Coil leég hotspotozásnál

Sziasztok, gyors kérdés!
Rda úrjaépítésénel, amikor tekerést is cserélek, akkor a hotspotok leégetésénél sajnos előfordul, hogy elégetem a tekerést. Az első két tekerés, amivel megtanultam az építést, jóval vastagabb volt (amiről sajnos nem tudok adatokat, azóta is keresem az awg/ga értékét :confused:). A mostani tekeréseim (egy “csomag” kész, és huzal amiből én tekerek) hiába double core, mégis jóval vékonyabb, és hiába csinálom óvatosan, elég. Kérdésem, hogy kilehet-e hagyni a hotspotozást, vagy valami tanács hozzá?

Illetve keresem a régi coiljaimat. Geekvape márka, dual core, és a belső kettő szál nem összecsavart (tehát asszem parralel(?)). És lapos, és elég vastag.

3 kedvelés

Milyen ellenállást ír a tekerésedre a mod illetve hány watton égeted le a “piszkot”?

6 kedvelés

Megelőztél! :grinning: Pont ezt akartam kérdezni én is. Szerintem túl nagy teljesítményen égeti le a tekercset.

6 kedvelés

Ha nem fújod égetés közben, akkor jelentősen vissza kell venni a teljesítményt, elég ha a tekerés narancssárgán izzik - különben elég :slightly_smiling_face: ilyenkor nincs liquid, ami hűtse, amíg párolog.
Plusz a hirtelen felizzástól némelyik mod elektronika “megbolondul” kicsit, nem tudja lekövetni olyan gyorsan a karakterisztikát.
(MTL módban, ha 15-22 Watt közt szívom, akkor az üres tekerést 8-14 Watt közt izzítom, amit “szemre” megkíván, illetve én szoktam ráfújni is).
A túlizzítás egyéb anyagszerkezeti változást is okoz, ami nem kívánatos.

11 kedvelés

Szervusztok !

Zoli76-al maximálisan egyetértek, magam is így csinálom. Viszont van aki vízzel dobatja le a kokszot, felizzít vízbe márt és kész, az is egy megoldás. :slightly_smiling_face:

9 kedvelés

Én is így, 12-13W-on végzem a műveletet…annyi infó pluszban, hogy érdemes olyan helyen végezni ahol a fújáskor elrepülő parázs nem okozhat kárt.

5 kedvelés

Mivel én mtl-ben tolom, igy nagyjából 1 ohm körüli értékkel dolgozom. Ezt 13-17 watton hajtom. Ízzitáskor ennek többet mint 8-9 wattot nem adok. Ha viszont szűk dl, vagy dl-ben tolod, akkor több kell majd neki, mivel alacsonyabb az ellenállás.
Pl:
Szűk dl (rdl) 20-35 watt= 15-18 watt Ízzitáskor.
Dl ha pl 50-60 watton hajtod, (mert ez a dl leg optimálisabb értéke) annak elegendő a 25-30 watt Ízzitáskor… remélem segített valamit…

Apró Ízzitásokat adj neki, ne engedd túl hevülni a tekerést…

10 kedvelés

Általában 0.7 ohm az ellenállás, és olyan 25 watt körül hajtom. Sajnos ezt nem tudtam, hogy ennél kevesebbel kell leégetni. Mindig tanul valamit az ember. Köszönöm a segítségeteket, délután újraépítem!

8 kedvelés

Itt? Mindig! :grin:

7 kedvelés

Megépítettem. Leégettem, először 10 watton próbáltam, nem volt elég, 15 watton sikerült, minden jó volt. Használtam, aztán feljebb állítottam 3 wattal, egyből leégett. (Eddig is 28 watton használtam.) Már lassan 2 hónapja rda-zok, sosem volt ilyen, hogy egymás után 3. kell újraépíteni 2 napon bellül. Még ez a vékony huzal is kibírt minimum egy hetet, erre most ez van. :exploding_head:

7 kedvelés

Milyen modon szeretnéd használni?

2 kedvelés

ez függ a levestől is én max1szer húzom újra a tekerést de inkább cserélem a huzalt is.Szerintem te nagyon szét égeted…

6 kedvelés

Vagy pici az esélye, de esetleg egyenetlen vagy sérült a huzal. Akkor az elvékonyodott résznél könnyebben elpattan.

4 kedvelés

Geekvape aegis mini

1 kedvelés

Nemtudom mi van, eddig sosem jártam így. Remélem nem a modnak van valami baja és attól.

1 kedvelés

Azért kérdeztem mert lehet több teljesítményt küld rá a modod.

3 kedvelés

Az meg akkor is előfordulhat, ha a coil lefogatás, ezáltal az ellenállás nem stabil. (Többnyire ilyenkor megnő, megugrik akár pillanatokra).
A mod persze odaperkál hogy legyen meg az Ohm törvény :slightly_smiling_face:

5 kedvelés

Egyszer előfordult, hogy ugrált az ellenállás. Laza volt az egyik lefogató csavar, de nem lett semmi baj. Azóta fokozottan odafigyelek erre.

2 kedvelés

Szerintem most egy kicsit hagyom az rda-t, a napokban tanulmányozgatom még a coil építést, aztán visszatérek rá a hétvégén.

2 kedvelés

Visszatérve, a magátmérő és a coil tekeréseinek száma pontosan mit is befolyásol? (Tudástéren van róla cikk? Nem találtam.)

3 kedvelés