Külföldi oldalakról rendelés

Hallottam, hogy eltörlik az áfamentességet, plusz a kínai csomagoknak még vámkezelése is lesz, meg minden szörnyűséget is hallottam már. Olvastam Huszi januári írását is, és hát nem néz ki jól a helyzet. A kérdésem az lenne, hogy van esetleg valami megoldás már erre a dologra? Vagy egy ötlet bárkinek?

  • A “dolog”: ne kelljen 6ezer forintot kifizetni 5db porlasztóért leginkább. A barátnőm nem szeretne a porlasztóépítgetéssel szórakozni, neki megfelelnek a “gyáriak”. Most tartunk ott, hogy van még neki 4 porlasztója az első rendelésből, ami az eddigiek alapján ítélve jó eséllyel 2-3 hét, és hát szeretnénk neki rendelni újakat. Persze tudom, ez még nincs érvényben, de mire ideér egyrészt, lehet, hogy pont beleesünk a következő hónapba másrészt meg a jövőre gondolva írom ezt inkább. Én is szeretnék rendelgetni még új dolgokat aztán nehezen emésztem az itthoni horror árakat. Hálistennek július után is van élet, és a vape is benne marad:D

Gyakorlatilag bármire kíváncsi vagyok ebben a témában. Ti hogy fogjátok megoldani ezután, mire gondoltok mi lesz a járható út. Reméljük nem csak a barátkozás az új árakkal marad.
Jó hétvégét mindenkinek! :smiley:
ui.: ha van ilyen poszt már akkor szívesen törlöm ezt és átmegyek oda, de ami egzakt ezzel foglalkozik olyat nem találtam egy kis keresgetés után, ez persze feltételezi azt, hogy nem voltam elég alapos, de gondoltam egy új témába nem halok bele, hátha.

6 kedvelés

én 2 napja rendeltem mtl rta tankot az asszonynak ő is porisat szív de én majd megépítem neki mondtam neki ne izguljon.De tény a pori olcsóbb de ha már nem lehet lesz rendeli kínából max ott vannak a csehek még ott nincs vám igaz ott sem olcsó de én így oldom meg azt hiszem pl a wenaxba a pori rendelést jobb nem jut eszembe egyenlőre​:wink::grinning:

5 kedvelés

Hidd el én is felajánlottam neki, hogy nagyon szívesen megcsinálom, de neki ezek “nagy” készülékek nem jönnek be, most smok nord4 van neki, abból már ki tudod találni, hogy melyik tábort erősíti, és hiába mutogatom neki, hogy na nézd ezek milyen szép tankok, meg pici ügyes modok, mindig az a válasz hogy na-na, neki ez a pici cuki kell. De nem adom fel, viszont addig se szeretne ő se már visszatérni se az analógra, se az iqos-ra, úgyhogy ezért keresek valami megoldást. A csehektől(már ha jól emlékszem, hogy ők csehek) csak a vaporism oldalt ismerem, arra gondolsz vagy van esetleg más is?

4 kedvelés

arra igen a vaporism gondoltam ja ja,nekem pl gtx one kit van az asszonynak de mondtam neki,hogy próbálja ki az artemisem oda adtam neki,hogy szívjon bele neki be jön csak a lényeg,hogy mtl legyen.Így rendeltem neki egy kizoku mtl rta.Annó szívta az iqost is nekem is de az nem volt jo meg igazából anyagilag sem győztük​:rofl::grinning:.És így van modja a gtx one ugye arra kizoku lesz neki rajta majd így terveztem be neki​:grinning::wink:

5 kedvelés

@Szabolcs_Barna honnan rendelted a Kizoku-t?

1 kedvelés

@anon88785338 vapstore.de közösen rendeltünk innen​:grinning: vagy 2 napja​:wink:

4 kedvelés

Én úgy oldottam meg, hogy:

  • nem használok porlasztós tankot
  • megvettem mindent az elmúlt 8 hónapban, amire vágytam, lesz 7 szettem, meg a régi nyugdíjazottak

Minden mást meg nem csájnából veszek.

Most kell gyorsba rendelni porit, jó sokat, akár egy évre elegendőt, aztán meglátjuk kínai barátaink mit lépnek, vagy hogy mennyi lesz a kezelési költség.

