Cigabuy rendelés

Mikor rendelted?

Augusztus 27.-én.

1 kedvelés

Fentebb próbáltam kifejteni, hogy én ennél azért kimerítőbb választ kaptam, igaz én telefonon zaklattam őket. Elmondásuk szerint a rendszer automatán működik, gondolom szkenner vagy valami, és nem valaki, leolvassa a küldemény azonosítót. Ha van társítva IOSS szám, akkor a jobb oldali (irány belföld) futószalag, ha nem akkor a baloldali (raktár végébe) futószalag. Az általam lobogtatott Cigabuyos IOSS számra egyébként pontosan ugyanezt a választ kaptam, miszerint dugjam fel, ahova tetszik.

1 kedvelés

Igen, érzem ezt a részét is. De egy Edit/szerkesztés opció nem fért bele a keretbe?..

2 kedvelés

Viccelsz! Válság idején nem lehet szórni két kézzel a pénzt az informatikai rendszerre. Gondolom sz@ros 8-10 milliárdból örüljünk, hogy ennyire is futotta. :rofl:

1 kedvelés

Én aug 26. Remélem akkor már hamarosan én is megkapom.

1 kedvelés

Csak biztatásként :grinning:…pénteken pikk-pakk megérkezett a július 12.-e óta a hatóság vendégszeretetét élvező csomagom. (Jó nem Cigabuy rendelés, na de akkor is). A boldogság mégsem felhőtlen ugyanis kissé feláras lett. Történt hogy, sms-ben értesítettek a vámtétel online befizetésének lehetőségéről, aminek aznap eleget is tettem. Majd jött a meglepi, na meg a postás. Hozott egy fizetős nemzetközi küldeményt, melynek összege gyanúsan hasonlított az online befizetett összeghez, de nem pontosan annyi (46ft a különbség). Kérdem tőle, hogy ezt mégis ugyan miért csinálja velem, de hát ő ugye csak a végrehajtó, és válaszként jött a kell vagy visszavigye. Most éppen levelezgetek az ügyfélszolgálattal. Elküldtem nekik a csomagon szereplő küldemény azonosítót (fénykép formájában), az elektronikus visszaigazolást a befizetésről, átvételi nyugtát! Válaszként (meglepően gyorsan) kaptam ma egy levelet, miszerint roppant boldogsággal tölti el szívüket, hogy felvettem a kapcsolatot velük, de ugyan küldjem már el banki bizonylatot, és az átvételi nyugtát. Lehet az én elvárásaim voltak túl nagyok, de az üf. szolgálaton is ugyanolyan dilettánsok ülnek mint a többi részlegen. Mondjuk az is megfordult a fejemben, hogy nem a vámtételt fizettem meg kétszer, hanem a tárolási díjat is rám terhelték. :rofl:

3 kedvelés

Én lassan kezdem azt hinni, hogy minden részlegen ugyanaz az egy nyugdíjból visszahívott 80 éves nenike látja el a szolgálatot. Néha kicsit beérkeztet, majd amikor elfáradt leül a gép elé és válaszol pár levélre/telefonhívása. :rofl:

6 kedvelés

Megmozdult az ügyem. Milyen formában, hogyan intézik a vámkezelést? Mármint, ha fizetnem kell, akkor milyen formában fognak értesíteni?

1 kedvelés

A NAV oldalán le tudod tölteni a vámárú nyilatkozatot. Azt kinyomtatod, kitöltöd és emailben visszaküldöd a postának minden olyan egyéb dokumentumokkal együtt ami igazolja (banki email, PayPal bizonylat, weboldal visszaigazolás), hogy mennyit fizettél a termékért. De elvileg már benne kéne lennie az árban az Áfának, ha az fel van tüntetve valahol, akkor szerintem tovább kell, hogy engedjék. Ha esetleg nem engedik tovább akkor vagy az van, hogy a webshopra várnak, hogy utalja a pénzt, vagy az, hogy már kiküldték levélben a vámárú nyilatkozatot csak lassan ér oda.

Én azt javaslom első körben nézd meg a webshop visszaigazolását illetve a PayPal bizonylatát, ha ott írják, hogy fizettél Áfát akkor igazából semmi dolgod nem lenne. Max rájuk lehet telefonálni, hogy engedjék tovább, mert Te már egyszer kifizetted amit ki kellett.

3 kedvelés

Köszi szépen :slight_smile:
Van egy ilyen emailem a Cigabuytól

1 kedvelés

Ha jól olvasom azt írják, hogy 1 héten át gond volt a rendszerrel (számomra nem derült ki melyikkel), de ha még egyszer ki akarják veled fizettetni amit egyszer már kifizettél akkor az IOSS számmal tudod igazolni hogy valóban ki van fizetve. Tulajdonképpen arra kér a cigabuy, hogy küld el a posta számára az IOSS számot. :slightly_smiling_face:

3 kedvelés

Elküldtem nekik az IOSS számról az email, a rendelés visszaigazolást és a paypalos igazolást is.
Kiváncsi vagyok, h mit reagálnak

3 kedvelés

sziasztok,anno nekem is volt a cigabuyon vám de én pl a postát kértem fel rá,hogy kezelje a vámot,nyomtatványt le töltöttem a posta oldalán ki töltöttem le fotóztam ugye és vissza küldtem nekik.A csomagomért a postára kelett menjek és ott fizettem rá valami 7500 ft akkor adták ide a csomagomat de ígyis megérte talán​:wink::blush:

5 kedvelés

Faxom ki van a Magyar Postával.

Inkább a CB-nél szerencsétlenek, nem te vagy az egyetlen, aki velük szív.

Érdekes módon aliról, SM-ről csont nélkül jönnek a csomagok.

Én is most várom, hogy visszaküldjék a pénzem, mert kiraktak 192db fekete asmodus colossalt, megrendeltem, majd 1 hét múlva közölték, hogy sorry, nincs is fekete válasszak másik színt. Hát nem, kösz. Szóval részemről szerintem ez volt az utolsó alkalom, hogy én ezzel a bandával szóba álltam.

3 kedvelés

Posta kegyeskedett válaszolni.
Abban kérek segítséget, hogy melyik doksit töltsem ki?
A vicc, hogy olyan doksit kérnek, amit elküldtem nekik.
Feladóhoz nem tudom mit írjak?

2 kedvelés

Én ezért hanyagolom teljesen a nem eus országokból való rendelést, az a kis pénz amennyit spórolok többször annyi időm menne el ezekkel a dolgokkal!

1 kedvelés

Ez volt tőlük az első és az utolsó rendelésem.

1 kedvelés

Oda van írva: import vámkezelési megbízás magánszemély, de ha már megvan kitöltve, akkor küld el megint. Meg a többit amit kérnek. Csak a linkre kattintva töltsd fel. Csinaltam már párszor, nem volt vele még gondom.

2 kedvelés