PayPal megszűntetése

Sziasztok, gondoltam veszek egy szabályozható squonk modot a Cigabuy-ról. Sajnos itt is megszűnt a PayPal fizetési lehetőség és a lehetőségek annyira lecsökkentek, hogy egyedül a Webmoney nevű orosz pénzutalás tűnik a járható útnak. Viszont a prohardveren utánaolvasva elég elrettentő, hogy ruszkiknak adjam ki az email fiókom adatait. Jutalék is van, ami nem túl sok 0,8%…de engem ez az egész herce-hurca el is tántorított. Tényleg ennyire fontos, hogy ne érjük el a nyugdíjaskorunkat? Meddig szeretné ez a sok ingyenélő feszíteni a húrt? Tényleg szokjunk vissza a trafikra, mert az ecigi nem hoz hasznot, vagy nem annyit, mint a hagyományos? Miért van az, hogy azok az emberek, akik elvileg azért kapnak fizetést, hogy a polgárok érdekeit képviseljék, azok simán bárki más érdekeit képviselik, miközben nyugodt szívvel, állukon a nekik fillérekbe kerülő Michelin lakoma szaftjával mosolyogva szúrnak hátba úton-útfélen? Nem tudok rendelni a Cigabuy-ról, csak ha kiadom minden adatomat egy orosz oldalnak. Megáll az eszem. Van valakinek ötlete, vagy ti hogyan oldjátok meg? Elvileg az összes ecigi webshop erre a sorsra jut.

1 kedvelés

Ajánlom figyelmedbe a fasttechet. :slight_smile: Amúgy milyen mod volt, és mennyiért? :slight_smile:

https://vaperina.cc/t/paypal-utan-rendelesi-tapasztalatok/3982?u=haaszzoli

1 kedvelés

Szia, egy Vandyvape pulse V2 lett volna és német raktárból DHL szállítással lett volna 60 dollár. Fasttechről rendeltem 2 zeus klónt + 2 driptipet, 1,5 hónap volt mire megjött…Nem volt drága, de 8 dollárt kértek a szállításért és a 2 driptip nem egészen az volt, ami a képeken látszott. Ráadásul ugye kínából 22 euro (8000ft) felett vámolás is van, 2021 07 01-től pedig összegtől függetlenül minden vámolva lesz. De azért ránézek, mert nem sürgős, csak most ez a kattanásom. Köszi a tippet.

Jutalmad a tippért: ( a hozzászólást figyeld…bexartam :smiley: :smiley: :smiley: )

4 kedvelés

Nekem a Cigabuy-al kapcsolatban nincsenek jó tapasztalataim, de ez már teljesen személyes.

Fasttechnél gyakran elő fordul, hogy nincsen nekik raktáron az a cucc, ami éppen megrendeltél, és akkor elofordul, hogy viszonylag sok idő a beszerzése (pl fém szövet, a tegnapi Live-ban is szó volt róla). Ebben az esetben eldontheted, hogy kell, vagy nem, és ha nem, akkor az összeget jóvá írjak ajándék kártyán, amit másra le tudsz vásárolni náluk.

Nekem az a tapasztalatom, hogy szállítási díj csak kevés esetben van. A legtöbb rendelésnél van ingyen szállítási lehetőség is. :slight_smile:

A 22$ ismereteim szerint nem 22, és nem $, hanem 35 euro (~42$). A legtöbb rendelés még 42$ felett is átjön a vámon (kollégám múltkor 80$-ért rendelt fasttechről), ellenőrzés nélkül. Nekem eddig egy csomagomat fogták meg, az 5x$ volt, és kellett is rá fizetnem átvételkor. Arra már sajna nem emlékszem, hogy mennyit.

1 kedvelés

nekem amit a tankra rendeltem kupokat annó tavaly 11.08. rendeltem vissza küldték magyarból nem jött át pedig 5 dollar volt csak kupak az rta hoz.Hát en így jártam mondjuk.

Az szép… Honnan rendelted? Értesítés, vagy valami volt róla?

inkább ami kell nekem csehből be rendelem max ami 4 5 nap alatt itt van már a fashtecről nem merek rendelni :grinning::rofl:

Dollárról szó nincs, euroban számolnak. Dollárban csak a modot fizettem volna a Cigabuy-on, de német raktárból jött volna, így az lényegtelen is. Szóval 22 euro a határ, ha magánszemély kap küldeményt cégtől. 45 euro, ha magánszemély kap küldeményt magánszemélytől. Azt rosszul írtam, hogy vámolják, mert 150 euro-ig a címzett országában lévő áfát kell megfizetni, vagyis 27% itthon az összegek feletti érték esetén. 07 01-től viszont nem lesz összeghatár, minden áfás lesz. Már 01 01-től akarták, csak gondolom se ember, se technika nincs hozzá egyelőre. Olvastam, hogy az unióban 7 milliárd euro esik ki emiatt. Arról nem írnak, hogy a 27 tagállamnak mennyibe kerül a vám és áfaügyintézés bővítése és folyamatos fenntartása. Szerintem többe, mint amennyi befolyik majd belőle. Amúgy a Fasttechről meg is rendeltem a modot, csak most újév van, majd 17-én szállítanak.

1 kedvelés

Szia, csehből honnan szoktál rendelni?

ennyit irtak nekem a fashtecen # 5.
hozzászóló 5 napja
a személyzeti
Remélem jól vagy.

Sajnálattal értesítjük Önt, hogy a megrendelést visszaküldték nekünk, mivel a csomag szigorúbb ellenőrzése miatt nem felel meg a helyi biztonsági ellenőrzésen a helyi ellenőrzésnek.

Újra elküldhetjük Önnek ezt a megrendelést, vagy inkább a visszatérítést részesíti előnyben? Kérjük, a lehető leghamarabb válaszoljon nekünk, ha 24 órán belül nem érkezik válasz, a további késedelem elkerülése érdekében közvetlenül elküldjük csomagját.

Remélem, hogy bejelentkezhet a Fasttech fiókba, és amint lehet, válaszol nekünk ebben a JEGYBEN.

Remélem hamarosan hallok felőled.

1 kedvelés

helló,vaporism.cz ajánlom az oldalt jó sokminden van ott.

A Vaporism sem szállít külföldre 2-3 hétig.
Szintén a PayPal miatt.
De ők megoldják.

Ez is miylen már, hogy kifizetsz valamit, ami se nem folyadék, se nem aksi, de még csak nem is plutónium és simán visszafordítják. Szó nélkül. Semmi értesítés. Lehet hogy én értem félre, de amit kifizettem, az nem az én tulajdonom? Vagy ebben az esetben a tiéd. Az érthető lenne, ha azt mondod nekik, hogy nem fizetem meg az áfát. Akkor oké. De úgy hogy nem is tudsz róla…

1 kedvelés

utánvétellel szoktam onnan rendelni mindig.

Ez érdekes, én sokszor rendeltem már onna, és soha semmi probléma nem volt. :frowning: Sajnálom, hogy neked igen! :frowning:

@Pongor_Sandor jól mondja, a csehek sem szálítank ki (azt hiszem mától) magyarországra egy ideig biztos.

Én is. Meg még sokan mások. Ettől még bekavart a külföldi szállításokba
Nem adhatnának el semmit külföldre. .

1 kedvelés

Én azt szűrtem le, hogy sehová.

1 kedvelés

nem annyira gáz ez csak nem is kaptam értesítőt hogy vissza küldték de utalványt adtak nekem annyi és utánna ugyan azt rendeltem meg is jött 1 hónap alatt az rta hoz.a szipka de elég érdekes ez nekem amúgy.

1 kedvelés