Bishop MTL RTA Club :)

Sziasztok,

Nem titok, Bishop fan lettem. Szóval van már négy darab. Remélem nem lettem, nem tűnök fanatikusnak :slight_smile: Kipróbáltam, használtam jópár RTA tankot. Valahogy egyik se jöbb be teljesen ezen kívül. Nem is tudom, hogy mit csinálnék, ha nem létezne Bishop.

Nekem kizárólagos tuti tank, de nem mindenki van így vele. Nyilván minden ember más, másak az ízlések, stb. Kíváncsi lennék mindenki véleményére, hogy kinek miért jött be, vagy miért nem. Milyen tekeréssel, vattázással jött be, milyen tekerést vattát nem ajánlanátok bele.

Kíváncsi lennék, hogy akinek nem jött be, milyen tekeréssel, vattával próbálta. Mi a hátrány, amiért nem vált be és másik tank a jobb. Bármi érdekel. Pl a huzal lefogató csavarok. Nagyon nem mindegy a csavrahúzó. Béna nagyon lefogató, meg kell találni a technikát, majd csatolok erről is képet. :slight_smile:

No igen. Bishop alternativa. Eddig ez a tuti. Nyilván nem lesz örökké kapható. Tönkremegy, összetörik stb. Én nem tudom, hogy miért ilyen jól bevált nálam, de arra is kíváncsi lennék, hogy akinek bejött, az talált már rá alternatívát? Vagy még nem kell attól tartani, hogy elfogy. nem lesz kapható, stb?

Na és a Bisopjaim:

16 kedvelés

Nem is tudom, ha jellemeznem kéne, semmi extra, nincs vele baj, de nem is ugrottam ki a bugyimból (ha lenne), viszont nekem kevés volt a gőz a bevált setuppal, így a 9. helyre soroltam és eladtam. :sweat_smile:

1 kedvelés

Én is szeretem mert nagyon könnyű megépíteni, és mindig van rendesen íze. Ja és nincs ezer apró kacat alkaltrész amiket rengeteg idő elmosni.
Minden szálhuzal jó volt bele amit próbáltam, de kanthalt használok biztonsági okokból.
2.5 mag, 5-6 széthúzott tekerés és nem túl sok vatta. A cotton clouds-nak kevesebb mint a fele elég bele vastagságra.
Nekem akkor a legjobb az íze ha a levegő a tekerés közepét vagy az alsó harmadát éri, szóval meg szoktam emelni kicsit.
Hátrány: nem lehet lefogatni benne a claptonokat.
Te hogy és mivel tekered, vattázod?

15 kedvelés

Szia! Ár-érték arányban és kategóriájában a legjobb kazán. Talán az anyaghasználat amiben silányabb egy nagyobb árfekvésű kazánhoz viszonyítva! De valakinek pont ez tetszik benne. Egy biztos a Jack Vapour mod ezzel a kazánnal nem fejnehéz! :grin:

2 kedvelés

Marha gyors és egyszerű az építése, és a palást üvegből van. Ezeken kívül semmi kimagasló előnye nincs számomra.
Kanthal, ni80 szálhuzallal 0.8-1.15 Ohm között szoktam építeni, 2.5mm-rel, vattából kb. tökmindegy milyet teszek bele. Ugyanaz az íz mindennel. Clapton nagyon nem jött be benne.

2 kedvelés

Én kettes magon kanthal 28ga, 7 menet összenyomva :slight_smile: nekem ez vált be hozzá :slight_smile:

2 kedvelés

No igen, az egyik legkényelmesett az építés és a tisztítás. Nincsenek olyan levegőjáratok mint sok tanknál, könnyebben szárítható ki :slight_smile:

Viszont első Bishopom első tisztítása… Az üvegpalást elég szoros volt gyárilag. Ahogy próbáltam lehúzni a felső részről, illetve kitolni az üvegből a felső rész, megrepedt az üveg. Szóval nem sokat használtam az első gyári üvegpalástot :slight_smile: Azóta tudom, hogy könnyen törik, reped ez az üveg…

3 kedvelés

Van nekem is Bishopom nem rossz rta de nagyon silány minőségű…

2 kedvelés

Jó kis tank. A baj akkor kezdődik, ha próbálsz mást is. Sajnos egykettőre középszerűvé válik.
Ilyenkor “panic on”, és kipróbálsz mindent az összes lehetséges permutációban, és rájössz, hogy ebben ennyi van.
Ez persze az én történetem, és tényleg örülök, hogy van aki megtalálta benne azt, amit én nem.
De mivel ez egy fan klub, így: Hajrá Bishop! :slightly_smiling_face:

4 kedvelés

No igen, gondolom a silány minőség miatt körülményes a huzal befogatása is… Ha nem hajtom át a huzalt teljesen és nem tartom szorosan, akkor hajlamos kicsúszni a csavarfej alól. Én ezzel pl megbarátkoztam. ízre, tisztításra, vattázásra nekem magasan verhetetlen készülék :slight_smile:

Még pont jó csavarhúzót, bitfejet nem találtam bele… Van több sok bites műszerész csavarhúzó, bitkészletem, de valahogy a csavarjába egyik sem passzol tökéletesen. Tud valaki ajánlani hozzá egy tökéletesen bele passzoló csavarhúzót?



2 kedvelés

Èn az ilyen kereszt hornyú csavarokat,leginkább sima csavarhúzóval szoktam lazítani,illetve meghúzni.Csillagfejűt ritkán használok,mert nem mindig passzol a horonyba.

2 kedvelés

mindenhez is passzol :wink:

5 kedvelés

Amikkel én próbálkoztam: merlin nano, saltrta, dvarw, ehpro true, ares2, by-ka v9, kyfun lite plus 2021, tauren, blitz ivo, fev.

Nekem ízben eddig ez vált be a legjobban. Tisztítás és vattázásból is ez a legkényelmesebb. Sajnálom, hogy nem minőségibb, de hát ez van, attól még a favorit :slight_smile:

5 kedvelés

Bishop-ba PH-s csavarhúzó való, a PZ tuti nem jó. PH1-es fejet használok, de valamiért kifordul belőle ha erősebben próbálom húzni…

Tetszik az a készlet :slight_smile: Nagyon jónak tűnik, ott van benne a ph1, ezt a csavarhúzót megpróbálom következő rendelésnél :slight_smile:

2 kedvelés

Az én Bishopomba is ez passzol a legjobban meg minden máshoz is! :grin:

2 kedvelés

Van ph-ból 1-2-3 ,a pz az reisser csavarok hoz jó csak :grin:azt hiszem ezek az okosságok már a szakmámból adódnak :joy:

5 kedvelés

Ékes példája, hogy mennyire különbözőek vagyunk. Én a kayfunnal vagyok így, mint Te a Bishoppal. :slight_smile:

2 kedvelés

Ez a tankjaim 99%-hoz jó amihez nem ahoz meg adtak…

2 kedvelés

Van pár bit hegyen ilyen olyan Milwaukee mert azzal dolgozunk a melóban,de csak ezt használom mert tényleg jó bármennyire is olcsó nem volt olyan kazán amivel ne boldogultam volna vele.

4 kedvelés

Van azért amibe jobb más de valóban megoldható ezzel is…

1 kedvelés