v3 advanced tankkal. Most egy honapig hasznaltam a legutolso mesh epitesemet, de ma megjott amit rendeltem, es pont elfogyott a liquidem, nahh akkor uj cuccokkal ujraepit. Ss mesh lap+ a titanium vatta es egy uj iz. Osszerak, tokeletes iz minden jo. Aztan dryhit. Nahh kiraly, szetszed uj vatta ritkit jobban, megint jo, de nemsokara megint dryhit es folyik. Nahh akkor vattagat neki, de megint folyik aztan dryhit. 4. Tekeres, folyik es dryhit.
Aztan rajottem miert van dryhit. Dryhit utan a topcapet leveszem a tetejerol mintha fel akarnam tolteni, es szisszen egyet, ugymond levegot kap es rogton feljon 2-3 levegobuborek a lefolyo nyilasbol es megint tokeletes. Viszont amikor visszarakom a tetot mar folyik is kifele a lotyi oldalt, olyan mintha a teto felrakasa kinyomna a lotyi lent.
Ma elmostam a kazant szetszedve, nem ez okozott neki gondot? Olyan mintha legmentesen zarna a teto es nem tud lefolyni a lotyi alulra, hogy a vatta felszivja. Akinek aromamizere van nem talalkozott ilyen problemaval???
Most legszivesebben foldhoz vagnam mert mar unom ezt a mesh b.szakodast, hogy amiota megvan, tavaly november kb, azota 1* sikerult megepitenem jol, es inkab a single vagy dual decket hasznaltam.
Nincs ezeken valahol valami kis lukacska hogy ne legyen vakum benne?

1 kedvelés

Nahh kozben ugy nez ki lehet megvan a hiba. Szetszedtem megint ripityara a tankot, megneztem higy valahol atfolyhat e a liquid a kazanterbe, de semmi, zar minden rendesen. Aztan gondoltam megnezem a topcapet, van e szellozo rajta es nincs e eldugulva. Kivettem a tomitest, mert elegge rojtosnak tunt. Kivettem es kirugta magat es szep lett, de piszkalt, hogy miert volt ilyen, elovettem a tartalek tomiteseket es volt ilyen is benne, melleraktam semmi, viszont a meret fura volt, egymasra raktam es korbe 1mm-el nagyobb volt a regi, azaz atmeroben 2mm elteres volt. Gondolom ez osszenyomva vastagabb lett, ezert lehetett nehezebben rarakni a topcapet es gondolom ezert megszunt a termeszetes res vagy hezag ami levegot engedett be. Kicserelve ujraepitve eddig joooo :slight_smile:

Holnap tesztelem hosszabb tavon is.

De igy lennenek ujabb kerdeseim. Mitol tagulhatott igy ki az a tomites??? A viztol, vagy a hotol amikor dualba volt epitve es 90watton toltam, mert akkor forro volt a kazan :slight_smile: Vagy csak ennyit birt, amit remelem nem igy van, mert akkor 2-3 havonta cserelhetem :frowning: Ilyen tomitest vajon lehet e venni valahol, ha nem akkor mi tortenik ha nem lesz benne? Szerintem max kifolyik fent ha oldalra borul, ami ugye soha nem volt meg es nem is lesz :slight_smile:

1 kedvelés

Nem vagyok dl-es,de ha egy tankból kihagysz egy tömítést,változtatsz a vákuumon,ott a közlekedő edények törvénye meg fog borulni .Az folyni fog mindenhol,ha forgatod,ha nem :slightly_smiling_face:

2 kedvelés

Szia! Nagyszerűen választottál, a SC +V3 egy precíz, remek tank. Ha kiismered, akkor hatalmas vape-élményekben lesz részed. Nálam napi használatban van, a saját tapasztalataimat írom le.

A topcap-ben levő tömítésnek légmentesen, teljesen zárnia kell. Ott gyárilag nincs levegőzés. Rendeltetésszerű használat esetén a tank az oldalsó levegőzésen, illetve a kéményen keresztül “buborékol”, úgy, mint minden ejtőtartályos RTA. Tehát a tömítésnek egyenletesnek, sérülésmentesnek kell lennie, ott nem áramolhat levegő. Ha ott levegőt kap, akkor a likvid súlya miatt folyamatosan szivárog, áramlik és a kazántérben először szörcsög, utána rosszabb esetben folyhat is.

Ha már rááll a kezed, a mesh-t egyszerűbb megépíteni, mint a coilos setupot. Amire érdemes odafigyelni. A SC mesh nagy méretű és ennek megfelelően a hozzáadott vatta is. Ha más fajta mesh lapot használsz, számolni kell azzal, hogy az rövidebb, kisebb lesz a szükséges vatta vatta átmérője.

