Brunhilde 103 SEMMI ÍZ mi a baj vele?

Ne ijedj meg, kevés az olyan setup aminek 150W kellene. A 0.15-nek úgy 95W a kívánalma.

Ok, tehát 100 Watt alatt nyugi van :grin:
(Most eregettem egy új Kanthal tekeréssel 14 watton egy böszme nagy karamellás MTL felhőt…nekem ez nyugisabb teljesítmény. Nem hangdoboz ez, hogy 150 watt​:grin:) de ok, ha valakinek így jó…

2 kedvelés

Azért egy durva dual coil DL setupot ne hasonlítsunk egy 30 Ga-s szálhuzalos single mtl tekeréshez. Bár nekem meg a 15-20 watt látszik viccesnek

Az is, mert van aki meg 8.5-13 Wattozik :grin: színes ez a vapervilág :+1:

( Ne vedd komolyan, én csak félpoénosan rácsodálkoztam, amúgy tiszteletben tartom. A DL számomra egy másfajta “mód”, amit cigaretta nem adott soha. Sem az elvet, sem a leszívás módját, sem a teljesítményt tekintve. De azt látom úton-útfélen, hogy a Vaperek jelentős része nagy teljesítményen DL-ezik. Hosszú távon ez nem bántja a tüdőt, ennyi gőz, direktben, mélyre? Kipróbáltam a DL-t, nekem fura, nem jött be. De fenti gondolataim támadtak már többször…hogy ilyen módon nem rakódik le mélyen a tüdőben egy csomó minden? )

1 kedvelés

már maga az fura, hogy az ilyen brutál Watt-hoz képest vézna 25mm-es kazánt használsz…oké legalább magas, de még így is rohadt forró gőzt feltételeznék.

A cigi feelinget nekem sem adja, de nem is az a cél. Én régen sokat vizipipáztam, aminél szintén a DL szívás a megfelelő technika. A gőzt és ízességet meg szerintem “összekapcsolja” a kis fejem a régi vizipipás élményekkel, ezért nálam nem is jött szóba 1 percig sem, hogy MTL tankot próbáljak. Na jó, ez nem igaz, próbáltam MTL-t kíváncsiságból, de igazából nekem az kevés és minden egyes alkalommal pár slukk után rájöttem, hogy ez nem nekem való :smiley: A kerítésdrótot is sok sok próba alapján választottam ki. Próbáltam 24-26Ga-s szálhuzalt, de igazából semmi ízt nem adott, ezért jött, hogy emeljem a fűtőfelületet. RDTA-val kombinálva, mint a Mato vagy Hilda 103, de az mtl Hildát is ide sorolnám, olyan ízeket lehet előcsalni, amiket más RTA-kból lehetetlen. Próbáltam ismert, felkapott RTA (Arbiter solo, Ammit, Kylin mini stb) tankokat de köszönőviszonyban sincsenek a DL RDTA-khoz íz és gőz szinten sem.
Igazából ugyanazt szívjuk mindketten, csak nekem 1 slukkal nagyobb mennyiség kerül be a tüdőbe, te viszont valszeg sokkal több slukkot szívsz egy nap. Így vissza is lehet kérdezni, nálad nem rakódik le mélyen a tüdőben egy csomó minden? :smiley:

1 kedvelés

Nem, én a 24 mm-es Matot használom fő eszközként :smiley: És egyáltalán nem forró, sőt szerintem hidegebb mint az MTL gőz. Egy MTL kazánban van 1-2 db 1-2 mm-es légbeömlő. A Maton 2 db 7 mm-es beömlő van, a Hildán asszem összesen 24 db sejtes beömlő van, aminek köszönhetően eszméletlen hűtése van. Illetve azt se feletsd el, hogy nagyjából ugyanannyi idő alatt én 1 tüdőnyi levegőt szívok át a tekerésen, amíg te “csak” a szádat töltöd meg gőzzel, a te slukkod lassú, ellenben én igen nagy sebességgel szívom, ami szintén hatalmas hűtést eredményez.

