Coil szavatosság

Szia. Korábban írtam már én ilyet használok a tainfunban: https://theliquidcity.com/superfine-mtl-fused-clapton-coil-10db
Nem tudom, hogy esetleg próbáltad-e azóta. Nekem semmi problémám vele.
Esetleg még @Zolika ilyet ajánlott még hozzá:

4 kedvelés

Pontosan ezzel a vandy vape-el akarom kipróbálni. :grin: Sokkal jobb mint a sima szál huzal?

3 kedvelés

Sima szálhuzallal még nem próbáltam​:sweat_smile:

3 kedvelés

Akkor nincs viszonyítási alap. :grin: Nem baj majd megtapasztalom. :grin:

2 kedvelés

Nekem is ez a kedvencem, nemcsak Zolikának, ami a képen van.

  1. Nem kell egy- kétnaponta cserélni, sem égetni, csak 1 hét után lesz láthatóan kokszos.
  2. Gyönyörű szép ezüstfehér színét megtartja akárhány égetés, drótkefézés után.
    Sajnos ebből az anyagból még nem vásároltam szálhuzalt. Valószínűleg az is jó lehet.
    Nem “kér” több Wattot a clapton, mint sokan írják. Annyit kér, amennyit adsz neki. Én minden huzalt 9,5 - 11,5 Watt között hajtok. Viszont nagyon allergiás vagyok az égett ízre, és a kokszolásra.
    A fused clapton már nagyon okádja a gőzt, és issza a levest. Annál kicsit több önfegyelem kellene (kevesebbet szívni), mert láncslukkolásnál kissé forralja a kazánt. Hosszabb driptippel azért még nem olyan elviselhetetlenül forró a gőze. Az egyszerű clapton azért nem olyan sokkal másabb, mint a szálhuzal. De lehet, hogy csak a Nikrómot szeretem benne. Nem tudom, ki kellene próbálni egyszer a Nikróm szálhuzalt, hogy képben legyek, vagy a kanthal, és az SS claptont. Mert ezek az anyagok annyira nagyon másak, hogy az, hogy clapton, vagy sem, az már másodlagos. Viszont claptonom csak Nikrómból volt, és van. Egyelőre.
4 kedvelés

Nekem csakis a sima szálhuzal jön be. Abból is a 28ga.(esetekben 29ga) jelenleg 4 kazánom van (ares2, brünci, bersi, es a dvarw) ezeket mindig ilyen huzallal építem meg (nagyjából 1 ohm körülire) utolsó esetben a brünci és a dvarw került Boncasztalra, őket 1.4 körülre tekertem. 10-12 watton pirítom nekik. Amikor 2 hónapja, visszamentem uniozni, elvitte magammal 18 méter huzalt. (arra a 3 hét melóra), elfogyott belőle 30 cm(:joy::joy::joy:)…
Most van clapton huzalom is… SS316L 30ga + 38ga. De nem nagyon vagyok oda érte…

3 kedvelés

De milyen anyagból? Lehet, hogy legközelebb rendelek olyat is, mert nekem az SS316 nem jött be.

3 kedvelés

Kanthal A1, Ni80, és SS316L. Nekem ez a 3 fajta van. Ebből is a kanthal A1 csak por fogó a polcon…

3 kedvelés

Én sima Kanthal A1 szálhuzalt használok szinte kizárólag.Megmondom őszintén,én nem igazán érzek különbséget az íz visszaadásban,legyen az SS,Ni80 vagy Kanthal.Kis kazánterű tankokat használok,szűk MTL-ben.Ezeknél előny számomra,hogy 4-5 karika elég Kanthalból az 1-1,2 ohm körüli tekerésekhez.

9 kedvelés