5 kedvelés

Sziasztok, csak egy rövid történetet osztanék meg veletek: Rendeltem a Kayfun 5 és Kayfun 5.2 tankjaimhoz egy angol vape oldalról eredeti palástokat + egy-két más dolgot is (sürgősen kellett, ezért nem vadásztam kismillió oldalon). Mivel brit barátaink kiléptek az EU-ból - így harmadik országnak számítanak. Így az onnan rendelt áru (ha kiveszik) ÁFA és vámfizetés kötelezett.
22 - 150 euroig “csak” ÁFA köteles, ezen felül még vám is jön rá. Persze úgy számolják, hogy a szállítás költségét is hozzászámolják a vám alapjához. Mikor rendeltem tisztában voltam vele, hogy fogok ÁFA-t fizetni, de azért bosszantó, hogy a szállítás költségét is beszámítják (ezt is tudtam), pedig nem kereskedelmi céllal, hanem magán felhasználásra rendeltem, mint magánszemély. Az meg csak hab a tortán, hogy a vámeljárás illetéke +5990 HUF az ÁFA-n felül.

Csak azért írtam ezt le, mert a június 1-től hatálybalépő 3. országból rendelt termékekre a Magyar Posta automatikusan rávágja az ÁFA-t és kifizetteti a megrendelővel,gondolom ennek az eljárásnak is lesz vámeljárási illetéke.

A “csájna” féle EU-s raktárak választéka igen szegényes (bár porik pont elérhetők szép számmal - engem nem érint, én építős-molyolós vagyok) a “normálisabb” eszközöket ugyanúgy tudjuk szerintem rendelni, mint eddig (3. ország). Bár nekem volt olyan kínai webes rendelésem amiért viszonylag magasabb szállítási költséget fizettem, de nem a Magyar Postán landolt, hanem futárszolgálat hozta Rotterdamból, így EU-n belüli szállítás volt.

Az meg pláne érdekes lesz, hogy a Magyar Posta hogy fog ezzel a feladattal megbírkózni mikor milliós nagyságrendben érkezik naponta küldemény Kínából és így is hosszú hetekbe tellik, míg megérkezik a címzethez az áru. A mostani rendelésemen is 10 napja ülnek (beérkezett az országba) akiktől rendeltem 8 nap alatt leszállították Mo-ra az árut.
Kiváncsian várom a fejleményeket. :no_smoking:only vaping!

6 kedvelés

Azért az hozzá tartozik a sztoryhoz, hogy nem mindig számolták bele a szállítási költséget, akkor minden rendelés 5 dollár volt, a szállítási költség meg 95. Utána változott a dolog.

Mondhatni mázlista vagy a 10 nappal. :grinning: Nálam ez így néz ki…

Lehet, hogy meg kellene rendelnem a keresztet erre a rendelésre? :roll_eyes:

1 kedvelés

nekem április 27 től a kicserélőben van,ki tudja mikor fog meg jönni​:grinning:egyszer majd csak meg jön.

2 kedvelés

Nekem legutóbb aliról kereken 30 nap volt, most jön egy dvarw, az holnap lesz 30 napos, de fogalmam sincs hol jár, mert nem frissült 21. óta a tracking…

SM-ről az utolsó csomag több, mint 2 hónap alatt ért ide, de év elején meg FT-ről itt volt cirka 2 hét alatt, szóval itt minden lehetséges, meg annak az ellenkezője is.

3 kedvelés

Mégis van remény! 1 hónap 3 nap…és pikk-pakk ideért a csomagom a kicserélőből. :grinning: (Mondjuk Csájnából kis hazánkba rövidebb ideig tartott az út :thinking:). Lehet hogy korábban kellett volna itt reklamálnom? …Mindenesetre kissé gyanúsak nekem a srácok. :rofl: Tegnap elsírom magam, ma meg már itt is van pakkom…

8 kedvelés

Szerintem még így is sok minden olcsóbb lesz ,még így áfával is. Most rendeltem 4db smok ARCFOX modot darabja 11300 ft volt,itthon 24-25000 alatt nem is láttam.

Ez a téma automatikusan lezárult (az utolsó választól számított) 30 nap után. Nincs lehetőség új hozzászólás küldésére.