1 kedvelés

Azt gondoltam képben vagyok, de ezekszerint nem…bár én max 40-45Watton használtam/ok DL tankot alien claptonnal néha, de már az is túl meleg nekem az Augvape Intake tankkal.

Ezt a tankot meg én nem ismerem, de benne van a pakliban, hogy az általam használt huzalt az Intake Dl nem bírná el. Amit használok RDTA-k, sőt a Profile RDTA is erre a huzalra van kitalálva, gyárilag is ezzel a tekeréssel lehet megvenni őket, így ezek meg is birkóznak vele. Illetve az is lehet, hogy az Intake is bírná ezt a huzalt, csak épp lassan szívod és azért hiányzik a megfelelő hűtés.

Biztos, hogy nem bírná el ezt az Intake! :slight_smile: Pontosabban a dual verziója talán, de én single-t használok

1 kedvelés

Ezt már te tudod :smiley: Az biztos, hogy a 103-ba nem igazán érdemes kisebb drótot tenni, mert a nagy drót és sok vatta kitölti a helyet, így szűkebb lesz a kazántér, amivel jobb ízt lehet elérni. A nagy drót meg kéri a teljesítményt.

1 kedvelés

Mondjuk ha egy izmosabb vizipipa feeling elérése a cél akkor jogos az ekkora teljesítmény. Tunéziában naponta használtam és volt máshol vendéglátóhelyem is ahol 8db volt óránként kiadva :slight_smile:

Neem, a kemény vizipipa feelinghez még ezek a vasak is kevésnek bizonyulnak :smiley: Ez a 40 cm-es, 1 szipkás, kocsmatúrás vizipipa feelinget esetleg hozza :rofl:

nekem 70cm-nél kezdődik a vízipipa :slightly_smiling_face:

1 kedvelés

Szerintem az a felső levegőzés miatt van. Mire leér a légáram a tekeréshez fel is melegszik. Legalábbis nekem a felső levegőzésű tankokkal van ilyen tapasztalatom.

Az rdta-kban közvetlen hűl a huzal. Azért is tud jól hűlni akár 150w-on is. Én elhiszem, hogy bizonyos kerítésdrótok csak ekkora teljesítményen képesek produkálni valamit. Nem érdemes összehasonlítani egy sima mtl kazánt egy dl rdta-val, mert más a kialakítása. Engem mindig a velocity rda-t idézik vissza, mert az dual tekeréssel csak 120 watton volt hajlandó működni. Az én vézna tüdőlebenyeim kevesek voltak hozzá. Tehát az emberi tényező a kulcs, szerintem.

4 kedvelés

Mondanám, hogy nekem fura ha valaki 50W alatt vépel…

1 kedvelés

Illetve ki is mondtad.:grin: Na, hát én nem is megbántásképpen, se nem iróniából írtam, jókedv van mögötte. Persze hogy nem vagyunk egyformák. :slightly_smiling_face: A mondanivalóm amúgy is arra kerekedett ki, tekintve hogy műszaki ember volnék, hogy 150 Watt a szájban az már tekintélyes és tisztelendő (minden értelemben).

Az MTL átlagteljesítmény 10-szerese…ha a gőz is tízszeres, és az íz lepadlóz, akkor valószínű jó a tekerés és a hatásfoka is.

Csak azért írtam, hogy mondhatnám mert az asszony is 15-20 Watt között vapel, én meg 80+ :wink:. Amikor megcsinálom neki a tekerést, és kipróbálom van, hogy elfelejtkezek magamról és megpróbálom egyből tüdőre húzni, na akkor szokott jönni a köhögőroham! Magasabb PG, magasabb nikotin, na az fáj! :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 kedvelés

Igaz későn írok, de nekem is sokáig ez volt a gond. Majd kipróbáltam a következőket: Fused Clapton 3mm 6 tekerés, dualban. Cotton Bacon vatta. Miután összeraktad fontos hogy ahol a sodronyokból veszi fel a liqudet, ott hagyjál egy kis rést a levegő áramlásának. 100-110 watt, 0,24 ohm ellenállás. Nagyon finom íze van és testes gőze. Remélem tudtam segíteni.

1 kedvelés