Coil szavatosság

Nekem is ez a kedvencem, nemcsak Zolikának, ami a képen van.

  1. Nem kell egy- kétnaponta cserélni, sem égetni, csak 1 hét után lesz láthatóan kokszos.
  2. Gyönyörű szép ezüstfehér színét megtartja akárhány égetés, drótkefézés után.
    Sajnos ebből az anyagból még nem vásároltam szálhuzalt. Valószínűleg az is jó lehet.
    Nem “kér” több Wattot a clapton, mint sokan írják. Annyit kér, amennyit adsz neki. Én minden huzalt 9,5 - 11,5 Watt között hajtok. Viszont nagyon allergiás vagyok az égett ízre, és a kokszolásra.
    A fused clapton már nagyon okádja a gőzt, és issza a levest. Annál kicsit több önfegyelem kellene (kevesebbet szívni), mert láncslukkolásnál kissé forralja a kazánt. Hosszabb driptippel azért még nem olyan elviselhetetlenül forró a gőze. Az egyszerű clapton azért nem olyan sokkal másabb, mint a szálhuzal. De lehet, hogy csak a Nikrómot szeretem benne. Nem tudom, ki kellene próbálni egyszer a Nikróm szálhuzalt, hogy képben legyek, vagy a kanthal, és az SS claptont. Mert ezek az anyagok annyira nagyon másak, hogy az, hogy clapton, vagy sem, az már másodlagos. Viszont claptonom csak Nikrómból volt, és van. Egyelőre.
4 kedvelés