Brünhilda melegedès

Ni 80 szálhuzalt. Vagy SS-t, vagy kanthalt. Szerintem szálhuzalt mindenképp. Parasztosan:sima drót minden flikk-flakk nélkül.

2 kedvelés

Köszönöm hàtha kapok elöretkertet :upside_down_face:mèg sohanem tekertem magamnak :frowning:

A tekeréstől félni indokolatlan! Nem sok dolog van ami egyszerűbb, mint valamire rátekerni a drótot. Vegyél sima szálhuzalt tekercsben, szólj ha megvan, és segítünk. Ugyanúgy kell kinéznie mint annak, amit készen vennél drágábban. Nem egy rubik kocka. :joy::joy::joy:

5 kedvelés

Tessék! Nehogy azt mondd, hogy ez a művelet rettegéssel tölt el! :joy::joy::joy:

Nem,nem tölt ell retegèssel :sweat_smile:csupàn fingom nincs a menetek szàmàrol illetve a magàtmèrőről :upside_down_face: mi lenne az ideàlis

Első körben szerezz be drótot. A menetek száma attól függ, neked mi a jó. Természetesen vannak leginkább használatosak, de közel sem biztos, hogy neked is az lesz a jó. De tegyük fel, tekersz 5 menetet. Kipróbálod. Ha jó, akkor benn marad. Ha nem jó, akkor pár perc alatt kicseréled 6 menetre. Vagy 7-re. Egyszer kell csak megtudnod neked mi a jó. A leg általánosabb mag átmérök 2-2,5-3 mm. Ez 3 db ilyen átmérőjű valamit igényel. Utána már neked kell kikisérletezned, hogy neked mi a legjobb. Ha veszel előre tekertet ami 10-es csomagban van, akkor 2 lehetőség van ha nem jön be pont az a verzió. 1: 9-et kidobsz (bukva egy csomó pénzt) 2: becsületből elhasználod (megvonva magadtól a megfelelő élményt ). Ha sima huzalt veszel és te tekered akkor max kidobtál 8cm huzalt a 3 méterből. :wink:

7 kedvelés

Köszönöm! Ma lesz egy útam szlovàkiàba :sweat_smile: veszek egy tekercs ni80-at ès egy jiget :slight_smile:

2 kedvelés

Rossz a felvetés is. Miből gondolod, hogy amit készen veszel, az ideális(nem az)? Tekerd csak magadnak, jobban jársz :smiley:
Méltatlanul túlmisztifikált dolog ez a tekerés készítés…

3 kedvelés


Ez jó lehet bele? :frowning:

1 kedvelés

Például. De nem istenbizony, hogy neked is az Ni80 fog bejönni. Kinek az Ss, kinek a kanthal. Neked kell majd kitapasztalnod, hogy számodra mi az ideális.

1 kedvelés

Csak az ellenàlàs miatt nèztem higy 4.4 ha megfelezem mivel dualban szeretnèm 2.2 lesz ha nem tèvedek :slight_smile:

4.4/ft azaz egy láb hosszúságnak 4.4 az ellenállása. Annyit szerintem nem fogsz beletekerni :sweat_smile:

1 kedvelés

Ennél az is kiderül, hogy van-e nikkel allergiád :slightly_smiling_face: Vegyél mellé kanthalt is…biztos ami biztos

4 kedvelés

Ha már úgy is ott jársz, vegyel 5-10 drb elore tekert coilt. Legyen ni80 28ga, kanthal A1 28ga, és SS316L 28ga. Ugy kérd majd meg az eladót,
h nagyjából 1 ohm körüli legyen. Ezekből ki tudod deríteni melyik a jobb neked.

1 kedvelés

szia. az alap amit adtak mellé, nekem nem volt jó. instant száraz volt a miújság. ha tudod, 6 sodronnyal használd. jelenleg Alien Clapton 0.25 előre tekert coillal zörgetek.(max55w) de szoktam magamnak is tekerni kanthal dróttal.fontos a vatta is, a bacon nem jó. nekem vapefly firebolt jött be. soha nem száraz. sok segítséget kaptam itt meg hozzá tettem a sajátom, így már kikombóztam magamnak mi is a jó neki. ha kell segítség, szólj.

1 kedvelés



Nos ilyen lett életem első tekerèse! :confused: tudom van hova fejlödni de kezd megjönni az íz :slight_smile: SS huzal 3magon 10menettel :slight_smile: nem forrósodik,egyszerre ízzik :slight_smile: ekkor elenáláshoz kb mekkora watt kellene? :slight_smile: Egyébként köszönöm mindenkinek a segitséget! :slight_smile:

2 kedvelés

En igy 50-60 watton probalnam. Mikor DL- tem akkor sem voltam a nagyon alacsony ellenallas es magas watt hive.

1 kedvelés

Ide beírod az ellenállást, és kidobja a hozzátendelt vattot. Természetesen nincsen kőbevésve, de nagyon eltérni nem érdemes.

1 kedvelés

Köszönöm el is mentettem későbre is :slight_smile:

Töltsd le a vapetool appot, ott aztán tudsz konfigolni bármit.

1 kedvelés