A füstbe ment tekerés

Sziasztok!

Egy olyan jelenségbe botlottam, aminek az okára lennék kíváncsi. Az mitől lehet, hogy a tekerés 2 oldalán leesik a vatta mert középen a coilban szétégett a közepe? Valamilyen tekerési hiba? Vagy mi van elcseszve?

Az alany egy steamcrave ragnar. Wotofo framed staple clapton tekeréssel dualban. A vatta pedig bp mods.

Köszönöm ha segítetek. :blush:

3 kedvelés

Szia!
Szárazon izzítva azonnal megég. Úgy nem szabad, csak csepegtetett vattával.
Illetve túl nagy teljesítmény esetén nedvesen is kap.
Ha a tekerés részlegesen zárlatos, akkor is történhet ilyen.

3 kedvelés

Becsepegtetem összeszerelés előtt. Meg kb 150-200 puffig jó is. Utána lesz égett íze kicsit. 50-70 watt között próbálgattam mindig az lett a vége. Annyi különbséggel, hogy kb 60 alatt semmi íze nem volt. Az szerinted mennyire lehet releváns, hogy ez a coil inkább rda-ba való nem rta-ba? Csak a nagy kazántér miatt jó ötletnek tűnt.

5 kedvelés

Az biztos, hogy a teljesítmény sok, nem volt egyértelmű, mikor ég szét/koxolódik be a vattád. Ha íztelen, akkor lehet hogy túl magasan van a tekerés, vagy nem kap elég levest, vagy ilyesmi…

4 kedvelés

Ez a coil dl -re való.
Nem számít hogy rda vagy rta,nagy levegő és több teljesítmény kell neki.
A vatta az liquidfüggő mennyit bír.
Max még annyi hogy annak annyi az élettartalma a te szívási technikádhoz ha megfelelően van vattázva feltételezhetően.

7 kedvelés

A tekerést izzítsd fel szárazon, vatta nélkül. Könnyen lehet hogy csak a közepén izzik a tekerés. Ezt hívjuk hotspot-nak. Izzításkor kicsit kapirgáld meg a tekerést, és ha egyenletesen izzik, akkor kihülés után mehet be a vatta. Liquidezed, beáztatod a tekerést és mehet a gőzölés.

6 kedvelés

Szia. A BP Mods vatta nem való abba a tankba. Túl laza szerkezetű ahhoz, hogy DL-ben jó legyen, ezért túl magas watton konkrétan elporlad a liquid-del együtt. Nézz tömörebb vattát!

6 kedvelés

Köszi a tippet. Ezek így rendben vannak. Kb így csinálom mindig. Figyelek a hotspotra.

5 kedvelés

Köszi a választ. Erre így nem is gondoltam. Így olvasva logikus is. Csak még erre is figyelni :joy: Megpróbálom másik vattával hátha.

6 kedvelés

Köszi mindenkinek a tippeket. Nagy valószínűség szerint a vatta fajta lesz a ludas. Estleg valakinek valami tipp melyik vatta jó hőálló? Mivel próbálkozzak amit nem kell 100 slukkonként újra vattázni? :slight_smile:

5 kedvelés

Szia!

Nekem a Wotofo Fiber X vattája jött be, meg a Vapefly Firebolt vatta. Ugyan úgy Wotofo Framed Staple tekeréssel.
Annyi a külömbség, hogy Blaze Rta-ba építve :slightly_smiling_face:

5 kedvelés