És igen igazad van, előfordult velem is, hogy szüttyögött, ugyanakkor dryhit (égett ízt adott). Ez a vattázás miatt volt. Akkor fordult elő, ha a mesh alatt nagyon sűrű, tömör a vatta, azonban a lébeömlőnél túl van ritkítva. A léáramlás túlzott a mesh-ig, de mivel ott már nagyon tömör, a vatta nem tudja a mesh alá is bevinni a folyadékot. A megoldás lazább vattázás a mesh alatt és kicsit több vatta a lébeömlőhöz. Teljes mesh lappal már 25 wattnál ontania kell a gőzt, bár sokak szerint 30 wattól felfele érdemes használni. A mesh nagyon fogyasztja a likvidet, ezért is fontos, hogy a háló alatt ne legyes túl tömör, biztosítsa a folyamatos léellátást. Lánc-slukkoló vagyok, ezt is jól tűri. Tapasztalatom szerint a nagyon nagy teljesítmény (pl 50W+) esetén is könnyen előfordulhat, hogy a mesh alatt kiapad a likvid. Arra azért vigyázni kell, hogy túl laza se legyen a mesh alatt a vatta, mert ha nem érintkezik rendesen a mesh-el, akkor sem jól működik.

A rutinszerű építésem:

  1. szétszed, elmos, eltöröl,
  2. mesh rögzítése, izzítás,
  3. vatta behúzása (ne legyen olyan szoros, hogy deformálja a mesh-t),
  4. a vatta végeit a deck aljánál elvágom, majd sliccelem alulról a lébeömlő széléig, ezután ellapítom és a jobb és baloldalánál megteszem ugyan ezt (“kihegyezem”).
  5. a vatta végeit beillesztem a lébeömlőme, amit így szárazon ki kell töltenie, de nem szorulhat (a “hegyezés” miatt).
  6. beáztatás likviddel (fontos, hogy a mesh alatt levő vatta is átázzon, ez lassabban megy, mivel ott kicsit szorul).
  7. beépítés a tankba.
  8. a tankor a lébeáramlást elzárom, feltöltöm, topcap-et rögzítem.
  9. a lébeáramlást kinyitom, ekkor “buborékolnia” kell, majd a levegőzést beállítom és hidegen megszívom. Ha nem szürcsög, akkor OK.
  10. tüzelek és átadom magam az élvezeteknek.

Itt-ott talán zavaros, vagy bonyolultnak tűnik a folyamat. Ismét kihangsúlyozom, ha egyszer jól sikerül, utána pillanatok alatt meg lehet építeni, akár csukott szemmel (na jó, ez túlzás), mert rááll az ember keze.

Ne add fel, ez a tank tökéleset konstrukció, csodákra képes. Ha gondolod a következő építésről képeket is készítek és feltöltöm, ha valami még nem egyértelmű.

További szép napot, kellemes gőzölést!

6 kedvelés

Osztom a Kabak véleményét bár nekem egy Ragnar van de volt a kezembe v3 is ők tudják mint kell lerakni az asztalra (Steam Crave )

4 kedvelés

Huhh, ez jo iras volt, koszi. A tegnap esti epitesem jo lett, nem szivarog, de azert csak kimentem ejfelkor meg pofekelni kicsit es majdnem megint dryhit lett. Szivom szivom es mar picit olyan izt ereztem mint a dryhit, ekkor levettem a topcapet es bugyborekolt vagy 2-ot. Valami van, nem akar lemenni a lotyi es nem akar feljonni a levegobubore, csak ha a top capet leveszem. Ma lehet kicserelek minden tomitest. Hatha ez a vaja, de 3 honap alatt tonkremenne?

2 kedvelés

Szerintem nem ment tönkre és jó darabig nem is fog. Véleményem szerint továbbra is a vattázással kell/lehet kísérletezni.

1 kedvelés

Meg nem csereltem semmit tomitest, csak a top capet, de most mintha kezdene mukodni. Reggel azt talaltam ki, hogy 4-5 szivas utan megrazom, vagy a szipkanal erosen belefujok :slight_smile: es igy mukodik most, de lehet meg mindig sok a vatta a le ellato bejarataban es nem tud levegot visszaszivni a sok vattatol. Viszont nem folyik. Nahh majd nezek valamit. Viszont ilyen top cap tomitest sehol nem lehet talalni.

1 kedvelés

Azert majd ha legkozelebb epited a mesht, jo par kepet csinalnal es elkuldened? Meg a slicceles alatt mit ertesz? Az a baj, hogy nem tudom milyen vastag ez a titanium fiber cotton elite vatta.

1 kedvelés