Coil leég hotspotozásnál

Gondolom az ellenállási értékeket. :saluting_face:

4 kedvelés

Minden a tökéletes íz keresés felé visz.

10 kedvelés

Kísérletezni kell, hogy Neked hányás magon hány menet jön be. Hogy mi lesz majd az a 2-3 build amit állandósítasz a tankjaidban. Nekem 2es magon 5 menet, levegősebb tankban 2.5ös magon 6 menet ami bevállt. De persze mire ez meglett rengeteg huzalt és buildot kipróbáltam. Nincs róla cikk, mert ez már annyira szubjektív és sok benne a változó, hogy sajnos nem igazán lehet alapokat fektetni rá. Ámbár adtál egy ötletet… :thinking::smirk:

8 kedvelés

Ha már írsz a tc-ről is kéne egy kis frissítés…nife és mí nem való tc-re…csak 5let​:slightly_smiling_face: Várom az írásod…

8 kedvelés

Rendben. Igyekezni fogok. :slightly_smiling_face:

8 kedvelés

ahhoz, hogy tesztelhesse az általad jónak tartott coil-okat az azokhoz használt huzal paramétereit is tudnia kéne…

1 kedvelés

RDA-ban a Demon Killer 8-as kerekdobozossal (előre tekert coil-ok) próbálkoznék először. Szépen látszik melyik milyen tekerés, + az Ohm is nagyjából stimmel a rajta lévő felíratokhoz.


Tudom nem ez volt a kérdés, de az első lépéseknek jó ez.

6 kedvelés

Igazad van, lemaradt. :slightly_smiling_face: Sima szálhuzal, 30ga, azaz 0.3mm vastag.

3 kedvelés

Nem kell satuba fogni, és igy rá húzni, de legyen rendesen leszorítva.:grin::grin::grin:

1 kedvelés

Nos, ez nekem is újdonság lesz még… 30ga sima szálhuzalt még sosem próbáltam, mert nekem a 28ga jött be, és nem is variáltam többé más vastagságú huzallal. De azt hiszem teszek egy próbát én is a vékonyabb huzalokkal. Lenne is ezúttal egy kérdésem nekem is.
Miben különbözik a vékonyabb huzal mint a vasagabb, mind amellett hogy könnyebben ízzik? Ízben is lehet jobb?:blush:
…annyira nem vagyok tudatlan ilyen téren, de mindig tanulunk valamit…:grin::grin::smiling_face_with_three_hearts:

2 kedvelés

A huzal vastagsága meghatározza az ellenállás mértékét. Minél vékonyabb egy huzal annál nagyobb a fizikai ellenállása is. Így a vékonyabb nem gyorsabban izzik, hanem lassabban. :slightly_smiling_face: Én sem igazán variáltam ezen, de régebben 0.32mm-es huzalt is használtam, amivel bizonyos tankokban gyakori volt a dry hit, mivel kissebb volt az ellenállása (fizikailag is és mindenhogyan), ekkor váltottam vékonyabbra. A 0.3-as épp tökéletes. De, ha kotorásznék a dobozomban találnék 0.28mm-est is szerintem, azt még anno az Expro V4-hez vettem, mert annyira szűk, hogy csak vékonyabb huzallal, 1.5 ohm körül nem volt dry hit. Ízben nem tudom, hogy jó lenne e Neked, az a tanktól is függ, hogy mit bír, vagy mit szeret. Javaslom tégy egy próbát és meglátod. :slightly_smiling_face:

6 kedvelés

Ugyanazzal a teljesítménnyel megkínálva gyorsabban. Ha semmi mást nem változtatsz, csak a huzal vastagságában van változás, egy vékonyabb huzalból készült tekerés gyorsabban fog melegedni, mint a vastagabb. Cserébe a kontakt felület viszont csökken.
@Robertino_daf egyéni ízlés kérdése ez is, én pl. a 29ga huzalokra esküszöm, vékony, de még kezelhető, ez vált be a legjobban. De én vakegér is vagyok :rofl:
Próbáld ki, amit szimpatikusnak találsz​:grin:

7 kedvelés

Igazad van, csak én már képzeletben lejjebb vettem a wattot :sweat_smile:

6 kedvelés

Minden kis apró változás a rendszerben hoz valami újat a végeredményben. Én a gyorsan felfutó tekeréseket részesítem előnyben, minél kisebb belerakott fémtömeg mellett; emiatt pl. inkább microcoil, nem hézagos tekerés. Elvileg ezzel van kis ízvesztés a hézagossal szemben, de a gyakorlatban (mivel inkább a szűkebb oldalon mlt-ezek) előfordul, hogy az adott aroma jobban tolerálja a coil gyors melegedését/hűlését, mint egy vastagabb, akár hézagos tekerés mellett a plusz fellépő melegedést és az emiatt előforduló ízvesztést. És itt most már tényleg olyan apróságokról beszélünk, ami egységsugarú felhasználónak lehet, hogy fel se tűnik​:sweat_smile:

7 kedvelés

Én például be tudom úgy lőni a tankjaimat,hogy beszíváskor szinte semmit nem érzek.Sem hőmérsékletet,sem ízt.
Nyilván ehhez kell a modon való megfelelő teljesítmény beállítása is.
Eleinte azt hittem,hogy kontakt hiba,vagy lemerült az akksi. :sweat_smile:
Aztán amikor kífújom,akkor jönnek az ízek,egy hatalmas gőzfelhő kiséretében. :slightly_smiling_face:

7 kedvelés

Befelé TH. Kifelé felhők és ízek :sweat_smile:

5 kedvelés

Így helyes, a th-t kifelejtettem a hozzászólásomból.

5 kedvelés

Van egy ilyen huzal, hogy “Ni80 Framed Staple Wire 2-28/4-.1X.3/36” 1.41 ohm/feet (össz 10 feet/3m). Ez már nagyon dl, vagy rdl, esetleg (tág) mtl?

2 kedvelés

Nem nagyon, hanem túlságosan. :grin:

4 kedvelés

Értem, köszi

2 kedvelés