Brunhilde mtl

Sziasztok.par napja az mtl brunhildám olyat csinál h túl sok lötyit szív fel a vattára és így megtelik lötyivel a kazantér.1 éve használom ilyen még nem volt.próbáltam hosszabb rövidebb vattával ugyanez a történet.tömítések acél sodrony minden cserélve lett semmi.valakinek valami ötlet?

3 kedvelés

Ez parajelenség. Alighanem te vagy az egyetlen az Univerzuban, akivel ez történt :sweat_smile:
Egyébként passz, nem tudom, velem még sosem fordult elő.

4 kedvelés

Tettem a liquid vályuba plusz vattát hátha segít

Szia Zoli!

Egy alapos ötleteléshez (nincs Brunhilda tankom) nagy segítség lehet, egy jólsikerült fénykép és egy két adat az építésről, a teljesítmény beállításokról.

  • Íz-gőz-hőmérséklet amúgy rendben, nincs változás, csak a lötyi gyűlik újfent bővebben?

Például: felgyülhet a deck-ben liquid egy alacsonyabb teljesítményen, mint amit a tekerésed megkívánna, mert nem porlasztja el rendesen…

Idáig plusz vatta nélkül is rendben volt? Mi az ami megváltozott? Például váltottál egy új snv-re és abban több volt az ízesítés, nagyobb lett a PG arány, ezért hígabb lett a keverés?

Ha nem tölti rendesen ki a tekerésedet a vatta, mert laza, az is okozhat talán fröcsögést-locsogást…

…csak találgatok.

4 kedvelés

Nem változtattam semmit.ugyanazt a lötyit szívom ugyanazzal az alappal.altalában 3.7 v körüli wattot lövök be mivel am is meleges gőze van.a vattázást elsőre pöpecre csináltam.lehetett egész nap fejjel lefele sose folyt vagy szívta túl magát.most meg pár percig oldalán van mert a zsebembe elmozdul és máris tele a kazántér.bele néztem és a sodronyok mellett mintha nagyobb lenne a hézag de lehet olyan is volt.eddig sose kellett plusz vattát tennem sose fröcsögött mindig minden rendben volt

1 kedvelés


4 kedvelés

Ne hidd. Én ezen oknál fogva bacctam be a fiókba. Tulszivta magát és a levegőzőlyukon folyt ki a nedv. Mind.

4 kedvelés

Vattázás jól nézki. Estleg topcap-be lecsapódó pára okozhatja, nem tudom, vagy ha teljesen csurig van töltve a tank, talán kifolyhat a levesed könnyebben…

1 kedvelés

Nem szoktam tele tölteni pont ezért.a 6miliből 3 mili simán kijön a kazántérbe.és mondom pár napja kezdte el.

3 kedvelés

Atomjaira szedtem hátha találok valami hibát de semmi.a vatta alá most be tettem egy kis darabot hátha jobb lesz.a levegő lyukon nekem nem folyik.a belseje lesz csurig löttyel

1 kedvelés

A tekercsed újnak látszik, az előző tekerésed is ugyanakkora ellenállású volt?
Valami változhatott, mert a tankod biztosan ismeri a fizikát, nincsenek véletlenek…

3 kedvelés

Újat tekertem.ezt 1 ohm fölé kicsivel gondoltam hátha változik de igy is ugyanaz a probléma.Viszont…azt vettem észre hogy a sodronyok már nem passzosak azaz kicsit meg vannak mozgósodva.lehet h a köztük lévő nagyobb hézag miatt alakult ki ez a túlszívásos jelenség.

3 kedvelés

Szervusz @Zoli88 ! Szervusztok !

Már leírtam párszor, hátha megoldást jelent neked is ! Én kidobáltam a sodronyokat, és drasztikusnak tűnhet, de megfúrtam a sodrony furatokat akkorára , hogy a középoszlopot a tankban nem sértette meg a fúró. Szépen a furatokba belelógatva a vatta két vége és kész ! Soha nem volt égett íz és soha nem árasztott el. Viszont egy hátránya van, ha kevés a lötyi a tankban akkor döntögetni kell. Alapesetben szívás közben ha tele a tank akkor itatja szépen a vattát. Ha nem akarod megfúrni azt hiszem kettes magon jó a furat átmérő. Peace ! :wink:

További szép napot mindenkinek !

4 kedvelés

Köszi szépen.gondoltam én is rá h csak úgy bele lelógatom a vattát ki is fogom próbálni

5 kedvelés

Úgy felbasztam magam most h meg is csináltam.sodronyok ki a picsába vatta lelógatva mindkét furaton az aljáig 15perce az oldalán fekszik és láss csodát egy cseppel sincs több lötyi a kazánterben​:grin:
És még mielőtt valaki kérdezné miért nem állítva tartom azért mert gépkezelő vagyok és ott nem kivitelezhető:rofl::rofl:

4 kedvelés

Ennyi vattát én nem szoktam beletömni, de valahol ott lehet a bibi, amit írtál, hogy valahogy a sodronynál túl széles a lyuk és átfolyik. Persze azt nem értem, hogy mitől tudna az kitágulni, de így hogy telelógattad vattával, nyilván eltömi és ezért nem folyik.
A lényeg, hogy megoldódni látszik…

6 kedvelés

Szervusz @Zoli88 !

Örülök , hogy sikerült ! :ok_hand:

További szép napot !

4 kedvelés

Szervusz @Deepfreeze !

" Persze azt nem értem, hogy mitől tudna az kitágulni" Van egy sejtésem, a sodrony felizgatta… :rofl: :rofl: :rofl:
End off.

7 kedvelés